Zeelani Leuk bedacht, Een waardevolle snipper uit Grondbeleid gemeente Vlissingen laat veel te wensen over GOESE RESTANTEN 3 daagse Gos&d, 26 I Vrijdag 22 augustus 2008 PZC Montmartredag in Sint Laurens Laatste carilionconcert van dit seizoen Groot zomerfeest bij Simnia in Domburg Tennisvereniging houdt rommelmarkt Politiek café van de Vlissingse PvdA Motorongeval op brug blijft raadselachtig Rekenkamer wil duidelijkheid en efficiëntie. Raadsleden prijzen inzet voor Britannia, maar hebben twijfels. KLPD weet nog niks over Rubino 21 - 22 - 23 augustus door de hele goese binnenstad Historicus verrast en bezorgd na straatvondst met historische waarde. W SINT LAURENS - Rond het kerkge bouw aan de Van Cittersstraat in Sint Laurens wordt zaterdag 23 au gustus een Montmartredag gehou den. Er is een kunst- en antiek markt en enkele stukken worden geveild. Verder kan gesjoeld wor den, of een partij jeu de boules en is een portrettekenaar aanwezig. Ook worden bloemen en bloem stukken verkocht en zijn verschil lende workshops te volgens. De dag is van 10.00 tot 16.00 uur. MIDDELBURG - Eddy Marien uit Me- chelen verzorgt dinsdag 26 augus tus het laatste carilionconcert in Middelburg van het seizoen 2008. Mariën won in 1989 en 1991 inter nationale beiaardwedstrijden en gaf mastercursussen in Amerika en Portugal. Het concert in Middel burg begint om 18.45 uur. De bes te luisterplaats is het Abdijplein. DOMBURG - Op het terrein van zorgcentrum Simnia in Domburg wordt zaterdag een groot zomer feest gehouden. De Domburgse Ringrijdersvereniging houdt een wedstrijd en rond de ringrijbaan is een rommelmarkt. Er zijn spelle tjes voor kinderen en leden van schildersvereniging Westkapelle zullen de hele dag schilderen. Het feest wordt gehouden van 10.00 tot 17.00 uur en is toegankelijk voor iedereen. MIDDELBURG - Tennisvereniging MLTC uit Middelburg houdt mor gen een rommelmarkt op het par keerterrein van de vereniging aan het Zanddorp 10a in Middelburg. De markt is geopend van 10 tot 15 uur. Mensen die nog gebruikte spullen kunnen missen, kunnen die afgeven bij de tennisvereni ging- VLISSINGEN - De PvdA in Vlissin- gen houdt dinsdag 26 augustus een politiek café. Onder leiding van Conny Miermans, voorzitter van Splinter en raadslid in Borsele, wordt gediscussieerd over onder meer de kritiek op het landelijk be leid van de regering en de PvdA-kamerfractie. Tweede Ka merlid Hans Spekman en wethou der Frans Prins zijn bij het debat aanwezig in café De Concurrent in Vlissingen. Aanvang: 20.00 uur. VLAKE - De politie zoekt meer in formatie over het ongeval waarbij woensdagavond een motorrijder op de Vlakebrug betrokken was. Hij reed door de slagboom van de brug die net voor scheepvaartver keer openging. Getuigen worden verzocht zich te melden via 0900- 8844. De man ligt nog in het zie kenhuis, hij is buiten levensgevaar. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De gemeente Vlissin gen heeft niet helder op een rij wat ze met haar grondbeleid wil bereiken en hoe ze dat denkt te doen. Dat zegt de rekenkamercommissie. Die heeft vorig jaar op verzoek van raadsleden het Vlissingse grondbeleid onder de loep geno men. De commissie stelt nu in haar rapport dat de gemeente transparanter en meer resultaatge richt moet zijn en dat de gemeen teraad beter geïnformeerd moet worden. Via het grondbeleid bepaalt de ge meente hoe een perceel of gebied ontwikkeld wordt. De gemeente kan zelf grond aankopen of voor waarden stellen op basis waarvan de grondeigenaar zelf het stuk grond ontwikkelt. De rekenkamercommissie stelt vast dat er geen duidelijke om schrijving is van de doelen die met het grondbeleid worden nage streefd. Ook ontbreekt er een hel dere koppeling tussen wat de ge meente wil, hoe ze dat wil berei ken en wat dat kost. „Het beleid is niet volledig, niet consistent en niet altijd even actueel", stellen de onderzoekers. Meerdere gemeentelijke afdelingen zijn bij (bouw)projecten betrok ken, maar het is volgens de com missie niet duidelijk wie waarvoor verantwoordelijk is en hoe de ta- Vlissingen heeft niet helder op een rij wat ze met haar grondbe leid wil bereiken en hoe ze dat denkt te doen. Dat stelt de reken kamercommissie. ken zijn ingevuld. De rekenkamer commissie vindt dan ook dat de in terne coördinatie verbeterd moet worden. Verder moeten projecten meer winst gaan opleveren, stelt de com missie. De gemeente kan dat berei ken door beter gebruik te maken van andere marktpartijen. Als voorbeeld noemt ze het systeem van inschrijven op de planvor ming zoals dat bij het Scheldekwar- tier is gedaan. Dat zou vaker ge daan mogen worden. Het college onderschrijft de analy ses en aanbevelingen in het rap port. Maar wethouder J. Suur- mond liet gisteravond weten dat een deel van de aanbevelingen in middels door de tijd is ingehaald. Het onderzoek vond namelijk plaats in de periode van het vorige college. Een aantal verbeteringen is al in gang gezet of staat op het punt uitgevoerd te gaan worden. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Pfoeh! Britannia ont eigenen... Jeetje, van zoveel daad kracht staan de Vlissingse raadsle den toch wel even te kijken. Maar als het kan en zonder al te veel fi nanciële risico's: graag. „Oh?" En dan is het even stil aan de andere kant van de lijn. „Tsja... Misschien is dat nog wel de beste optie", stamelt SP'er Trix de Roos. „Er móet gewoon iets gebeuren en wel zo snel mogelijk. Al ben ik wel een beetje bezorgd wat dat weer gaat kosten. Daar wil ik eerst voor stellen over zien." Net als Marianne Reinders, van de WD. Ook zij begint direct over de centen. „Ik weet niet of Vlissingen zich zulke financiële risico's kan permitteren. Maar het is goed dat het college iets wil forceren. Dat er iets gebeurt. Want zoals Britannia er nu bij staat, ondanks die fraaie graffiti, is het ongelofelijk slechte reclame voor onze stad." Daarom krijgt Polderman de volle dige steun van coalitiegenoot Ge rard Aarden. En ook die van Peter Kruizinga ('fantastisch plan!') van GroenLinks en Wim Hirdes van de LPV. Sterker nog: die stond juist op het punt om voor de raads vergadering van volgende week een motie in te dienen met precies dit plan, een onteigeningsprocedu re. „Zal ik het voorlezen?" Hirdes vertrouwt het hele zaakje al langer niet. „Ik krijg de indruk, al mag ik dat niet zeggen, dat Loo- stad het financieel niet rond krijgt. Nou, dan onteigenen we ze maar. Ik weet zeker dat dit stadsbestuur daartoe in staat is. Laat dat maar doorbijten. Dan hebben wij straks ons hotel terug. Of misschien wel een mooi stadstheater. Dat is best te betalen, als het een dependance van Holland Casino wordt." I** Raadsleden in Vlissingen moeten even slikken bij het idee van een onteigeningsprocedure om hotel Britannia. Maar ze zijn blij dat de gemeente eindelijk eens ingrijpt. Zo zonnig ziet Marin de Zwarte het echter niet in. „Hoe wil Polder man dat gaan doen, als onderne mer of gaat de gemeente zelf een hotel ontwikkelen? En die grond exploitatie, hoe denkt hij die rond te kunnen krijgen?" De christendemocraat weet het al lemaal nog zo net niet. „Weet je, als ergens geld te verdienen is, zijn ondernemers meestal sneller dan de overheid. En als die nog niet op Britannia zijn ingesprongen, moet je dat als overheid eerst analyseren en niet die taken en verantwoorde lijkheden overnemen." Maar... Goed dat de gemeente eens ingrijpt bij 'de Brit'. Dat prijst ook Henk de Haas. „Hoewel ik me af vraag of zo'n procedure überhaupt mogelijk is. Maar het ongeduld bij het college begrijp ik goed. Anders staat het er vast nog jaren zo bij. We kunnen die kunstenaars niet nog tien jaar graffiti laten spuiten, hoe mooi het ook is." In de tijd dat de PvdA'er geen wet houder meer was, maar ook nog niet in de gemeenteraad zat, heeft hij Loostad eens op diens verzoek advies uitgebracht. Over hoe het toch allemaal verder moet met Bri tannia. „Ik heb gezegd dat alleen appartementen te mager is. Je zit verdorie tegenover het Badstrand. En het is al zo'n woonboulevard. Dat advies hebben ze wel begre pen, maar Britannia heeft - helaas - niet de allerhoogste prioriteit." Langslepend Brit-debacle In 1996 presenteerde de vori ge eigenaar van hotel Britannia, Frans Buijs, een verbouwings plan. De Brit zou uitbreiden. Niet als het aan omwonenden lag. Zij procedeerden jarenlang, tot de Raad van State en tot Bri tannia failliet werd verklaard. Loostad kocht Britannia in 2004. In datzelfde jaar kreeg de projectontwikkelaar uit Apeldoorn zowel een sloop- als een bouwvergunning. Aanvankelijk gold die bouwver gunning alleen voor een hotel; in december 2007 werd de be stemming 'wonen' toegevoegd. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De Koninklijke Lan delijke Politie Dienst (KLPD) heeft nog niet in beeld hoe de tanker Rubino twee weken geleden kon stranden in Dishoek. De dienst is er simpelweg nog niet helemaal aan toegekomen, omdat de vermiste zeiler bij Breskens veel aandacht vraagt. „We weten al wel wat", zegt woordvoerder Ed Kras- zewski, „maar we zeggen nog niks." De waterpolitie heeft alle be vindingen op papier. Zodra het on derzoek is afgerond, gaat de zaak richting het Openbaar Ministerie. GerechtsDeurwaardersKantoorZeeland Uit een exploot van kandidaat-deurwaar der M.Weertman d.d. 14-08-2008 blijkt, dat t.v.v. Eric Jacobus Deijnen, wonende te Middelburg, aan DOMINIK DANIËL WOZNIAK, zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend het door de Kantonrechter te Middelburg gewezen vonnis van 14-07-2008. Bij dit exploot, waarvan D.D. Wozniak een afschrift kan krijgen op één van onderstaande adressen, is tevens bevel gedaan tot betaling van een som geld binnen twee dagen daarna. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 433 I GJ Middelburg 4461 DR Goes door Maurits Sep MIDDELBURG - Ben je maritiem his toricus, waait er zo een stukje be hang voor je voeten met op de ach terkant een document over de la ding van een scheepskist uit 1789. Bijzonder, vindt Ruud Paesie, maar ook vreemd. „Houdt nie mand toezicht op de verbouwing van dat monumentenpand?" Dat pand staat in Middelburg aan de Lange Noordstraat 25. Stichting Arduin laat het verbouwen tot was serette. Ook het behang wordt van de muren getrokken. Zo belandde een snipper op straat, waar Paesie het woensdagavond vond. Donkergrijs behang met lichtgrijze motieven, eind achttiende eeuw, stelt hij vast. Aan de achterkant zit namelijk oud papier met de da tum 17 juli 1789. „Het einde van de Achterop een stuk oud behang zit een paklijst van een scheepskist uit 1789, vermoedelijk van een Middelburgse kapitein. foto Ruben Oreel VOC-t'jd en het einde van de Re publiek der Nederlanden", duidt Paesie. Achter de datum staat 'de heer Jacob...' en dan is het afge scheurd. Eronder: 'Capiteijn op 't O...' Oostindisch schip, vult Paesie in. „En hier staat 'gepakt in de kist' en dan een reeks goederen. In het naslagwerk Dutch-Asiatic Ship ping staat dat op 3 augustus 1789, dus twee weken na de datum op dit papier, het VOC-schip Hof ter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 28