Zeeland 'Alleen bioscoop niet exploitabel' Botten boven op kerkhof Van Boom schenkt mosseletentje WiL f Kt 25 34 ZEEUWS-VLAANDEREN 31 Rietbergen wil meer activiteiten, Terneuzen is terughoudend. CDA vindt toestand op begraafplaats Oostburg zorgelijk. Beestenboel op de Kop van de Noordstraat Brasseriemenu met aspergesoep, penne met gegrilde Studentes stuiten op muziek van Morks in Middelburg Donderdag 21 augustus 2008 '^<r' "'«fc «rt&. ïïiijfi Mg- si- 1 HÉ 1 Til The Clone Wars: nog meer gevechten in de ruimte Tip? redtern@pzc.nl door Raymond de Frel TERNEUZEN - Projectontwikkelaar Karei Rietbergen uit Nijmegen twijfelt of hij de bioscoop in Ter- neuzen wil overnemen. Hij heeft nog wel de intentie om de cinema te kopen, maar krijgt vooralsnog weinig medewerking van de ge meente Terneuzen om ook andere activiteiten te ontplooien. Rietbergen wil de exploitatie van de bioscoop overnemen van Am sterdammer René van Steen. Die ziet anderhalf jaar na de opening geen heil meer in de exploitatie van een cinema in de havenstad. Van Steen heeft zijn buik vol van het Zeeuws-Vlaamse bedrijfsleven, waarin hij zich geen moment geac cepteerd heeft gevoeld. Hij wil daarom van de bioscoop af maar hij heeft zich geen uiterste ver koopdatum opgelegd. Rietbergen steekt er nog steeds op in om de bioscoopvoorziening voor Terneuzen te behouden, maar heeft er vooralsnog een hard hoofd in dat de exploitatie-over dracht snel is beklonken. Hij had zich ten doel gesteld om voor 15 augustus alles helder te hebben, maar dat is niet gelukt „Ik acht het redelijk twijfelachtig dat dit rond komt. Ik mis nog veel informatie, maar constateer al wel dat dit pand niet exploitabel is als er al leen films worden vertoond. Dus IVl Projectontwikkelaar Karei Riet- bergen wil meer activiteiten in de bioscoop in Terneuzen dan al leen filmvertoningen. De ge meente ziet dat niet zitten. moet je verder kijken. De gemeen te wil vooralsnog niet mee in die gedachte, dus lijkt het op te hou den", aldus Rietbergen. Dat is volgens wethouder Jaap Bos van de gemeente Terneuzen wat kort door de bocht. „Ik weet niet precies wat hij voor ogen heeft. Maar inderdaad, wij zijn op voor hand wel terughoudend om bij voorbeeld een van de zalen in te zetten voor andere activiteiten. Op de bovenverdieping van de bio scoop rust een horeca-bestem- ming (waar voorheen het Japanse restaurant was gehuisvest), dus daar kunnen wél andere dingen plaatsvinden. Wij willen de bio scoop in elk geval behouden", al dus Bos. Over een punt zijn Rietbergen en Bos het wel roerend eens; de toe gang tot het Arsenaalplein, waar aan de bioscoop is gelegen, moet worden verbeterd. „Het plein ligt vanuit de Noordstraat gezien te veel afgesloten. Maar zo'n toegang verander je nu eenmaal niet van de ene op de andere dag", zegt Bos. Rietbergen hoopt in de loop van volgende week meer duidelijk heid te kunnen geven. door Frank van Cooten OOSTBURG - Op de gemeentelijke begraafplaats in Oostburg komen de laatste tijd na een fikse regen bui menselijke botten bovendrij ven. Deze resten zijn afkomstig van graven die eerder dit jaar door de gemeente zijn geruimd. De stoffelijke resten zijn elders be graven. Nu blijkt echter dat er nog menselijke resten in de geruimde graven zitten. Bij hevige regenval komen deze botten aan de opper vlakte van de zompige klei. Dat komt door de gekozen eenvoudige methode van ruimen. De fracties van CDA en Gemeente belangen in de Sluise gemeente raad vinden dit pijnlijk voor nabe staanden. „De toestand van de be graafplaats is zorgelijk", zegt frac tievoorzitter Lia Flikweert van het CDA. Volgens wethouder Carien Bolijn komen dit soort situaties va ker voor bij een eenvoudige rui ming. „Onze afdeling gemeente werken probeert de oude botten 's morgens te verzamelen." Volgens Bolijn is voor de eenvoudi ge methode gekozen omdat het ze ven van klei, zodat zelfs de klein ste botjes nog worden gevonden, drie keer duurder is. „Als de raad echter vindt daar drie keer zo veel geld voor uit te willen geven, zal ik dat van harte ondersteunen." TERNEUZEN - Waarom zou Terneuzen veel geld steken in een metamorfose van de Kop van de Noordstraat? Cor en Tilly van Aerde van de 1001-dingenwinkel Het Troepje hebben een goedkope oplossing bedacht: een dierentuin. Na dat een aantal zieke bomen werd geveld, zag de Kop er nog troostelozer uit. Dat moest verande ren. „Wij willen voor een glimlach op het zure ge zicht zorgen", zegt Cor van Aerde. En dus huizen nu een heuse gorilla, koeien, varkens en een giraf fe in 'kooien' rond wortels van de bomen. Bij wij ze van grap natuurlijk. Van Aerde: „Met succes, want in het nabijgelegen café De Vriendschap gaan mensen speciaal bij het raam zitten om de dieren te zien." foto Camile Schelstraete door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Om de 'nare smaak' van een duur bezoekje aan Terneu zen weg te werken biedt raadslid Giel van Boom een inwoner van Biggekerke en zijn partner een mosselmaaltijd aan in Philippine. De man bezocht eind mei Terneu zen, zag een parkeerverbod over het hoofd en werd bij terugkomst na drie kwartier geconfronteerd met een wielklem. De parkeerfout was zijn eigen schuld, dus had de man ook geen probleem met de boete van 50 euro. Maar door de wielklem liep dat bedrag op tot 134 euro. „Het aanbrengen van een wielklem vind ik wel zo getuigen van asociaal beleid ten opzichte van bezoekers van uw stad, dat ik me heb voorgenomen uw stad niet meer te bezoeken", schrijft hij. „Uw beleid is wel zo toerist-on vriendelijk dat het niet anders kan dan dat het toerisme in uw stad daar zwaar onder te lijden heeft." Van Boom kan zich de irritatie wel voorstellen en wil het uit ei gen zak goedmaken. „Als raadslid moet je je toch inzetten voor de promotie van je gemeente", vindt hij. „En we krijgen toch niet voor niets een onkostenvergoeding?" /loTl'DinT' VT7TJ V Markt 51 Middelburg U.C I JXV V JViVLXv X T0118886886 vanavond vanaf 17.30 uur kipfilet of penne met gegrilde groenten en vanille-ijs 15,00 en €12,50 (vegetarisch) reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk ook op: www.drukkerijniiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 73