maar wie gaat dat betalen? de VOC-tijd SALE ARTEC www.onderdetoren.com Fietsster (13) gewond bij botsing GERARD M Polenpension in Goes mag toch blijven mama-ucious8 60% korting Von Belle 8oby INTERIM BV Bezoek dé woonwinkel van Middelburg 67 fraaie appartementen Zomercollectie w PZC Vrijdag 22 augustus 2008 27 Linden is vertrokken van Ramme- kens naar Batavia. En de kapitein heette Jakob de Groot. Zekerheid heb ik niet, maar ik durf voor 95 procent zeker wel te zeggen dat dit document gaat over deze kapitein en dit schip." Kapiteins mochten een scheeps kist met spullen meenemen die ze konden verhandelen, vertelt Pae- sie. „Als dit Jakob de Groot was, dan nam hij fijne knipmessen mee, en kijk hier: bruijnhouten coffiem... Molen? Mes? Gereed schappen die hij kon verkopen aan ambachtslieden op Batavia." Jakob de Groot was een Middelbur ger, heeft Paesie nog uitgevonden. „Waarschijnlijk overleden in 1794. De reis van de Hof ter Linden naar Batavia was waarschijnlijk ook de laatste van het schip." Mooi dus, deze snipper behang en oud papier. En waardevol, zegt Paesie. „Want de grote lijnen van wat de VOC heeft gedaan zijn be kend, maar dankzij dit soort infor matie kunnen we de geschiedenis verder inkleuren." Daarom is hij ook bezorgd dat hij dit zomaar op straat heeft gevonden. „Het is een monumentenpand. Daar moet de gemeente toezicht op houden als het wordt verbouwd." Dat gebeurt ook, zegt Aart van de Vrie, die namens de gemeente de vergunning voor sloop en ver bouw heeft verleend. „Maar niet 24 uur per dag. Het is een kwestie tussen aannemer en opdrachtge ver om de vondst van waardevolle spullen te melden." En deze papieren zijn waardevol, beaamt Johan Padmos, die na mens de gemeente toezicht houdt. „Vooraf kun je niet altijd tot in de tail zien wat er op de muren zit. Dus dan mis je wel eens wat. En ik kan me voorstellen dat de aanne mer onvoldoende kennis of tijd heeft. Wij moesten toch nog langs voor hercontrole, dus ik zal zeker kijken wat er nog is en of dat naar het Zeeuws Archief moet." Nu in verkoop: 't Veersch Palet Veersche Poort - Middelburg Bezoek de speciaal ingerichte ruimte in de woonwinkel voor meer informatie. Nieuwe Kerkgang 1 4331 BE Middelburg CAPINCE - Bij een ongeluk op de Kreekweg in Gapinge is gisteroch tend een 13-jarige fietsster uit Bel gië gewond geraakt. Een 17-jarige bromfietser uit de gemeente Veere reed even voor twaalf uur over het (brom)fietspad in de richting van verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 www.gerardbouwense.nl GOES - Poolse werknemers hou den de komende jaren onderdak in een pension aan de Goese Stoof- straat. Het college van B en W ver leent vrijstelling voor de komende vijf jaar. Daarmee is de dreigende sluiting van het pension van de baan. De huisvesting van de vijf tig, overwegend Poolse, seizoensar beiders stond op losse schroeven. Volgens het college is het huidige gebruik als pension op de boven verdiepingen van het pand in strijd met het bestemmingsplan. Het college heeft nu de hand over het hart gestreken. Nu het hele conflict rond Britannia al zoveel jaren voortsleept, kunnen daar best nog wat jaren aan een onteigeningsprocedure bij, vinden ook de Vlissing- se raadsleden. Al vragen ze zich wel af hoe de gemeente het boulevardhotel wil verwerven, ofwel: wie dat gaat betalen. foto Lex de Meester Nieuw Pointer Baby en Baby Barb Veere. Hem tegemoet kwam de 13-jarige fietsster, tegen wie hij frontaal botste. Het meisje is over gebracht naar het ziekenhuis. Zij heeft haar sleutelbeen gebroken en een lichte hersenschudding. De bromfietser bleef ongedeerd. President Rooseveltlaan 772 Vlissingen Technisch uitzend/detacheringsbureau zoekt kandidaten in de: elektrotechniek installatietechniek metaaltechniek bouwtechniek midden/hogerkader Nu ook in Goes: administratief, productie, financieel, ICT, horeca, techniek Filiaal Vlissingen T (0118) 44 01 99 Filiaal Goes (algemeen) T (0113) 25 25 20 Filiaal Bergen op Zoom T (0164) 23 06 12 info@artec-interim.nl www.artec.interim.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29