Binnenland er niets gebeurd is' BelCompany 20Öm2 Arena verbiedt voor het eerst roken op de tribune bij voetbalduel Personeel Aldel onderzocht SIG1 VAN IWAARDEN SPUITCABINE KNVB haakt met maatregel aan bij rookverbod in horeca. Sony Ericsson W760i Nokia N95 8GB Exclusief bij BelCompany BelCompany. Verstaat je als geen ander. SCHILDERSBEDRIJF voor «ILe spuitwerken (o.a, Amperewég 6 4338 PT Middelburg Telefoon 0118 64 0400 GRONINGEN - Aluminiumprodu- cent Aldel uit Delfzijl laat bijna al le werknemers onderzoeken door een team van longspecialisten. Dat maakte longarts Rooijackers, de lei der van het onderzoeksteam van het Nederlands Kenniscentrum Ar beid en Longaandoeningen giste ren bekend. Aanleiding is een aan tal gezondheidsklachten van werk nemers over irritatie van de lucht wegen. De resultaten van het on derzoek worden begin volgend jaar verwacht. AMSTERDAM - De voetbalwedstrijd om de Johan Cruijff Schaal, aan staande zaterdag in de Amsterdam Arena, is de eerste waarbij op de tribunes niet mag worden gerookt. De voetbalbond KNVB haakt aan bij het rookverbod in de horeca dat sinds 1 juli van kracht is en wil dat alle openbare ruimten in het stadion waar zij een evenement or ganiseert volledig rookvrij zijn. Het gaat daarbij onder meer om wedstrijden van het Nederlands elftal, Jong Oranje en de bekerfina le. Woordvoerster Renske Bruinsma: „Het is niet bedoeld als keiharde stimulans, maar we wil len hiermee zeker een signaal naar de clubs afgeven." De tribune is aanstaande zater- dag volledig rookvrij bij de voet balwedstrijd om de Johan Cruijff Schaal in de Amsterdam Arena. Dat is nog niet eerder gebeurd. Bij de reguliere competitiewedstrij den bepalen de organiserende clubs het beleid. Zij staan echter niet te trappelen om het voor beeld van de KNVB te volgen. „Al denk ik wel dat het de bond daar om te doen is", vermoedt Ad van Alebeek, manager marketing en communicatie bij FC Den Bosch. „In Groot-Brittannië zijn ook al rookvrije stadions, en ik denk dat het een Europese norm zal wor den. Maar zolang het niet hoeft, zullen wij het roken op de tribu nes niet verbieden. En we wensen op dit gebied ook geen voorloper zijn." Dergelijke geluiden klinken ook bij andere voetbalclubs, zowel in de ere- als eerste divisie. De afsluitbare Amsterdam Arena en het Arnhemse Gelredome, thuishaven van Vitesse, zijn overi gens sinds 1 juli al volledig rook vrij. Liever dat dan steeds swit chen van roken met het dak open en niet roken met het dak dicht. Andere clubs, zoals AZ in Alkmaar en SC Heerenveen hanteren rook vrije vakken. PZC Donderdag 21 augustus 2008 5 Garagist Hans Jansen bezig met het keuren van een auto. Naar schatting enkele honderdduizenden automobilisten rijden in niet tijdig gekeurde auto's. De RDW gaat overtreders harder aanpakken. foto Phil Nijhuis/GPD echte wrakken zijn, is niet bekend. Bovendien, een ongekeurd voer tuig is niet per definitie onveilig, al- Apk dus De Waal van de Bovag. „Maar het aantal ongekeurde wagens is niettemin onacceptabel hoog." Om de lange stoet ongekeurde wa gens terug te dringen streeft de RDW naar zogeheten too-procentscontroles. Door be standen te koppelen kan de dienst precies zien welke auto's niet zijn gekeurd. Wie twee maanden na de vervaldatum zijn auto nog niet heeft laten keuren, krijgt direct een boete. „Mensen moeten wel de tijd krijgen", aldus een RDW-zegsvrouw over de twee maanden respijt. „Sommigen zijn te laat omdat de garage moet wach ten op een bepaald onderdeel. Dat kan soms wel even duren." De Algemene Periodieke Keuring (apk) is een wettelijk verplichte keu ring in heel Europa, die de verkeersveiligheid moet verhogen en het mi lieu beschermen. In Nederland staat de keuringsplicht beschreven in de Wegenverkeerswet 1994. Volgens de regels moeten personenauto's, bedrijfsauto's of aan hangwagens jaarlijks of om de twee jaar worden gekeurd. bron: RWD Gratis i.c.m. MyFaves 30 Pocket Internet Totaal 2 jaar (le 6 maanden 19,75 p/mnd, daarna 39,50 p/mnd) Losse toestelprijs 599,99 Aanbiedingen zijn geldig t/m IA augustus 2008 tenzij andets vermeld. Vraag in de winkel naar de voorwaarden. Prijswijzigingen, druk- en zetfouten voorbehouden. Meld je aan voor de digitale folder. Ga naar www.8elCompany.nl Gratis i.c.m. MyFaves 20 2 jaar (1' 3 maanden 10,- p/mnd, daarna 20,- p/mnd) tosse toestelprijs 369,99 Walkman Player 3.0 Advanced Shake Control Ingebouwde GPS-ontvanger MOK IA Mobile Options 5.0 megapixel (video)camera Surf wanneer je wilt en waar je ook bent Download en beluister je favoriete songs Tot 6 maanden 50% korting op je MyFaves abonnement 12 maanden 50% korting op Pocket Internet Totaal 12 maanden 100% korting op SMS Flat Geen aansluitkosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5