'Mensen ontvluchten de stad; defiles, de mentaliteit. Ze zoeken rust, willen als ze 's avonds thuiskomen in de klompen stappen' Edvan Drie, makelaar PZC Vrijdag 22 augustus 2008 1 3 Flevoland €423.000 Top 10 duurste gemeenten Plaats Gemiddelde koopsom' 1 Bloemendaal €819.800 2 Blaricum €669.400 3 Laren €609.900 4 Wassenaar 544.300 5 Abcoude €523.000 6 Heemstede €521.000 7 Muiden €471.300 8 Rozendaal €468.500 9 Naarden €465.500 10 Loenen €463.000 /f Gemiddelde koopsom* van een vrijstaande woning per provincie Gelderland €454.000 Noord Brabant €482.400 Zeeland €301.800 Limburg €348.600 Betreft de gemiddelde koopsom van 2008 t/m het 2e kwartaal infographic: AA huis... i aan de Franse Rivièra, - iets bescheidener aan toe, id woonpand. Terwijl het natuurlijk gewoon een heel kleine markt is. Verkopers kiezen er dan toch vaak voor niet alles in de volledige openbaarheid te doen." Ed van Drie reageert verbaasd. „Drie jaar? Nee hoor, wij hebben te maken met een gemiddelde van een jaar. Dat was ooit drie tot zes maanden. De krenten uit de pap gaan er natuurlijk het eerste uit. Veel panden zijn het voor kopers nét niet; die blijven over in tijden van veel aanbod, zo als nu het geval is. Maar 'emotiepanden' gaan soms nog steeds binnen een week de deur uit. Zulke huizen raken mensen, zijn meer dan een optelsom van stenen en een dak boven je hoofd. Die zijn er natuurlijk veel in het topsegment van de huizen markt." „Het topsegment is een aparte markt, waar andere wetten gelden", zegt woord voerder Roeland Kimman van de Neder landse Vereniging van Makelaars (NVM). „Over het algemeen kun je van de Neder landse huizenmarkt zeggen dat de prijzen hoog zijn omdat de woningmarkt 'op slot' zit doordat er te weinig wordt gebouwd en er onvoldoende doorstroming is. Maar in het topsegment is het vaak gewoon wat de gek er voor geeft." Maar volgens hem zal de economische neergang ook zijn weerslag krijgen in de miljonairswereld, omdat bij kelderende winsten ook hun bonussen krimpen. Ed van Drie gelooft daar niet zo in: „Ach, we moeten elkaar niet een crisis in pra ten." Met een verkoopprijs van 496 miljoen euro is Villa Leopolda dit moment het duurste woonhuis ter wereld. Naar verluidt heeft een schatrijke Rus onlangs het bod uitgebracht op dit paleisje aan de Franse Middellandse Zee. Maar wat maakt de ze woning zo populair? Allereerst de plek. De villa, die zijn naam dankt aan de stichter van het landgoed, de toenmalige Belgische koning Leopold II, heeft een prachtig uitzicht op het schiereiland Cap Ferrat en de omliggende Middellandse Zee. Dat uitzicht is te bewonderen op de vele terrassen die op verschil lende hoogtes in de tuin liggen. Uiteraard ontbreekt een groot open luchtzwembad niet. Was deze streek tijdens de bouw van de villa in 1902 een achtergebleven landbouwgebied, anno 2008 is het een van de meest gewilde plekken aan de Cöte d'Azur. Aan deze kust laten rijk en beroemd zich graag zien. Als de nieuwe eigenaar echt indruk wil maken dan laat hij zijn bezoek via de voorkant komen. Zij moeten dan eerst een lange majestueuze trap van siersteen beklimmen, geflankeerd door cipressen. Een tuin van maar liefst 8 hectare omringt de crèmekleurige villa. Vol gens diverse media bestaat de onderhoudsploeg voor het groen uit vijf tig mensen. In totaal zijn er ruim 1.200 bomen geplant, waardoor citroe nen, pruimen, olijven en sinaasappels ruim voorhanden zijn. Hoeveel kamers de woning telt en of de vloeren van marmer zijn wordt voor de buitenwacht geheim gehouden. Wie binnenkort van al dit moois gaat genieten is nog niet duidelijk. Als koper werd de flamboyan te playboy Mikhail Prokhorov (43) genoemd, maar die ontkent in alle toonaarden. Dat de koper een Rus is, is niet verwonderlijk. Sinds een jaar of tien laten Russische rijken, die hun geld veelal hebben verdiend in de olie- en gassector, flink hun geld wapperen aan de Cöte d'Azur. Makelaar ]ean-Marie Tarragoni uit Nice zegt in een plaatselijke krant dat de huizenmarkt aan de Rivièra compleet oververhit geworden is. „Twee honderd mensen destabiliseren de markt volledig. Deze Russische olie rijken zijn een prijzenoorlog begonnen." Koopsom van een huis in Nederland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 13