uitenland Extra Zomervoordeel! Amerikanen in juni 2009 uit steden Irak LEZERSEXTRA PZC Babywalvis Colin 'uit zijn lijden verlossen' Bestron Blender Puzzelpark Twee series fietskaarten 10 Vrijdag 22 augustus 2008 PZC Italiaans Design Oost en Zuid Voor eind 2011 moeten troepen van de VS het land hebben verlaten. Diergeneeskundigen menen dat dier moet worden afgemaakt. Spectaculaire overval op Frans gelddepot Zaak-Karadzic uit handen rechter Orie Vermist meisje (8) in Leipzig blijkt vermoord Scholier VS schiet medeleerling dood Verwoestingen in Gori Een zomer lang puzzelplezier 1kbestelsnel op www.pzc.nl/webwinkel Bestron Blender-Viva Italia - voor sauzen, pesto's, tapenades, -soepen etc. -5 jaar garantie! Ook verkrijgbaar Bestron in de Viva Italia lijn - Pizza Steenoven - Panini grill - Ijsmachine Adviesprijs 32,95 1 Lezersprijs 24,95* Serie Oost exclusief 5,95 verzendkosten. Lekker fietsen in eigen land. Fietskaartenserie Oost: 1. Veluwe 2. Drenthe 3. Twente Serie Zuid Fietskaartenserie Zuid: 1. Kempenland 2. Zeeuwse Eilanden 3. Noord-Limburg exclusief 2,95 verzendkosten Adviesprijs €5,95 Lezersprijs €2,95* exclusief 2,95 verzendkosten BAGDAD - Iraakse en Amerikaanse onderhandelaars zijn het eens ge worden over een veiligheidsover eenkomst met een tijdschema voor de afbouw van het aantal Amerikaanse troepen in Irak. Daar in staat dat de Amerikaanse troe pen uiterlijk in juni 2009 alle Iraak se steden moeten hebben verlaten en de rest van het land voor eind 2011. In het opzetten van een permanen te Amerikaanse basis in Irak is niet voorzien. Er zijn nu 140.000 Ame rikaanse militairen in Irak. VS-militairen zullen met ingang van 2009 geen eigen operaties meer uitvoeren. Acties moeten vooraf goedgekeurd worden door een Iraaks-Amerikaanse commis sie. Ook arrestaties van verdachten moeten door die commissie wor- SYDNEY - De walvisbaby Colin, die voor de kust van Australië boten aanklampte om te proberen er melk bij te drinken, moet worden afgemaakt. Diergeneeskundigen zijn gisteren tot de conclusie geko men dat het kalf uit zijn lijden moet worden verlost, omdat zijn conditie veel slechter is dan aan vankelijk werd aangenomen. Het lot van de een tot twee maan den oude Colin domineerde het nieuws in Australië sinds het jong zondag voor het eerst in wateren ten noorden van Sydney werd ge signaleerd. „Ons hart breekt door wat er gebeurt met baby Colin", zei de premier van New South Wa les, Morris lemma. Het euthanasie- besluit leidde tot felle protesten van de Devine Marine Group, een organisatie die al het mogelijke deed om Colin te redden. De groep ontwierp zelfs een 'moeder borst' waaraan de walvisbaby moest worden gezoogd. Deskundi gen noemden de oplossing irreëel. Zij wijzen er op dat een walvis- jong elf tot twaalf maanden van de moeder melk krijgt. De enige oplossing was het vinden van de moeder of een andere vrouwtjes walvis die Colin kon zogen. En dat bleek onmogelijk. Gistermiddag ondernam 'walvisfluisteraar' Bun- na Lawrie een laatste poging. Uit gedost met veren en witte verf op het gezicht streelde hij Colin on der het zingen van een wiegelied je. Ook hij slaagde er echter niet in Colin naar open zee te lokken. Hij zwom steeds terug naar de boot. den beoordeeld. De Amerikaanse regering heeft al ingestemd met de overeenkomst zoals die er nu ligt. Bij de Iraakse regering zouden ech ter bezwaren bestaan tegen som mige onderdelen, waaronder de door de VS doorgedrukte bepaling dat Amerikaanse militairen gevrij waard zijn van vervolging op grond van de Iraakse wet. „Er zijn verschillende gezichtspunten", zei een bron uit de omgeving van pre mier Nouri al-Maliki. „Wij hebben de onze naar voren gebracht, zij de hunne." Behalve een tijdschema voor troe penterugtrekking behelst de over eenkomst afspraken over de toe komstige politieke, economische en veiligheidsbetrekkingen tussen Irak en de VS. Amerika en Irak hebben een ak koord gesloten over de terugtrek king van Amerikaanse troepen. Na 2011 zijn er geen VS-militai ren meer op Iraaks grondgebied. Sinds de invasie hebben 4145 Ame rikaanse soldaten het leven verlo ren in Irak. Daar komen 176 Brit ten en 138 soldaten uit andere lan den bij. Onder de laatste groep droegen Italië (33), Polen (23), Oek raïne (18), Bulgarije (13) en Spanje (11) de zwaarste last. Het aantal bomaanslagen lag in juli op 40. Anderhalf jaar geleden werden maandelijks nog 130 van dergelijke aanslagen genoteerd. Het aantal burgers dat dagelijks omkomt in Irak is met tientallen procenten afgenomen. Met de zich verbeterende veilig heidssituatie is de uittocht van bui tenlandse militairen begonnen. Dit jaar haalden al vijftien landen hun soldaten terug uit Irak. Goed voor 8400 manschappen. De Brit ten verkleinden hun contingent met 3000 man tot 4500. Daar moe ten er medio 2009 nog eens 4000 van naar huis zijn teruggekeerd. Twintig andere landen hebben nu nog 3600 soldaten in Irak. GORI - Een oude vrouw loopt langs gebombardeerde huizen in Gori ten noordwesten van de Georgische hoofdstad Tbilisi. De Russische president Dmitri Medvedev heeft beloofd dat de Russische strijdkrachten uiterlijk van daag naar Zuid-Ossetië zijn teruggetrokken. Het Russische leger verliet in derdaad Gori, maar bleef posten bemannen in de omgeving. Ook bij Igoeti, vijftig kilometer ten westen van de hoofdstad Tbilisi, bleven posities gehandhaafd. foto Pavel Wolberg/EPA LILLE - Een geldopslag in het Fran se Arniche is gisteren het doelwit geworden van een spectaculaire overval. Gemaskerde mannen met machinepistolen wisten een be drag te ontvreemden van 1,6 mil joen euro. Ze verschaften zich met behulp van explosieven toegang tot het depot. Ze waren aan ko men rijden in twee auto's met zwaailichten en droegen armban den alsof ze van de politie waren. DEN HAAG - De zaak-Karadzic is gis teren toevertrouwd aan de Derde Strafkamer van het Joegoslavië-Tri- bunaal. Daarmee is de zaak niet langer ondergebracht bij de Neder lander Alphons Orie van de Eerste Strafkamer. De president van het tribunaal Fausto Pocar heeft dit be paald. Pocar meent dat de werklast zo beter over de drie Strafkamers wordt verdeeld. Karadzic had Orie gewraakt wegens partijdigheid. LEIPZIG - Het meisje Michelle dat gisteren drie dagen na haar ver dwijning in het Duitse Leipzig dood werd gevonden, is het slacht offer geworden van een gewelds misdrijf. Dat heeft de politie mee gedeeld. Het lichaam van de 8-jari- ge Michelle werd gisteren in een vijver niet ver van haar ouderlijk huis gevonden. Nadat zij was geï dentificeerd werd tijdens de obduc tie vastgesteld dat zij is vermoord. KNOXVtLLE - Een Amerikaanse scholier heeft gisteren een 16-jari- ge klasgenoot voor de ogen van veel medescholieren doodgescho ten. Het drama voltrok zich in de kantine van een school in Knoxvil- le, in de staat Tenessee. Het slacht offer werd in de borst geraakt en overleed later in het ziekenhuis. De schutter is gearresteerd. Vol gens de onderwijsautoriteiten ken den de twee jongens elkaar. 184 bladzijden dik puzzelboek Keuze uit liefst 18 soorten puzzels Niet in de winkel te koop!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 10