2 i Kip met noedels: geen 18 C "C V B) 4> Vaartocht over de Grevelingen PZC NMMW8HHHHBI OP PAD Kijkje achter de schermen In het zoutwater aquarium en twee zuiltjes leven vissen en andere zeedieren, die in de Oosterschel- de en de kuststrook voorkomen. De dieren wor den op het aangegeven tijdstip gevoerd en er kan een kijkje achter de schermen worden genomen. Oostkapelle, Terra Maris, 11.00-11.30 uur. Rondleiding struisvogelboerderij Op Monnikenwerve krijgt u een rondleiding over de boerderij en uitleg over de struisvogels. Sluis, Hogeweg 1, 11.00 uur, 12.30 uur, 14.00 uur en 15.30 uur. The Wall Pink Floyd-avond met twee voorstelling van The Wall. Kamperland, Zeeuws Planetarium, 20.30 en 21.30 uur. Havendagen Zierikzee Culinaire boulevard (v.a. 16.00 uur), wielerronde (18.30 uur) en livemuziek vanaf 19.30 uur. Om 22.00 uur start de lampionnenoptocht bij de watersportvereniging. Om 22.00 uur varen ook de verlichte mosselkotters de haven van Zierik zee in. Zierikzee, op en rond de Nieuwe Haven. Zeiltocht met historisch zeilschip Proef de unieke sfeer van een middag aan boord van een historisch zeilschip. Reserveren bij VW Schouwen-Duiveland. Zierikzee, haven 't Luitje, 13.30-16.30 uur. Meezeiltochten Actief meehelpen met het hijsen van de zeilen of overstag gaan. Kaartjes zijn te koop bij het WV-kantoor aan de Nieuwe Haven in Zierikzee en aan boord van de Scaldis en Nieuwe Maen. Meer informatie: 06-47116998. Zierikzee, Nieuwe Haven, 14.00-17.00 uur. Beklimming De Sint Lievens Monstertoren wordt ook wel de 'Dikke Toren' genoemd. Meer informatie: 06-21473476 Zierikzee, Sint Lievens Monstertoren, 11.00-16.00 uur. Kunstroute Zoutelande Tweede dag van de kunstroute 'Golvende kunst in bruisend Zoutelande'. Zoutelande, 10.00 - 17.00 uur Panorama fietsroute Tocht van 33 kilometer met vergezichten over Schouwen. Westenschouwen, trampolinecentrum, de hele dag vanaf 11.00 uur. Hobbymarkt Westkapelle, Kerkplein, 14.00-20.00 uur. Voertour Dieren voeren en in de klompen van de boer staan. Meer informatie www.stelle.nl. Ouwerkerk, Stelweg 3,10.30 en 14.30 uur. Paardentram Een ritje van 20 minuten met uitleg over beziens waardigheden. Middelburg, Markt, 11.00-17.00 uur. Rondvaart Mosselpercelen Van mosselzaad tot comsumptiemossel. Yerseke, Prinses Beatrixhaven, 14.30-16.00 uur. Rondvaart Grevelingenmeer Twee uur durende rondvaart op het Grevelingen meer met het party- en rondvaartschip Grevelin- gen. Langs Port Zélande wordt er naar het bezoe kerscentrum Grevelingen gevaren, naar natuurge bied Hompelvoet en tussen Stampersplaat en Dwars door, langs Brouwershaven terug naar Den Osse. Informatie VW Schouwen-Duiveland. Brouwershaven, Haven Den Osse, 13.30 uur. Panorama fietsroute Een fietsroute van 33 km. Westenschouwen, Trampolinecentrum, vanaf 11.00 uur. Zeeuws Planetarium 3D voorstellingen 12.30 uur Zonnestelsel Reis, Kaluoka'hina, Asto- naut. 14.00 uur Zonnestelsel Reis, Kaluoka'hina, Astronaut. 16.00 uur Zonnestelsel Reis, Origins of Life,Infinity Express. 19.30 uur Zonnestelsel Reis, Final Frontier, The Heart of the Sun. Kamperland, Haven 5. www.zeeuwsplanetarium.nl MUZIEK Pop aan zee Zomertour Reizend popfestival met optreden van Bluem, Sense Forward en Diego's Umbrella. Renesse, Strandpaviljoen Corazon, 16.00 uur. Camerata Trajectina Het muziekgezelschap brengt Nederlandse mu ziek van de middeleeuwen tot de Gouden Eeuw. Het concert staat in het teken van Jacob Cats. Aardenburg, Sint Baafskerk, 21.00 uur.. Historisch kerkorgelconcert Paul Demayer speelt op het Batz-orgel. IJzendijke, protestantse kerk, 20.00 uur. Gospelconcert Concert van de Thoolse gospelband Vision. Oost-Souburg, kerk van de De Wijngaard, Kanaal straat 8, 20.00 uur. Adrie Oosterling Zomervoorstelling van kleinkunstenaar. Groede, De Twee Duiven, 21.00 uur. Emmunuelkoor Vlissingen, Onze Lieve Vrouwekerk, 14.00 uur. Delta Quintet Delta Quintet geeft een concert in de Grote Kerk in Haamstede. Het gezelschap bestaat uit strijkers en een pianist. Het repertoire is uitgebreid: salon- muziek, evergreens, weens, zigeuner, jazz, wals, volks en tango. Toegang 3,50 euro. Burgh-Haamstede, Grote (hervormde) kerk, 20.00 uur. EXPOSITIES Vechten langs de grens - 500 jaar vesting Hulst Deze tentoonstelling wordt geopend op de voora vond van het vestingsteden weekend in Hulst. Het museum heeft een paar unieke voorwerpen in bruikleen gekregen voor deze tentoonstelling. Hulst, museum De vier ambachten, dagelijks van 14.00-17.00 uur (t/m 9/11) Kunstroute Zoutelande Kip met noedels en extra veel groente. foto Nathalie van de Zande door Nathalie van de Zande Dit is één van de eerste ke ren dat we zelf koken, maar het gaat verbazing wekkend goed." Sofie de Graaf (18) en Andrea Wes terweel (17) uit Gouda zijn voor het eerst zonder ouders op vakan tie en moeten voor het eerst hun eigen eten koken. „Mijn moeder vindt het thuis niet nodig dat de kinderen koken", zegt Andrea, „ze vindt het zelf veel te leuk." Ook So fie kookt thuis bijna nooit: „Ik ben altijd pas laat klaar met school en als ik dan thuiskom hebben m'n ouders het eten vaak al op tafel staan." Maar deze week moeten ze er toch aan geloven. „Eigenlijk zouden we twee weken met mijn ouders naar Limburg gaan, maar toen ik begin juli, tegen de verwachting in, in één keer m'n rijbewijs haalde, be dachten we dat het misschien wel leuk zou zijn om met z'n tweetjes op vakantie te gaan", vertelt Sofie. De keus viel al snel op Domburg. Andrea: „We voelen ons eigenlijk een beetje te oud voor Renesse, maar we wilden wel lekker naar het strand kunnen. Een vriendin vertelde dat de stranden hier ook hartstikke mooi waren. Ze kwam hier altijd met haar ouders." Het kleine koepeltentje waar ze in slapen biedt niet veel luxe, maar de lol is er niet minder om. „Van nacht was mijn luchtbed leeggelo pen en moesten we midden in de nacht gaan blazen, want een pomp hebben we niet. Ik heb ge loof ik nog nooit zo hard gelachen, ik hoop dat we geen andere men sen op de camping wakker heb ben gemaakt", lacht Andrea. Ook door het slechte weer laten de meiden zich niet uit het veld slaan. „Echt mooi weer is het tot nu toe nog niet geweest, maar het kan ons weinig schelen. We gaan gewoon shoppen, naar de bio scoop of naar het zwembad", zegt Sofie. Wat ook erg goed bevalt, is het feit dat onderling alles soepei tjes verloopt. Sofie: „We kennen el kaar eigenlijk nog niet zo heel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 18