PZCI25 Vrees voor doods stadscentrum mr 2: Nooduitgang Zierikzee déDRVKKERY Groenlinks stelt vragen over fijnstof SCHOUWEN-DUIVELAND 31 34 Ondernemers Zierikzee willen alleen in zomer autovrij Havenplein. Schaakcompetitie houdt ouderen jong van geest Brasseriemenu met aspergesoep, penne met gegrilde Gaaf Studentes stuiten op muziek van Morks in Middelburg Donderdag 21 augustus 2008 The Clone Wars: nog meer gevechten in de ruimte Tip? redzzee@pzc.nl door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De Zierikzeese onder nemersvereniging ZZ Neptunus is tegen het jaarrond autovrij maken van het Havenplein. De onderne mers willen dat het plein in de winter parkeerplein blijft. Dat staat in een brief van ZZ Nep tunus aan de gemeente Schou- wen-Duiveland, waarin de onder nemersvereniging reageert op het gemeentelijk Verkeersplan Binnen stad Zierikzee. In dat plan wordt gepleit voor een jaarrond autovrij Havenplein. De ondernemers vre zen dat klanten wegblijven als die de auto niet meer vlakbij de win kels kunnen parkeren. Ze zijn bang voor een doods stadscen trum. Toch liet ZZ Neptunus mei dit jaar bij monde van voorzitter Cees Le- gemaate weten dat zij zich niet lan ger verzet tegen een dergelijke drastische maatregel. Mits er volle dige compensatie komt voor de wegvallende parkeerplekken op het Havenplein en dat ziet ZZ Nep tunus, zo blijkt uit de brief, niet ge beuren. Een parkeergarage is te duur en aan parkeercompensatie op parkeerterrein Mosselboom gaard kleven in de visie van ZZ Neptunus te veel nadelen. Alles bij elkaar reden voor het be stuur zijn visie aan te scherpen. Af sluiten in de zomer oké, in de win ter nee. „Denkt u eens in, het Ha venplein in de winter autovrij. Dat is een saaie boel, met afgesloten pj* De ondernemers uit de Zierikzee- se binnenstad zijn tegen het jaar rond autovrij maken van het Ha venplein. Het moet in de winter gewoon parkeerplein blijven. terrassen en onder zeil gestapelde stoelen. Een soort parkeerterrein van een verlaten pretpark in de winter. Ziet u het voor u?", schrijft de ondernemersvereniging in de brief „Laten we verstandig zijn en vooral Zeeuws nuchter. Het Haven plein in het zomerseizoen autovrij en in de overige maanden voor on ze eigen bewoners gerieflijk parke ren. Dat is klantvriendelijk, daar wordt Zierikzee weer sterk van. Het Havenplein moet het hart van het centrum van de stad worden." ZZ Neptunus verwijst naar ont wikkelingen in Goes. „Daar is erva ring opgedaan met een autovrije Grote Markt. De ondernemers er varen dat het met mooi weer erg leuk is, maar met slecht weer wor den er klanten gemist. In Goes wil len veel middenstanders in de win ter terug naar betaald parkeren op de Grote Markt." Logisch, vindt ZZ Neptunus, „want de moderne consument wil met zijn auto liefst tot in de win kel rijden, zeker met slecht weer. De meeste klachten in Goes ko men van de eigen bewoners. Van onze eigen bewoners moeten wij het als ondernemers het hier ook hebben: die komen twaalf maan den als klant in aanmerking." SCHARENDIJKE - „Het is gezellig, het scherpt de geest, het is een sportief gebeuren en voor het geld hoef je het niet te laten", somt Piet Romijn, coördinator van het schaken voor senioren in Scharendijke, de pluspunten van de onderlinge competitie op. De senior-schaakclub begon gisteren het nieuwe seizoen in kerkgebouw De Hoeksteen. „De club werd ooit opgezet omdat hier aardig wat oudere schakers zijn. Meedoen aan de clubavonden in Zierikzee lukt sommigen niet omdat ze 's avonds niet meer met het openbaar vervoer kunnen thuiskomen", zegt Romijn. Volgens hem voorziet de schaakcompetitie dicht- Marlet 51 Middelburg T0118 886 886 vanavond vanaf 17.30 uur kipfilet of penne met gegrilde groenten en vanille-ijs 15,00 en €12,50 (vegetarisch) reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl ZIERIKZEE - Even dreigde Zierikzee volledig op slot te gaan tijdens de passage van de fietstocht Ride for the Roses, op 31 augustus. De tocht voerde aanvankelijk over de Calandweg, waardoor niemand Zierikzee meer in of uit kon. „Daar werden wij op gewezen door een paar inwoners", zegt bur gemeester Jack Asselbergs. Dat zou BURGH-HAAMSTEDE - De Groen- Links-fractie van Schouwen-Duive- land wil weten of binnen de ge meentegrenzen de normen voor fijnstof worden overschreden. De fractie heeft hierover vragen ge steld aan het college van burge meester en wethouders. De aanleiding is de uitspraak van het Europese Hof van justitie dat burgers de autoriteiten kunnen dwingen maatregelen te nemen te gen luchtvervuiling als de norm wordt overschreden. Raadslid Theo de Gelder: „Er zijn vanuit de wijk Malta in Zierikzee veel klachten over roetdeeltjes en vieze ramen. Per etmaal zijn daar meer dan tienduizend verkeersbe wegingen." Volgens De Gelder is juist op drukke verkeerspunten de kans groot dat de normen van fijn stof worden overschreden. Hij vraagt aan het college of hier al eens metingen naar zijn gedaan. Mocht dat niet het geval zijn, dan vraagt hij aan het college indicatie ve metingen te doen op drukke punten. Niet alleen in Zierikzee, maar op alle punten langs de N57/N59 waar huizen relatief dicht langs de weg staan. bij huis hier duidelijk in een behoefte, „leder kan op eigen niveau spelen. Speel je wat minder goed, dan sta je laag op de ladder, doe je het wat beter, dan klim je weer een paar treedjes. Zelf ben ik al een paar keer flink naar beneden gela zerd. Maar dat hoort er ook bij", constateert Ro mijn lachend. foto Marijke Folkertsma te veel overlast opleveren, oordeel de het college. Kerkgangers zou den niet naar huis kunnen en als iemand dringend weg moest, was er geen ontsnappingsroute. Daar om is besloten de route te verleg gen naar de N59. Inwoners die nu tussen 11.00 en 12.00 Zierikzee uit willen, kunnen de stad uit via het tunneltje Zilleweg/Van Veenlaan. Tip? redactie@pzc.nl Het lijkt wel alsof niemand te genwoordig nog onversierd door het leven gaat. Oren, wenkbrau wen, neus, lippen, tong en navel worden doorboord met allerlei glimmedingen. Daarnaast schept menigeen er genoegen in de gave huid te kleuren met uiteenlopen de tekeningen. Vooral de enkel- tattoo's, het vleugeltje onderaan de rug en de Keltisch gekrulde initialen op een gespierde borst- partij zijn momenteel populair. De moeder van drie bloedmooie dochters peinsde er niet over toe stemming te geven voor deze 'zelfverminking'. „Weet je wel hoeveel moeite ik heb moeten doen om die meiden er helemaal gaaf uit te persen!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63