Zeeland Elke dag om vier uur uit bed Hl Vanaf volgend jaar komt er Oosterscheldewater uit de kraan GOESE RESTANTEN 3 daagse Taakstraf voor man die seks had met meisje 18 Maanden voor kraak Van der Valk Sija Zijl-de Jong en Jeroen van Dragt zijn de beste dagbladbezorgers. Evides neemt dit najaar proefinstailatie bij Kamperiand in bedrijf. 21 - 22 - 23 augustus door de hele goese binnenstad Dieren doen nog niet vreemd door blauwalg Pink Floyd-filmavond in Kamperland S PZC Donderdag 21 augustus 2008 29 door Raymond de Frel AXEL - Tja, als je eenmaal in een vast ritme zit, dan sta je ook op jouw vrije zondagochtend al rond vijf uur uit bed. Simpelweg omdat je niet meer kunt slapen, omdat je alle andere dagen rond die tijd uit de veren moet om kranten te be zorgen. Sija Zijl-de Jong (40) uit Axel weet al niet meer beter. Zes dagen in de week gaat de wekker om vier uur. Uiterlijk drie uur later hebben de bewoners van de Graafjansdijk in Westdorpe de PZC ofBN/DeStem in de brievenbus. Die consequente manier van han delen is ook de Nederlandse Dag bladpers opgevallen. Sija is de bes te seniorbezorgster van Zeeland en dingt nu mee naar de Neder landse titel Dagbladbezorger van het Jaar 2008. Telegraaf-bezorger Jeroen van Dragt (33) uit Terneuzen is de bes te Zeeuwse bezorger in de junior categorie (tot veertig jaar). Beide bezorgers hebben al een fiets ge wonnen, maar hopen op 24 sep tember als landelijke winnaar ook met een reischeque van tweedui zend euro aan de haal te gaan. Hoewel, Sija gaat helemaal niet graag op vakantie. „Al die stress, da's niks voor mij. Als ik dan toch win, dan maar een cruise over een aantal rivieren. Dat is nog wel een droom. Maar ik ben best een heim- weemens. Als ik ergens anders 'Vorige week heb ik nog een kikker naar de overkant van de straat geholpen' ben, denk ik toch alweer snel aan mijn konijnen, hond, vissen en hamster." Sija bezorgt sinds april 2007 kran ten. „Ik belde om te melden dat ik mijn krant niet had gehad. Kreeg ik te horen dat er te weinig bezor gers waren. Ik heb meteen gerea geerd, want ik zocht al tijden werk. Een week later kon ik aan de slag." Sindsdien richt ze haar dagen an ders in. Elke avond kruipt ze om half negen onder de wol. „De videorecorder neemt dan al mijn favoriete programma's op. Ik vind het heerlijk om vroeg op te staan. Die stilte op straat, de vogeltjes die fluiten. Vorige week heb ik nog een kikker naar de overkant van de straat geholpen. Met een klein zetje met een krant liet ik hem net iets sneller lopen." Stemmen op Sija kan op www.word- dagbladbezorger.nl. DANS,SCHOOL Internet: www.salsaparados.nl Email: info@salsaparados.nl Telefoon: 06 414 538 48 Merenque - Salsa - Bachata - Zouk MIDDELBURG - Een 45-jarige Zuid-Bevelandse man is veroor deeld tot een werkstraf van 180 uur en een voorwaardelijke cel straf van drie maanden. De Mid delburgse rechtbank legde hem gis teren die straf op omdat hij eind vorig en begin dit jaar gemeen schap had met een minderjarige streekgenote. Het dertienjarige meisje was ver liefd op hem geworden en verleid de hem. Volgens de rechtbank had de man nooit mogen ingaan op haar uitnodigingen. De opgelegde straf is gelijk aan de eis. De officier van justitie eiste twee weken geleden geen celstraf omdat de man al vrijwillig onder behandeling is van een therapeut. De rechtbank bepaalde gisteren wel dat hij die behandeling moet voortzetten. MIDDELBURG - Een dertigjarige Rot terdammer is gisteren door de Mid delburgse rechtbank veroordeeld tot een celstraf van achttien maan den. Hij kreeg die straf omdat hij op 31 december van het vorige jaar had meegeholpen om een gokkast bij Motel Van der Valk bij Goes te kra ken. Nadat het alarm afging en de bedrijfsleider hem achtervolgde tot aan het toegangshek, zou de Rotterdammer die bedrijfsleider ook bedreigd hebben met een mes. De straf is conform de eis. Twee weken geleden ontkende de Rot terdammer dat hij iets met de zaak te maken had. Hij zegt die dag niet eens in Goes te zijn geweest. De rechtbank is tot de slotsom geko men dat de man wel degelijk deel nam aan het misdrijf door Harmen van der Werf KAMPERLAND - Aan de Noord-Be- velandse Jacobahaven begint Evi des waterbedrijf dit najaar met de productie van drinkwater uit Oos terscheldewater. Veel proeven zijn nog nodig voordat het water aan consumenten kan worden gele verd. Henk Ketelaars, manager technologie en bronnen bij het wa terbedrijf, verwacht dat dit halver wege volgend jaar mogelijk is. Sinds februari is Evides bezig met de bouw van de speciale proeffa briek. Het waterbedrijf wil erva ring opdoen met ontziltingstech- nieken voor drinkwaterproductie. In Nederland is nog genoeg zoet water om drinkwater te produce ren. „Maar", stelt Ketelaars, „de ver wachting is dat verzilting in het westen van Nederland toeneemt." Klimaatverandering speelt daarbij een rol, maar ook milieumaatrege len. Zo is het de bedoeling weer zeewater toe te laten in het Haring vliet om de situatie van voor de W* Evides waterbedrijf zal proeven doen met productie van drinkwa ter uit Oosterscheldewater. Con sumenten mogen medio volgend jaar het drinkwater testen. OOG Deltawerken te herstellen. En het zoete Volkerak-Zoommeer bij Tho- len wordt waarschijnlijk verzilt om de waterkwaliteit te kunnen verbeteren. Ketelaars: „Wij moe ten als Evides op zulke veranderin gen kunnen inspelen." Met filtertechnieken zal het Ooster scheldewater in drinkwater wor den 'veranderd'. De intentie is het water te leveren aan gebruikers in de directe omgeving van de instal latie. Half 2009 zijn testen voor zien. Bevalt het, dan volgt directe levering. De productie zal klein zijn, 15.000 liter per uur. Ketelaars: „Dat is een fractie van wat we pro duceren. Als het later nodig is, kun nen we opschalen.". GOES - De blauwalg, die twee we ken geleden opdook in de Goese Westvest, is nu ook in de Oostvest gesignaleerd. Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft besloten de algen niet weg te halen. Het gaat om hoeveelheden die niet tot gevaar leiden. Het waterschap meldt verder dat de vissen en eenden in het water nog altijd geen afwijkend verdrag vertonen. KAMPERLAND - Het Zeeuws Plane tarium aan de haven van Kamper land presenteert morgenavond op nieuw een Pink Floyd-avond. Was vorige week in de speciale filmzaal de film Dark Side of the Moon in 3D (driedimensionaal) te zien, morgenavond staan twee filmver toningen van de muzikale klassie ker The Wall op het programma. De voorstellingen zijn om 19.30 en 21.30 uur. Zes dagen in de week gaat de wekker van Sija Zijl-de Jong om vier uur. Uiterlijk drie uur later hebben de bewoners van de Graafjansdijk in Westdorpe de PZC of BN/DeStem in de brievenbus. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67