Zeeland Elke dag om vier uur uit bed Subsidie Praktijkschool Hulst Kunstmarkt druk bezocht 60 jaar ervaring www.juultje.nl Sija Zijl-de Jong en Jeroen van Dragt zijn de beste dagbladbezorgers. üD Tel.: 0115 - 686 100 Axel, Hulst, Philippine, Schoondijke, Terneuzen, Vlissingen, Zaamslag, Zuiddorpe Meisjes aangehouden voor winkeldiefstal Nachtvlinders bekijken in nachtvlindernacht INTERSPORT VERMEERSCH PZC Donderdag 21 augustus 2008 29 door Raymond de Frel AXEL - Tja, als je eenmaal in een vast ritme zit... dan sta je ook op jouw vrije zondagochtend al rond vijf uur uit bed. Omdat je niet meer kan slapen, omdat je alle an dere dagen rond die tijd uit de ve ren moet om kranten te bezorgen. Sija Zijl-de long (40) uit Axel weet al bijna niet meer beter. Zes dagen in de week gaat de wekker om vier uur. Uiterlijk drie uur later hebben de bewoners van de Graafjansdijk in Westdorpe de PZC of BN/DeStem in de brievenbus. Die consequente manier van han delen is ook de Nederlandse Dag- 'Vorige week heb ik nog een kikker naar de overkant van de straat geholpen' bladpers opgevallen. Sija is de bes te seniorbezorgster van Zeeland en dingt nu mee naar de Neder landse titel Dagbladbezorger van het Jaar 2008. Telegraaf-bezorger Jeroen van Dragt (33) uit Terneu- zen is de beste Zeeuwse bezorger in de juniorcategorie (tot 40 jaar). Beide bezorgers hebben al een fiets gewonnen, maar hopen op 24 september als landelijke winnaar Sija Zijl-de Jong (40) is de beste seniorbezorgster van Zeeland en dingt nu mee naar de Nederlandse titel Dagblad bezorger van het Jaar 2008. ook met een reischeque van twee duizend euro aan de haal te gaan. Hoewel, Sija gaat helemaal niet graag op vakantie. „Al die stress, da's niks voor mij. Als ik dan toch win, dan maar een cruise over een aantal rivieren. Dat is nog wel een droom. Maar ik ben best een heim- weemens. Als ik ergens anders ben, denk ik toch alweer snel aan mijn konijnen, hond, vissen en hamster." Sija bezorgt sinds april 2007 kranten. „Ik belde om te mel den dat ik mijn krant niet had ge had. Kreeg ik te horen dat er te weinig bezorgers waren. Ik heb meteen gereageerd, want ik zocht al tijden werk. Een week later kon ik aan de slag." Sindsdien richt ze haar dagen an ders in. Elke avond kruipt ze om half negen onder de wol. „De foto Camile Schelstraete videorecorder neemt dan al mijn favoriete programma's op. Ik vind het heerlijk om vroeg op te staan. Die stilte op straat, de vogeltjes die fluiten. Vorige week heb ik nog een kikker naar de overkant van de straat geholpen. Met een klein zetje met een krant liet hem net iets sneller lopen." ^5 Stemmen op Sija kan op www.word- dagbladbezorger.nl Acry®§et nBgè&fVtëftdeslgn, gelpedkjsure. %ieraden, zormestudio '"'Bel vooreen afspraak régetj^nlevering van doze bon 10b. korting'' Prinaes.Boatrixstraat Schoondijka ailstudio«»ta%h<itbit7iUöm Te! 0117440595 CROEDE - De tweede kunstmarkt in Groede trok gisteren heel wat bezoekers. In de kramen was een grote verscheidenheid van kunst te zien. Van kleurrijke keramiek, Dolle Mi- na's, fotocollages, poppen van klei, aquarellen tot gebatikte tunieken die op straat gepast konden wor den. Terwijl de bezoekers zich aan de kunst - in de meest ruime zin van het woord - vergaapten, trok de lucht van versgebakken wafel tjes door de Slijkstraat. De barbier scheerde passanten en in de mu seumwinkel ging de verkoop ge woon door. Internet: www.salsaparados.nl Email: info@salsaparados.nl Telefoon: 06 414 538 48 Merenque - Salsa - Bachata - Zouk door Harold de Puysseleijr HULST - De Praktijkschool Hulst kan in het nieuwe schooljaar weer rekenen op subsidie uit het Euro pees Sociaal Fonds. Het ministerie van Sociale Zaken en Werk-gele- genheid heeft positief beschikt op de ingediende aanvraag voor het project: 'Altijd op weg naar werk'. Het gaat om een bedrag van maxi maal 125.000 euro. Het project beoogt een naadloze doorstroom van school naar werk voor leerlingen van het praktijkon- OOSTBURC - In de Schoolstraat in Oostburg zijn gistermiddag rond drie uur twee 14-jarige meisjes aan gehouden wegens winkeldiefstal. De meisjes, afkomstig uit de ge meente Terneuzen, hadden ieder voor ruim 150 euro aan schoenen en kleding in hun tas gestopt en wilden daarmee, zonder te beta len, de winkel verlaten. De twee werden betrapt door een mede werker van de winkel. LAMSWAARDE - De Vlinderstich- ting houdt vrijdag 29 augustus de nationale nachtvlindernacht. De insectenwerkgroep van De Stelt- kluut doet ook mee. Wie nacht vlinders eens van dichtbij wil be kijken, kan tijdens de nachtvlinder nacht vanaf 20.30 uur terecht bij Joop de Bakker in de Pastoor Wil lemsstraat 5 in Lamswaarde. In zijn tuin staat een lokval. derwijs. Het geld wordt gebruikt om voor de leerlingen van de school extra ondersteuning te kun nen geven tijdens hun schoolloop baan. Doel van het project (en van de school) is helder: geen leerling verlaat de school zonder passende arbeidsplek. Daartoe heeft de school in de afgelopen jaren een ei gen arbeidstoeleidingstraject ont wikkeld. Door middel van arbeids kundig onderzoek, extra scholing, het aanbieden van branchegerich te cursussen en extra begeleiding van de stages wordt dit traject vorm gegeven. Ook als leerlingen meedoen aan het arbeidsproces blijft de school actief. Minimaal een jaar blijft de (ex)leerling verze kerd van nazorg. Ook ouders en werkgevers die leerlingen in dienst hebben genomen kunnen altijd een beroep op de school doen. Een klein deel van de subsidie wordt gebruikt om het netwerk van werkgevers en instanties rond de school verder uit te bouwen en goed te onderhouden. OOK IN SENIOR UITVOERING 39.95 lO^OUCH. TRAININGSPAK OOK IN SENIOR VAN 49.95 VOOR 29,95 mm VAN 44.95 OA QS fc®f| Hulst, Gentsestraat 25A, tel: (0114) 31 28 47 Terneuzen, Noordstraat 33-35, tel: (0115) 69 68 00

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 77