Sport Demarrage van Constancia zorgt voor nieuwe stunt KNVB wil uittocht van talent haalt toeroepen Nederlandse bond is voor invoering van de 6-5-regel. Spelers Utrecht moeten vrije dag inleveren na 1-1 tegen Zeeuws elftal. Waod-circus naar Schoondijke Van Gassen wint Kerkhove door na opgave tegenstandster Zeezwemtocht afgelast vanwege harde wind in Kloosterzande i sf IPS' !v I) s 18M SB! h Z PZC Donderdag 21 augustus 2008 45" Centrale verdediger Peter de Jong (rechts) en Alje Schut van FC Utrecht ja gen op de bal. foto Dirk-Jan Cjeltema door Wilber Hack ZEIST - De KNVB heeft minis ter-president Jan Peter Balkenende begin deze maand gevraagd om de invoering van een regeling waarin clubs verplicht worden zes spelers uit eigen land op te stellen moge lijk te maken. Een dergelijke regeling botst mo menteel met de Europese wetge ving voor een vrij verkeer van werknemers. De KNVB verzoekt de minister-president ervoor te pleiten dat voor de sport in de Eu ropese wetgeving een uitzonde ring wordt gemaakt. De voetbalbond kreeg nog geen antwoord op de brief, waarvan eveneens een afschrift is ver stuurd naar de ministeries van Volksgezondheid, Welzijn en Sport en Buitenlandse Zaken. Ook de Fifa en de Uefa ontvingen een schrijven van de KNVB. De brief is een vervolg op de steun die de KNVB eind mei gaf aan de door de wereldvoetbal bond Fifa voorgestelde 6-5 rege ling. Volgens die regeling zijn clubs verplicht om minimaal zes spelers met de nationaliteit van de bond waarvoor ze uitkomen op te stellen. De KNVB denkt dat de '6-5 regeling' de beste is om de kwaliteit van de nationale compe titie te beschermen. Door de enor me geldstromen die er in het voet bal omgaan raken onder andere Nederlandse clubs steeds meer spelers op jonge leeftijd kwijt. Staatssecretaris Timmermans toonde zich tijdens een bijeen komst van de EU in juni al gevoe lig voor de argumenten. De Euro pese Unie wil de Uefa tevens de mogelijkheid geven om transfer van voetballers onder de achttien te verbieden. Timmermans vroeg de KNVB wel naar cijfers over de uittocht van jeugdige voetballers. De KNVB werkt daar nog aan. „Het uitzoeken van de hoeveel heid transfers loopt nog. Het is een complex verhaal met wel en niet geregistreerde overschrijvin gen", aldus een woordvoerster van de KNVB. De maatregel die de Uefa een paar jaar geleden invoerde werkt vol gens de KNVB averechts. De Uefa ging niet uit van de nationaliteit van spelers, maar van het aantal jaar dat ze bij een club zijn opge leid. De Europese voetbalbond stelt clubs verplicht om inmiddels acht zogenaamde homegrown players in een selectie van maxi maal 25 spelers voor Europese wedstrijden op te nemen. De Ue fa beschouwt een speler die tus sen zijn vijftiende en 21e mini maal drie jaar door een club is op geleid als local player. Het gevolg is dat met name Engel se topclubs spelers op steeds jon gere leeftijd uit het continent weg halen. Martin van Geel sloeg vorig jaar, nog technisch directeur van Ajax, al eens alarm. Dat gebeurde bij de overgang van de Haagse spits Jordy Brouwer naar Liver pool. Hij was een van de zes jon ge spitsen die de Engelse club ge lijktijdig binnenhaalde. Brouwer hoorde op dat moment tot de nationale selectie onder ne gentien. Bondscoach Wim van Zwam sprak eveneens zijn onge rustheid uit. „Steeds meer talent wordt aan de typische Nederland se opleidingsschool onttrokken. Dat maakt het steeds moeilijker om de Oranjeselecties avontuur lijk, aanvallend voetbal te laten spelen. Talenten die voor een groot deel elders worden opgeleid missen de specifieke kenmerken die Nederlandse voetballers zo ei gen zijn", aldus Van Zwam. De KNVB dringt alvast aan op een uitbreiding van de Uefa-regel in de wetenschap dat er aan de 6-5-regeling van de Fifa heel wat juridische haken en ogen zullen kleven. Een voorstel is om een speler pas als een bij de club op geleide speler te beschouwen als hij vijf jaar bij een club is opge leid. Een andere optie is dat clubs die een speler in opleiding heb ben als eerste in de gelegenheid zijn om hem een contract aan te bieden. door Rudy Boogert GOES - Met een dribbel van eredivi sieniveau zette Jonathan Constan cia gisteravond FC Utrecht voor schut. De aanvaller van Terneuzen overbrugde 75 meter met de bal vastgeplakt aan zijn voeten, slalom de langs vijf spelers van FC Utrecht, waarna de rebound van zijn schot een strafschop oplever de wegens hands. Dennis de Nooijer benutte die buitenkans, waardoor het Zeeuws elftal de ere- divisionist op 1-1 hield. Daarmee behaalde het provinciale amateurkorps, zonder de inbreng van de spelers van hoofdklasser Hoek, het tweede succes binnen drie maanden. In mei werd im mers in Zierikzee gewonnen van een andere eredivisionist, Sparta (4-3). Het duel van gisteravond was beduidend minder spectacu lair, maar voor de sensatiezoeken de bezoeker even bevredigend. Voor FC Utrecht niet. Twee weken voor de start van de competitie (thuis tegen PSV) blameerde de ploeg van coach Willem van Hane- gem zich opzichtig. Alleen over de hoekschoppen hoeft Van Hane- gem zich geen zorgen te maken. Zaterdag tegen Hoek (2-0-zege) le verden die de twee doelpunten op, gisteravond tegen het Zeeuws elftal het enige doelpunt. Dat viel pas na een uur. Met name de eerste helft kende nauwelijks hoogtepunten. FC Utrecht speelde in de zomerstopversnelling, waar bij de Roemeense spelmaker Lu- cian Sanmartean er helemaal geen zin in leek te hebben. De tweede helft opende - zonder Sanmartean maar met Gregoor van Dijk en Tom Caluwé - veelbelovend. Bin- Het Zeeuws voetbalelftal houdt eredivisionist FC Utrecht in Goes op een 1-1-gelijkspel. Een splij tende dribbel van Jonathan Con stancia leidt de remise in. nen tien minuten verscheen Utrecht vier keer gevaarlijk voor doelman Leon Weeda. Dat was al meer dan in de hele eerste helft. Na een kwartier viel Utrechts eer ste en uiteindelijk enige doelpunt. Alje Schut kopte een corner naar de eerste paal, waar Kevin van Mierlo met het hoofd tegendraads scoorde. Het opschakelen van FC Utrecht was echter maar van korte duur. Vijf minuten later zorgde Jona than Constancia voor de enige Karakteristiek oeh's en aah's van de wedstrijd. Hij pikte de bal op eigen helft op, zette drie man in de wind, storm-* de richting Utrecht-doel, zette nog 's twee man te kijk, waarna doel man Michel Vorm zijn inzet pa reerde. De rebound van Gert-jan Tierie kwam via een Utrechtse hand op de lat. Dennis de Nooijer zette zich achter de strafschop: 1-1. Het gelijkspel kostte de spelers van FC Utrecht hun vrije dag. Voor straf moeten ze vandaag namelijk toch opdraven voor een training. Zeeuws elftal-FC Utrecht 1-1 (0-0). 61. Glen van Mierlo 0-1, 65. Dennis de Nooijer 1-1 (strafschop). Scheidsrechter: J.H. Uitterhoeve ('s-Graven- polder). Aantal toeschouwers: 800. Zeeuws elftal, eerste helft: Jaco van der Schee; Mathijs Lugtenburg, Gérard de Nooijer, Peter de Jong, Ben Verwest; Dwight van Hulle, Alfaro Pentury, Niels Kole; Joey van der Zweep, Dennis de Nooijer en Hoessein Bouzambou. Zeeuws elftal, tweede helft: Leon Weeda; Joffrey Geldof, Gérard de Nooijer, Peter de Jong (73. Alfaro Pentury), Sander Goedegebuure; Aiwin van Ham, Dwight van Hulle, Gert-jan Tierie; Christiaan Boon, Dennis de Nooijer (77. Hoessein Bouzambou), en Joey van der Zweep (55. Jonathan Constancia). UIT SCHOONDIJKE - Het wielercircus van de Waod strijkt zondag neer in Schoondijke. Dan komen alle ca tegorieën van deze Belgische vrije liefhebbersbond aan het vertrek. Bovendien wordt er in Schoondij ke gestreden om het kampioen schap van de Nederlandse renners die bij deze bond zijn aangesloten. Al een aantal jaren wordt er gestre den om het rood-wit-blauwe tri- ENSCHEDE - Tennisster Lesley Kerk- hove heeft de eerste ronde van het futuretoernooi in Enschede een voudig overleefd. De Zierikzeese zag dat haar tegenstandster, Mela- nie Oosterhof, moest opgeven. Op dat moment was de eerste (6-2 voor Kerkhove) net klaar. In de tweede ronde treft de Zeeuw se de Franqaise Mailyne Andrieux, die als vijfde geplaatst is. Zij won haar eerste duel met 6-0 6-0. cot, de trui waarvoor de coureurs best nog eens een trapje extra wil len doen. De eerste wedstrijd gaat zondag om 12.30 uur van start. Om 16.00 uur begint het kampioenschap voor de Nederlandse coureurs. Onder de deelnemers zullen zich een flink aantal Zeeuwen bevin den, die ook vaak in België Waod-koersen rijden. DISHOEK - De tweede zeezwem tocht van dit seizoen is gisteren niet doorgegaan. Door de harde wind waren de golven bij Dishoek te hoog. „Vooral voor de recrean ten zou het moeilijk worden", gaf organisator Thierry Potin aan. „In overleg met de reddingsdienst heb ben we de tocht afgelast." De zwemtocht wordt nu woensdag 3 september gehouden. Komende woensdag is de derde tocht. KLOOSTERZANDE - Bij het Golff Kloosterse Windtoernooi heeft René van Gassen een belangrijke overwinning geboekt in de vierde categorie van het mannenenkel- spel. De tennisser versloeg in een lange driesetter Davy de Kesel: 3-6 6-2 7-6. De Kesel mag het morgen opnemen tegen favoriet Hans van Broekhoven, tegen wie Van Gas sen zondag speelt. Nicole Burggrave en Honny van Dorsselaer sloegen zich naar de halve finales in de vijfde categorie van het gemengddubbelspel. Ze wonnen met 6-4 6-1 van Stepha nie de Schepper en Kelvin Bonne. Wendy de Kesel en Marcel Grof- fen, de nummers één van de plaat singslijst, zijn zaterdag de volgen de tegenstanders. In de 5-categorie van het mannen- dubbelspel wonnen Daniel Aude- naerdt en Ronald de Pooter hun eerste wedstrijd. Met tweemaal 6-4 werden Davy de Kesel en Ivo Wouters verslagen. TENNIS Kloosterzande. Golff Kloosterse Windtoer nooi. Mannenenkelspel. HE4: R. van Gassen-D. de Kesel 3-6 6-2 7-6. HE6: M. Leenknegt-M. Valent 6-3 3-6 6-4. Mannendubbelspel. HD5: D. Audenaerdt/R. de Pooter-D. de Kesel/I. Wouters 6-4 6-4. HD6: M. Pateer/B. Dingen- outs-J. Keeven/P. Valent 6-2 6-3. Gemengddub belspel. GD5: N. Burggrave/H. van Dorsse- laer-S. de Schepper/K. Bonne 6-4 6-1. GD6: H. van Espen/B. Kint-S. de Rijk/F. de Rijk 6-3 6-4. VOETBAL Kwalificatie WK 2010. Groep 6. Kazachstan-Andorra 3-0 (3-0). 14. Ostapen- ko 1-0, 30. Ostapenko 2-0, 45. Oezdenov 3-0. Scheidsrechter: Banari (Mol). Oefeninterlands Denemarken-Spanje 0-3 (0-0). 50. Alonso 0-1, 73. Xavi Hernandez 0-2, 90. Alonso 0-3. Turkije-Chili 1-0 (0-0). 75. Altintop 1-0. Hongarije-Montenegro 3-3 (1-1). 29. Priskin 1-0, 45. Jovetic 1-1, 51. Vukcevic 1-2, 55. Ha- jnal 2-2, 68. Jovetic 2-3, 87. Hajnal 3-3. Oekraïne-Polen 1-0 (1-0). 45. Kravtsjenko 1-0. WIELRENNEN Ronde van de Limousin. Tweede etappe, Bellac-Bellac: 1. Arashiro (Jap) 183 kilometer in 4.23.47, 2. Roche (Ier), 3. Davis (Aus), 4. Chainel (Fra), 5. Hinault (Fra), 6. Vaugrenard (Fra)' 13. Maaskant, 68. Van Dijk. Algemeen klassement: 1. Roche (Ier) 8.27.29, 2. Arashi ro (Jap) 0.13, 3. Chainel (Fra) 0.17, 4. Lequatre (Fra), 5. Mazet (Fra) 0.18, 6. Davis (Aus) 0.19' 15. Maaskant 0.23, 80. Van Dijk 3.00. Rothaus Regio Tour. Eerste etappe, Schlien- gen-Bag Bellingen: 1. Vazquez (Spa) 155,5 km in 3.43.08, 2. Miguel Angel (Col), 3. Schro der (Dui) 0.05, 4. Andriotto (Ita), 5. Saramo-1* tins (Let), 6. Montaguti (Ita), 20. Weening, 27. Bellemakers 1.07, 32. Eltink, 58. Van Duimen 4.30, 78. Hassink 9.28, 89. Van Ruitenbeek. Eneco Tour. Proloog, Sittard-Geleen: 1. Gu tierrez (Spa) 4,4 km in 5.31, 2. Lemoine (Fra), 3. Hagen (Noo), 4. Rosseler (Bel) 0.02, 5. Ro gers (Aus) 0.03, 6. De Kort; 11. Posthuma 0.06, 10. Tjallingii, 15. Elijzen 0.09, 19. De Groot, 20. Rooijakkers, 27. Langeveld 0.12, 34. Veelers 0.14, 39. De Jongh 0.16, 41. Van Hum mel, 45. Tankink 0.17, 69. Knaven 0.21, 94. Goesinnen 0.27, 96. Curvers 0.28, 99. Pronk 0.29, 113. Löwik 0.33, 116. Leezer 0.35. Ronde van Portugal. Zesde etappe, Aveiro- Gondomar: 1Barbosa (Por) 170,6 km in 4.01.29, 2. Pacheco (Spa), 3. Garrido (Arg), 4. Rodriguez (Spa), 5. Gasparotto (Ita), 6. Napoli- tano (Ita)' 93. Heijboer 3.23. Algemeen klasse-* ment: 1. Sousa (Por) 26.37.41, 2. Blanco (Spa) 1.02, 3. Guerra (Spa) 2.00, 4. Gil (Spa) 2.49, 5. Plaza (Spa) 3.58, 6. Ribeiro (Por) 4.36; 118. He ijboer 49.58 Evergem. Juniorenkoers: 1Nick Nieuwdorp (Theo Middelkamp, Yerseke). Zesde overwin ning van het seizoen. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl AGENDA BILJARTEN DONDERDAG Zeeuws Kampioenschap driebanden groot. Kwalificatie. Locatie: Tapperij 's Lands Welva ren, Kwadendamme. Aanvang 19.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 80