land Raad van State rijdt scheve schaats 4 o nazomerfestivol.nl Allemaal op de tandem met een T-shirt 'Leontien' ïor de notarissen PvZ dringt aan op noodwet mosselsector Mosselkwekers willen over najaars visserij nieuwe rechtszitting. Ook protest in Zierikzee Openbare executoriale verkoop een vrijblijvend advies Bel(0113) 671 225 www.profiline.nl SOLEX RACES TOEGANG GRATIS Dubbelconcert Heiner Goebbels PZC Vrijdag 22 augustus 2008 31 door Harmen van der Werf den haag - De Raad van State heeft een scheve schaats gereden met de behandeling van twee mos selrechtszaken. Staatsraad Kamiel Mortelmans heeft zich als rechter uit de kwes ties moeten terugtrekken, omdat hij eerder dit jaar een advies had gegeven over een wijziging van de Natuurbeschermingswet. Die wij ziging heeft betrekking op bestaan de activiteiten in natuurgebieden, zoals mosselzaadvisserij. Bij de Raad van State is het een ij zeren regel dat het adviseurschap over wetsvoorstellen en rechtsza ken over dezelfde soort zaken niet door elkaar gaan spelen. Een staats raad moet als rechter vrij kunnen oordelen. Mortelmans kon dat niet meer in de lopende rechtszaken, over najaarsvisserij op mosselzaad in de Waddenzee en over trans it* Staatsraad trekt zich terug uit mosselrechtszaken, nadat hij eer der (negatief) had geadviseerd over een voor mosselkwekers be langrijke wetswijziging. port van in de Waddenzee ge kweekte mosselen naar Zeeland. Eind juni dienden deze kwesties voor de Raad van State in een bo demprocedure. Mortelmans trad toen nog op als rechter. Pas nadat de advocaat van de mosselkwekers hem op zijn 'onmogelijke' positie had gewezen, ging bij de Raad van State een bel rinkelen. Mortel mans trad later terug. Een rechtszitting hoeft in zo'n ge val niet per se over. Het ministerie en de bezwaarmakende natuuror ZIERIKZEE - Her en der op de Nieu we Haven in Zierikzee zijn galgen geplaatst. De eerste tekenen van ac ties. Aanstaande zaterdag, tijdens de Havendagen, vragen de mossel vissers weer aandacht voor de pro blemen binnen de sector. l Oostinga I Ammerlaan I Platier I Tazelaar I op 23 september 2008 bij inzet en afslag om 14.00 uur, in Partycentrum De Zaete aan de Korringaweg 3 te Yerseke (ex artikel 3:268 en 3:254 Burgerlijk Wetboek) t.o.v. één der notarissen van De vier Notarissen te Goes, van: het woonhuis met schuurtje, ondergrond en bijbehorende grond, plaatselijk bekend Koningin Julianastraat 25 te Yerseke, kadastraal bekend gemeente Yerseke, sectie G, nummer 5145, groot 1 are 34 centiare Aantekening bij kadaster: Plicht tot onderhoud of verbodsbepaling krach tens waterschapskeur. Voor rekening van koper komen alle kosten, waaronder inzetpremie (1 van het hoogste bod bij inzet), publicatiekosten, zaalhuur, exploit- en roy- ementskosten, procureurskosten en het notarieel honorarium, alsmede de eventuele achterstallige lasten. De veilingvoorwaarden (AVVE en bijzondere voorwaarden) zijn vanaf 12 september 2008 ter inzage ten kantore van de notarissen. Tot en met 8 september 2008 kan onderhands schriftelijk een bod wor den uitgebracht ten kantore van de notarissen. Info: www,veilinanotaris.nl De vier Notarissen, Kloetingseweg 45, Postbus 202, 4460 AE Goes, tel. 0113 232800, fax 0113 211801 e-mail weststrate@deviernotarissen.nl „Dit zijn de voorbereidingen", zegt Wim Schot namens de Mosselvis sers. „Het is een gezamenlijke actie van de vissers uit Bruinisse, Yerseke en Zierikzee. Het worden publieksvrien delijke acties." door Ben Jansen MIDDELBURG - Het dagelijks provin ciebestuur moet fluks aan de slag met het ijveren voor een noodwet om de mosselsector te hulp te schieten. Commissaris van de ko ningin Karla Peijs duidde zaterdag in de marge van de Mosseldag in Yerseke op zo'n oplossing. De Partij voor Zeeland in Provin ciale Staten heeft met instemming kennis genomen van deze sugges tie. De fractie begreep dat de nood wet het mogelijk moet maken dat de mosselsector vier of vijf jaar de tijd krijgt duurzame visserijmetho den te ontwikkelen en dat tussen tijd geen stappen naar de rechter kunnen worden gezet. De PvZ vraagt het dagelijks provin ciebestuur - waarvan Peijs deel uit maakt - wat het ervan denkt en dringt op acties in de richting van de TWeede Kamer en de minister van LNV. ganisaties (Vogelbescherming en Waddenvereniging) hadden daar geen behoefte aan. Mosselkwekers wel. „We willen niks aan het toe val overlaten", stelt Hans van Gees- bergen van de producentenorgani satie mosselcultuur „Mortelmans' opvolger moet zich ook een me ning vormen." Het optreden van de advocaat van het ministerie op de zitting in juni zit vissers ook niet lekker. Hij trad zwak op, volgens hen. In de nieu we zitting (eind september, begin oktober) kan hij dat 'goedmaken'. Op vergunningverlening voor de najaarsvisserij 2008 hoeft dit alles geen effect te hebben, verwacht Van Geesbergen. „De lopende pro cedure gaat over 2006." Het advies van de Raad van State over de aangepaste Natuurbescher mingswet was negatief De wijzi ging zou niet met Europese regels overeenstemmen. De TWeede Ka mer is inmiddels wel akkoord ge gaan. Bestaande activiteiten in na tuurgebieden blijven, aldus de wij ziging, toegestaan tot definitief be kend is wat beschermd wordt. Het negatieve advies van de Raad van State kon worden gezien als een voor de mosselkwekers ongunstige voorbode van de uitspraak in de rechtszaken. Deur en Raam Kozijnen, Schuifpuien wij leveren ze gemaakt van Hout, Aluminium of Kunststof voor DE BESTE PRIJS BIGGEKERKE Zaterdag 23 augustus Aanvang 16.00 uur Tevens oldtimershow Inschrijving vanaf 14.00 uur in CAFE JULIANA www.solexracebiggekerke.nl 2ó Qug t/m sept 2008 theater op locatie festivolhort Rbdij Middelburg Het Python Saxofoon Kwartet speelt Stodt, Land, Fluss op het Rbdijplein. Aansluitend brengt Cnsemble Klang muziektheater LUalden in de Grote Kerk in Veere. za 30 aug 20u1 5 18 ind. busvervoer 3 korting voor donoteurs MuziekPodium Zeelond en bezoekers Kajortet gratis brochure kaarten info nazomerfestival.nl of T 0900 33 000 33 (0,4S p/g) Provincie Zeeland Zondag 31 augustus stappen in Goes bijna veertienduizend mensen op de fiets om te rijden voor het goede doel: kankerbestrijding. De Ride for the Roses leeft enorm. De PZC telt deze maand af naar 31 augustus. El ke dag verschijnt er een verhaal over de actie Ride for the Roses. door Gijs Kamphuis KAPELLE - Leontien Steketee uit Ka- pelle staat niet graag in het middel punt van de belangstelling. Maar volgende week zondag gebeurt dat wel. De Kiwanisclub Goes De Be- velanden rijdt dan speciaal voor haar de vijftigkilometertocht van de Ride. Gehuld in T-shirts met haar naam erop en gezeten op tan dems. De Kapelse kreeg twee jaar th. geleden van de doktoren te horen dat ze 'schoon' was en de kanker in haar lichaam voorlopig had overwonnen. Waarna ze het pro ces begon om haar leven terug op te pakken. Om voor zichzelf een nieuwe grens te verleggen rijdt Steketee ook mee, achterop bij haar man. Als ze moe wordt, mag ze de be nen stil houden, zo is afgesproken. „Misschien moet ik maar een T-shirt aan met: 'en ik ben Leon tien'." Haar overwinning op de ziekte wil de ze eigenlijk stil houden. Want Steketee is 'niet zo van de daken schreeuwerig'. Toen haar man voorstelde om met de Kiwanis de Ride voor haar te rijden, zei ze dan ook niet direct ja. Maar na een nachtje slapen ging ze toch over stag. Het goede doel gaf de door slag. Toen kwam ook het idee om de tocht op tandems de rijden, zo dat ze zelf ook mee kon doen. Een grote uitdaging, omdat haar condi tie op dat moment dramatisch was. Mede doordat er een deel van één van haar longen is verwijderd. Sinds de inschrijving, in februari, zit Steketee elke dag gemiddeld een kwartier op de hometrainer om te oefenen: „Daarna ben ik moe, maar wel voldaan! Het enige wat ik mis is zijwind." Omdat de chemotherapie die ze kreeg de zenuwen in haar voeten kapot heeft gemaakt, doet veel lo pen pijn. In de winkel waar ze werkt wordt dat opgelost door af en toe te gaan zitten. Maar wande len om de conditie op te krikken gaat dus niet. Toch merkt ze dat ze elke dag iets sterker wordt, en dat werkt stimulerend. „Daar zit ook mijn valkuil. Mijn hersenen den ken soms dat ik al veel kan, terwijl het niet zo is." Bang om de tocht niet te volbren gen is ze niet. Zenuwachtig om er aan te beginnen ook niet. Wel kent ze een 'gezonde wedstrijd spanning'. Die heeft ze vooral om dat ze zondag in het middelpunt staat en niet anoniem kan meefiet sen, zoals ze het liefst zou doen. Wie Leontien ook wil steunen kan een sponsorbedrag overma ken op giro 466478100 van De Ki wanisclub Goes De Bevelanden, ter attentie van Leontien. I Kijk voor eerdere afleveringen en meer nieuws op www.pzc.nl/ridefortheroses 1 Zet een foto van uw team of de voorbereidingen in het speciale fotoalbum op www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33