ieland PZC Gemeente wil Britannia onteigenen Officier eist celstraf tegen oud-eigenaar café 25 35,- Oude weegschaal terug in museum WALCHEREN 38 32 Wethouder gelooft niet dat geen hotelketen te porren is voor plekje. Man wordt verdacht van mishandeling en bedreiging medewerker. per rrf LOGUS Gezellig Filmpremière op de Markt Maarten van der Weijden van patiënt tot kampioen Vrijdag 22 augustus 2008 Film by the Sea eert gebroeders Dardenne met oeuvreprijs Tip? redwalch@pzc.nl door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Als projectontwikke laar Loostad niet over twee weken een kant-en-klaar plan voor Britan nia heeft, start de gemeente Vlis- singen een onteigeningsprocedure. Wethouder Piet Polderman is het gesteggel om het voormalige boule vardhotel 'spuugzat'. Acht jaar staat het ooit zo glorierij ke gebouw te verkrotten aan wat de wethouder noemt 'het mooiste plekje van Nederland'. Het juridi sche steekspel duurt al veel langer. Een hotel wilde de gemeente er te rugzien. Maar daar is geen exploi tant voor te vinden, hield Loostad haar steeds voor. En dus ging de gemeente negen maanden geleden maar schoorvoetend akkoord met de wens van de ontwikkelaar: ook appartementen in Britannia. Aan de Boulevard Evertsen is ech ter nog geen bouwvakker gesigna leerd. Sterker: uit Apeldoorn, waar Loostad is gehuisvest, komt amper respons. Pas over twee weken staat een afspraak. „Dan verwacht ik een kant-en-klaar plan",. stelt wet houder Polderman. „Maar ik vrees dat we weer te horen krijgen hoe ingewikkeld het allemaal is. Daar heb ik geen boodschap aan. Als je in negen maanden een kind op de wereld kunt zetten, moet een plan ook lukken. Dan starten we maar een onteigeningsprocedure." Je zou haast denken dat Loostad de boel laat verkrotten tot de ge meente zo wanhopig is om toe te Het is over en uit, zegt wethou- der Piet Polderman over het de bacle rond hotel Britannia aan de Vlissingse boulevard. Hij dreigt met een onteigeningsprocedure. geven aan alléén appartementen. Maar daar trapt Polderman niet in. „Zodat een aantal mensen er rijk van wordt zeker, en de rest van Vlissingen daar tegenaan kan kij ken? Of het nou onmacht is, on wil of onkunde: deze ontwikke laar heeft aangetoond dat hij het niet kan. Eigendom is dan wel hei lig in Nederland, maar je mag het niet te gek maken. Zeker niet op zo'n unieke locatie. Sowieso geloof ik niet dat daar geen hotelketen voor te vinden is. Dan ga ik er net zo lief zelf naar op zoek." Onteigening houdt in dat eigen dom verplicht moet worden ver kocht aan de overheid. Daarvoor moet die de rechter aantonen dat de eigenaar in gebreke is gebleven. Dat lijkt de wethouder niet zo in gewikkeld. „Na meer dan tien jaar gesteggel en een jaar van tegemoet komingen. Een dergelijke procedu re starten gemeenten wel vaker, al blijft het uitzonderlijk. Uit de juris prudentie haal ik vertrouwen dat het tot een goed einde komt. Bri tannia zal een paar moeizame ja ren tegemoet gaan, maar die kun nen er dan ook nog wel bij." (Mém pagina 26: 'Leuk bedacht, maar wie gaat dat betalen?' AARDENBURG - De oudste schuifba- lans, een soort weegschaal, van Zeeland is volgende week weer te zien in het Gemeentelijk Archeolo gisch Museum van Aardenburg. De schuifbalans uit de tweede of derde eeuw kreeg 'n opknapbeurt. MIDDELBURG - Het is al een heuse traditie aan het worden. Elk jaar als de studenten van de Roosevelt Academy hun eerste week in Middel burg beleven, komen ze samen op de Markt om in de openlucht naar een film te kijken. Stoeltje erbij, dekentje op de grond, wat te drinken en te eten. Vorig jaar kon Middelburg dankzij de stu denten, de Nederlandse première van Wedding Daze zien, dit jaar stond de film Superhero op het programma - opnieuw een Nederlandse premiè re. Ook niet-studenten konden van de gratis ver toning genieten. foto Lex de Meester door Emile Calon MIDDELBURG - De oud-eigenaar van een Middelburgs café moest gisteren terechtstaan voor mishan deling, bedreiging en afpersing. De 42-jarige man verscheen echter niet voor de Middelburgse recht bank omdat hij, zo vermoedt zijn raadsman E. Smit, momenteel er gens in Noord-Afrika zit, zodat de zaak bij verstek werd behandeld. De man zou begin december vorig jaar ontdekt hebben dat een van zijn medewerkers een van zijn gok kasten had geplunderd. Die bewus te medewerker werd op 6 decem ber bij de eigenaar geroepen, die hem meenam naar de keuken waar ze, volgens getuigen, zo'n half uur bleven. Volgens de mede werker zou hij gedurende die tijd flink zijn mishandeld en ook be werkt met een lange metalen stang. Vervolgens werd hij door de eigenaar en enkele assistenten meegenomen naar zijn woning. Daar moest hij zijn plasma-tv, een spelcomputer en een serie cd's als onderpand afstaan. Voor officier van justitie W. Smeenk staat vast dat de eigenaar van dat café die dag zeer fout bezig was. „Hij heeft het slachtoffer on der andere met een ketting op z'n Rechtszaak tegen oud-eigenaar van Middelburgs café wegens mishandeling en bedreiging is bij verstek behandeld omdat 42-jari- ge man niet op kwam dagen. rug geslagen." En dat afstaan van al die goederen gebeurde volgens haar ook niet vrijwillig. Bovendien zou de eigenaar, tijdens de autorit naar het huis van de medewerker, duidelijk gezegd hebben dat hij diens nek zou omdraaien. Ze eiste dan ook een celstraf van acht maanden waarvan vier voor waardelijk. De officier bekende dat ze waarschijnlijk een werkstraf zou hebben geëist als de man wel was verschenen voor de recht bank. Uitspraak 3 september. www.logus.n 11 nu Marie Curieweg 9-13, Vlissingen T: 0118 - 69 00 00 Tip? redactie@pzc.nl De Zierikzeeënaar staat niet echt te boek als handig. Maar hij wil zich niet laten kennen, dus pakt hij klussen wel aan. Onlangs was het weer zo ver. De lamp in de keuken had het begeven. De man klauterde op een trap, deed iets onduidelijks en verbood zijn vrouw om aan de lichtknop te ko men, want dan zou ze een schok krijgen. Dat is inmiddels enige tijd geleden en sindsdien brandt de lamp de hele tijd. Deze week verslechterde de situatie. De lamp in de kamer ging ook ka pot. Ook hier slaagde de klusser er niet in om de lamp te repare ren. In afwachting van betere tij den leest de vrouw haar boeken nu aan de keukentafel. Gezellig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27