Sport Elve hoopt op doorbraak in België Winnaars Zeeland Bekers Ronde V3I1 ZÏGrikzeC staan al zo goed als vast t huis i L 44 Donderdag 21 augustus 2008 PZCB Basketbalster (17) uit Terneuzen timmert aan de weg bij Kaprijke. Luctor langs de Loskaai is derde wedstrijd in cyclus. Populaire wielerkoers viert morgen zilveren jubileum. door Aector Dooms terneuzen - Dit jaar moet de door braak worden van basketbalster Stephanie Elve. De zeventienjarige Terneuzense hoopt geregeld haar opwachting te kunnen maken in het eerste team van Meetjesland Kaprijke, dat op het tweede niveau van België uitkomt. Ze hoopt met veel trainingsarbeid en het opdoen "an wedstrijdritme haar doel te be reiken. De trainingsintensiteit wordt dit seizoen opgevoerd naar vier keer per week. In de weekeinden speelt ze met Kaprijke in de landelijke competitie bij de jeugd en de senio ren. „Ik hoop de nodige speelminu ten in het A-team te krijgen", ver telt Elve tijdens het trainingsweek- einde van Kaprijke in Terneuzen. Ze oogt zaterdagavond in de sport hal Vliegende Vaart vermoeid na de verloren oefenduels tegen pro motiedivisionist WSC uit Waal wijk (66-56) en een combinatie van DAS Delft (70-41), spelend in de eredivisie. „Het was conditio neel zwaar. We hebben vóór deze wedstrijden nog twee trainingen af gewerkt." Elve begint aan het vijfde seizoen bij Kaprijke. Ze speelde eerst in de jeugd bij Scheldesport en later voor BV Souburg, maar het Zeeuw se niveau bleek al gauw te laag voor haar. Het was puur toeval dat ze op twaalfjarige leeftijd bij Kaprij ke terechtkwam. Haar vader Dan ny Elve, die ruim twintig jaar gele den voetbalde in de hoofdmacht van Hoek, ging aan het surfen op internet en stuitte op Kaprijke. Dat leek hem wel wat voor zijn doch ter. De basketbalvereniging uit het Oost-Vlaamse dorp staat bekend om zijn goede jeugdopleiding. „Ik bracht haar drie keer per week naar de training en in de weekein den moest ze vaak twee wedstrij den spelen tegen tegenstanders uit heel België", vertelt Danny Elve, die het trainingweekeinde in Ter- neuzen regelde. Stephanie Elve maakt ook deel uit Stephanie Elve (rechts, met bal) in actie voor Meetjesland Kaprijke, tijdens een trainingsstage in Terneuzen. foto Camile Schelstraete van de jeugdselectie Zuid-Neder land en coach Margreet van Putte bekijkt haar binnenkort tijdens een oefenduel met Almonte of ze in aanmerking komt voor de natio nale jeugdploeg. De Terneuzense zegt veel te heb ben opgestoken van Kaprijke-train- ster Karine Victor. „Bij de eerste training merkte ik meteen het ver schil. Het tempo ligt veel hoger en je moet veel in beweging zijn. De Belgische meisjes zijn gewend aan de discipline. Ze doen alles voor het team om beter te worden." Elve is het prototype van een guardspeelster. Klein van gestalte, wendbaar en gezegend met een goede techniek. „Ik wil er alles uit halen om beter te worden. Ik kan PN Stephanie Elve basketbalt in de jeugd bij Meentjesland Kaprijke. In het Belgische dorp hoopt de Terneuzense ook speeltijd in het eerste seniorenteam te krijgen. mijn school nu nog combineren met basketbal." Ze kan genieten van haar assists. „Ik lever liever tien goede assists af dan dat ik veer tig punten maak", bekent ze. Het zal dit jaar nog moeilijk wor den om in het eerste team een basisplaats af te dwingen, want )o- ren Groenvynck is de vaste guards peelster. Zij speelde in de Belgische top en is na twee jaar in de nationa le klasse teruggekeerd bij haar oude club. Elve: „Zij is mijn grote voorbeeld. Zij heeft veel ervaring. Op de trainingen staan we tegen over elkaar. Van haar kan ik veel le ren." De Terneuzense geniet het vertrou wen van haar nieuwe coach Alain d'Hulst, die haar als toekomstige spelverdeelster van zijn team ziet. In de duels met WSC en DAS toont ze bij vlagen haar klasse. Zo scoort ze tegen DAS fraai na een ac tie inside, door het midden. „Dit niveau is twee stappen hoger." door René van Stee middelburg - In het Kanaal door Walcheren staat zaterdag de zesde editie van de openwaterzwemwed- strijd Luctor langs de Loskaai op het programma. Net als in voor- - gaande jaren staan er ettelijke hon derden deelnemers op de startlijs ten in Middelburg. Zij doen mee aan 23 verschillende nummers. Vorig jaar kende de door zwemver eniging Luctor et Emergo gehou den wedstrijden op de 2500 meter vrije slag bij de mannen een pro minente winnaar in de persoon van meervoudig Nederlands kam pioen Maarten van der Weijden. Hij is er dit keer niet bij, omdat hij op de Olympische Spelen mee- zwemt op de 10 kilometer. Luctor langs de Loskaai is de derde wedstrijd voor de Zeeland Beker. Hoewel daarna nog twee races om die trofee worden gezwommen (Wilhelminadorp en Vlissingen), staat een aantal winnaars nage noeg vast. Als er geen vreemde dingen gebeuren prolongeert Car men de Ridder (De Bruinvis) haar titel op de vrije slag. Cfarles Potin (Luctor et Emergo) staat er verre weg het beste voor bij de mannen. Op de schoolslag bij de vrouwen lijkt Eline Nijskens (ZC Koewacht) een zekerheidje. Bij de mannen gaat de strijd om de eerste plaats vermoedelijk tussen Nathan Tram per (De Bevelanden) en Simon Edenburg (Luctor et Emergo). Het eerste nummer begint om 11.00 uur. De 2000 meter school slag begint rond 11.25 uur, de 2500 meter vrije slag bij de mannen om 15.35 uur en bij de vrouwen om 15.55 uur. door René van Stee ZIERIKZEE - Mede dankzij een rijk gevulde premiepot is de Ronde van Zierikzee populair onder de wielrenners. Maar ook het par koers midden in het centrum, de grote aantallen toeschouwers en de combinatie met de Havendagen Zierikzee maken de wedstrijd min stens zo interessant. Morgen staat de 25e editie van de koers op het programma. Onder leiding van oud-wielrenner en oud-wielerconsul Wim Evertse, voorzitter van het organisatiecomi té, werd de wedstrijd nieuw leven ingeblazen. Het was met name zijn verdienste dat de renners indertijd niet over polderweggetjes werden gestuurd. Gelet op het grote succes dat de koers nog altijd heeft, bleek dit een uitstekende zet. Evertse, zelf in 1965 winnaar van de ter ziele gegane Mosselronde in Zierikzee, is nog steeds voorzitter van de Stichting Wielersport Zie rikzee. Hij kan morgen tijdens het zilveren jubileum van de koers in ieder geval de oud-winnaars Rob Disseldorp (2007) uit Rijpwetering, Kruislander Werner van Zimme- ren (2006) en Wilfried Bastiaanse (2005) uit Hoogerheide aan de start verwelkomen. Ook Huijberge- naar Peter van Agtmaal (dit sei- Aan de Ronde van Zierikzee doen morgenavond 65 renners mee. De wielerwedstrijd is inmiddels aan de 25e editie toe. zoen winnaar in Yerseke en Axel), Davy Jaspers uit Sint Willebrord (sterkste in Kruiningen) en Mar- tijn Simons uit Roosendaal (win naar in Westdorpe) maken hun op wachting tussen de 65 renners die zich hebben ingeschreven. De plaat selijke inbreng komt van Cornelis Flikweert uit Zierikzee. Bovendien rijden er twaalf buitenlandse cou reurs mee. De start is om 18.30 uur bij de Ban- jaard aan de Nieuwe Haven in Zie rikzee. De finish is op het Haven plein. De wedstrijd is bijna tachtig kilometer lang. Er doen 65 renners mee. Tijdens de prijsuitreiking overhandigt het wielercomité een cheque van duizend euro aan de Ride of the Roses. Bovendien wor den twee mensen in het zonnetje gezet die nog geen ronde hebben gemist.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61