Leegzuigen bedrijf beloond Mosselkwesties moeten over Prik tegen gordelroos op komst Vandaag bij de PZC alles over het Zeeland Nazomer Festival Belastingvoordeel voor opkoopfonds dat bedrijf volhangt met schulden. Hoofdredacteur stapt op bij Omroep Zeeland OQ9 Word ook abonnee! Twee keer goud brengt Nederland in medaille-top tien I lees ook de weblog van Ruud van Meijel op www.pzc.nl/nazomerfestival Vrijdag 22 augustus 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 198 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 DEN HAAG - De belastingaftrek voor opkoopfondsen die bedrijven volhangen met schulden moet op de helling. Het is niet de taak van de overheid subsidie te geven op uiterst riskante bedrijfsovernames. Dat stellen CDA en SP in de Twee de Kamer. Ook de PvdA is kri tisch. Opkoopfondsen financieren de overname van bedrijven vaak met schulden. De rente daarop mag worden afgetrokken van de winst, waardoor er minder belasting is verschuldigd. Soms is de rente zo hoog dat de winst omslaat in een verlies, waardoor het opkoopfonds van de fiscus zelfs nog geld terug krijgt. Vorig jaar gaf de belastingdienst circa 400 miljoen euro terug. „Het is wrang dat opkoopfondsen die bedrijven leegzuigen op de koop toe subsidie krijgen van de staat", meent SP-kamerlid Ewout Irr- gang. Hij vindt dat staatssecretaris Jan Kees de Jager (Financiën) met plannen moet komen om paal en perk te stellen aan de fiscale aftrek op rentelasten. Irrgang wijst erop dat Duitsland begin dit jaar al stap pen in die richting heeft gezet. Eer der deze week ontstond commotie over de financiële huishouding van kabelaar Ziggo en afvalverwer ker Van Gansewinkel. Die bedrij ven zijn diep in de rode cijfers ge komen door de omvangrijke lenin gen waarmee de eigenaren ze heb ben opgezadeld. De eigenaren - waaronder de opkoopfondsen KKR en CVC - profiteren vervol gens van de fiscale renteaftrek. Ook kamerlid Frans de Nerée (CDA) wil dat de eigen staatssecre taris optreedt tegen het financiële trapezewerk van de opkoopfond sen. De Nerée: „De renteaftrek moet worden beperkt, bijvoorbeeld door die uit te smeren over een aantal jaren. Als een investeerder een bedrijf koopt en het vervol gens leegzuigt, dan moeten we daarbij niet de helpende hand bie den." AU) pagina 34: opkoopfondsen slaan hun slag OOST-SOUBURG - Hoofdredacteur Edwin van Laar is opgestapt bij Omroep Zeeland. Hij stond nog geen half jaar aan het roer. „Het was niet wat ik ervan had ver wacht", is zijn enige commentaar. Voorzitter Kees Izeboud van de raad van toezicht noemt het ver trek 'ontzettend teleurstellend'. Verantwoordelijk gedeputeerde Harry van Waveren is 'bezorgd'. pagina 3: 'Dit is absoluut geen rookgordijn' Stand na 237 van 302 onderdelen: 1 China 46 2 Ver. Staten 29 3 Cr. Brittannië 17 10 Nederland 6 15 34 12 5 22 32 11 4 83 95 40 15 pagina 38: Goud voor het kankeronderzoek pagina 40 en 41: Moment van onoplettendheid nekt hockeyers pagina 41: Bizarre ontknoping paardenconcours Voor het laatste Olympische nieuws: www.pzc.nl/olympischespelen Vervoer naar bijzonder onderwijs is voor eigen rekening reageer op www.pzc.nl APK is overbodig eens 24% ÊüiBlËflHHHi aantal reacties: 500 76% Zeeland: 2, 3, 25 t/m 31; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 7 t/m 9; Meningen: 11; Auto: 15; Weer: 22; Cultuur: 32; Economie: 33 t/m 35; Sport: 36 t/m 43: Televisie: 46, 47. PEKING - Dankzij gouden medailles van openwa- terzwemmer Maarten van der Weijden en de wa- terpolovrouwen is Nederland doorgedrongen tot de top tien van het medailleklassement van de Spelen. Van der Weijden greep zijn eremetaal op de tien kilometer openwaterzwemmen. De water- polosters wonnen een zenuwslopende finale te gen de Verenigde Staten: 9-8. Na afloop deelde kroonprins Willem-Alexander in de feestvreugde. AU) pagina 39: psychologie sleutel tot waterpolo- v-X succes DEN HAAG - Twee belangrijke mos selrechtszaken moeten over voor de Raad van State. Eén van de leden van het Haagse rechtscollege bleek ook advies te hebben gegeven over een wetswij ziging die te maken heeft met de zaken. Dat kan niet. De rechter heeft zich teruggetrok ken. Op verzoek van mosselkwe kers komt er een nieuwe zitting. De zaken dienden eerder op 30 juni. Ze gaan over najaarsvisserij op mosselzaad in de Waddenzee en afvoer van in het noorden ge kweekte mosselen voor verkoop in Zeeland. AU) pagina 31: Raad van State rijdt scheve schaats DEN HAAG - Nederlandse vijftig plussers kunnen zich voor het eerst laten inenten tegen gordel roos. Er is een vaccin beschikbaar gekomen dat de kans op de ziekte halveert. De kans dat patiënten aan een uitbraak ernstige zenuw pijnen overhouden neemt met tweederde af. De Gezondheids raad noemt het vaccin, Zostavax, een 'serieuze kandidaat' om in het Rijksvaccinatieprogramma opgeno men te worden. Gordelroos, een vi rusziekte, komt veel voor. Vooral ouderen houden aan de ziekte soms langdurige zenuwpijnen over. AU) pagina 4 en 5: een pijn die je nóóit meer wilt voelen Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1