flink voor leerlingenvervoer 'Dit is absoluut geen rookgordijn' ADTOSHAK.Nl 'We willen haar een goede toekomst geven' OCCASION Schoolkeuze Summiere verklaring over vertrek van hoofdredacteur. OP ZOEK NAAR DE VAN JE DROMEN? KIJK VOOR AL ONZE DR00M-ACCASI0NS OP waar anders? PZC Vrijdag 22 augustus 2008 3 IOp zoek naar een I stoere skelter? Sommige kinderen hebben zo'n specifieke handicap dat de dichtstbijzijnde ge schikte school ver buiten Zeeland ligt. Bijvoorbeeld de zesja rige Femke Smit uit Krabbendijke. Ze reist elke dag met de taxi heen en weer naar Vught (bij Den Bosch): een reis van bijna twee uur. De gemeente Reimerswaal vergoedt de kosten. „We hadden geen andere keus", legt Femke's vader Mark uit. „Fem ke heeft motorische en communi catieve problemen. Ze is slechtho rend, heeft moeite met praten én heeft last van haar beentjes. In Goes is er geen school die voor bei de problemen voldoende hulp kan bieden: de ene school legt de na druk op communicatieve proble men, de andere school juist op mo torische problemen. We vallen echt een beetje tussen wal en schip." 'Het liefst zouden we haar die lange reis natuurlijk niet aandoen' Femkes ouders stonden voor een moeilijke beslissing: óf genoegen nemen met een mindere oplei ding voor hun dochter, óf haar el ke dag een verre reis laten maken. „Verhuizen was geen optie, omdat we alles in Krabbendijke hebben. Onze andere kinderen gaan hier naar school. Het liefst zouden we Femke die lange reis natuurlijk niet aandoen. We weten dat het belastend is. Maar aan de andere kant willen we haar een zo goed mogelijke toekomst geven. Het doel is dat ze uiteindelijk zelfstan dig kan leven. De Mariëllaschool in Vught staat heel goed bekend. We merken echt dat ze vooruit gaat. De leerkrachten zijn op indi vidueel niveau met haar bezig: ze zit in een klas van twee of drie kin deren. Bovendien krijgt ze logope die, ergotherapie en fysiotherapie onder lestijd. Dat betekent dat ze 's avonds echt vrij is van school." Femke en haar ouders staan elke dag om zes uur op. „Om zeven uur komt de taxi. Femke gaat van negen tot drie uur naar school, 's Middags om half vijf is ze weer thuis." Femke vindt de lange reis geen probleem. „We hebben het erg getroffen met het taxivervoer. Femke heeft twee vaste chauffeu- ses die werkelijk alles voor haar doen. Ze proberen de gebaren on der de knie te krijgen, zodat ze toch met haar kunnen communi ceren. Ze maken het echt gezellig onderweg. Dat maakt de reis draag lijker. Dit is een goede oplossing voor ons. Femke gaat 's ochtends vrolijk de taxi in en komt er 's mid dags weer vrolijk uit." www.zeelandaanhangwagens.nl 0118-613659 COMMENTAAR Moeten alle vormen van bijzonder onderwijs voor iedereen beschikbaar zijn? En moeten gemeenten dus altijd over de brug komen als ouders hun kinderen ver weg naar school willen sturen? In theorie is het antwoord ja. In de praktijk ligt het echter wat genuanceerder. Als een kind ongezond veel tijd onderweg is, wordt het lastig. Als de aanslag op het gemeentelijke budget zeer hoog is, ontstaat er ook twijfel. Onderwijs in de eigen religieuze kring is voor veel ouders heel belangrijk. Hoewel dit in zekere zin uitstel van executie is omdat al die jongelui uiteindelijk toch met de complete wereld te maken krijgen, moet de voorkeur van die ouders worden gerespecteerd. Vaak investeren ze zelf ook flink in het vervoer van hun kinderen. In Zeeland gaat dit niet anders. Dagelijks worden hier nogal wat scholieren van eiland naar eiland gereden. Of nog verder. Soms gaat de religieuze fixatie van ouders echter heel ver. Dan is een beetje tegenwicht nodig. Daarom is het goed dat de gemeente Werkendam een lijn heeft getrokken waar het welzijn van het kind gevaar loopt. Want het volgen van bijzonder onderwijs mag geen handicap worden. Heel anders is het als kinderen een échte, onvermijdelijke handicap hebben. Voor het speciaal onderwijs dat zij nodig hebben, is ver reizen soms noodzakelijk. Daaraan kun je als ouder niets veranderen en daarbij hoort dus ook altijd de volle steun van de gemeente. door Ernst Jan Rozendaal oost-souburg - Alle betrokkenen hullen zich in stilzwijgen. Edwin van Laar, de gisteren opgestapte hoofdredacteur van Omroep Zee land, houdt het erop dat zijn baan de eerste vijf maanden anders is uitgepakt dan hij had verwacht. „We hebben met elkaar afgespro ken dat we het bij deze medede ling houden", bevestigt vervolgens voorzitter Kees Izeboud van de raad van toezicht. Hij wil wel kwijt de gang van zaken 'ontzet tend teleurstellend' te vinden. Ondernemingsraadvoorzitter Titia Dijkstra laat het bij: 'heel verdrie tig'- Gedeputeerde Harry van Waveren hoopt vandaag meer aan de weet te komen van Izeboud. Hij spreekt van 'een slag voor Van Laar' en noemt het vertrek niet goed voor Omroep Zeeland. Hij sluit niet uit dat de verhouding met omroepdi- recteur Monique Schoonen een rol heeft gespeeld. „Maar ik heb geen aanwijzing dat dit de door slaggevende factor was. Het is al tijd de bedoeling geweest dat er twee kapiteins op het schip zou den staan, een voor de journalis- tiek-inhoudelijke kant en een voor de bedrijfsmatige." Eerder dit jaar vertrokken promi nente omroepmedewerkers als Ca- rolijn Lilipaly, Bert van Leerdam en Peter Joosse. Izeboud snapt dat de summiere verklaring doet ver moeden dat er meer aan de hand is. Toch is volgens hem geen spra ke van een verpest werkklimaat. „Niet dat ik weet of heb gemerkt. Er speelt niet veel meer dan we naar buiten brengen. Die ene zin geeft weer wat er aan de hand is. Er wordt absoluut geen rookgor dijn opgetrokken. We willen ge woon de details van het waarom niet vertellen. Dat is iets tussen werkgever en werknemer." Volgens Izeboud zal het onver- Edwin van Laar had zich het hoofdredacteurschap van Om roep Zeeland anders voorge steld. Meer speelt er niet, vol gens voorzitter Kees Izeboud. wacht snelle vertrek van Van Laar het nog moeilijker maken een nieuwe hoofdredacteur te vinden dan eind vorig jaar na het vertrek van Flip Feij. Dat is precies wat gedeputeerde Harry van Waveren zorgen baart. „Als na een aantal ervaren men sen nu ook de hoofdredacteur ver trekt, dan legt dat een enorme druk bij de achterblijvers. De me diawereld is klein. Hier wordt na tuurlijk over gesproken. Dat zal de interesse bij mogelijke opvolgers niet groter maken." Toch ziet hij nog geen aanleiding stappen te ondernemen. „Dat is niet aan mij. Ik zal hier wel met de raad van toezicht over spreken, maar ik heb er voldoende vertrou wen in dat die dit kan oplossen." Bij de Goese Mytylschool De Sprienke worden dagelijks veel scholieren met taxi's opgehaald foto Marijke Folkertsina VW Golf l .9 TDi 77 KW

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3