'Motorendieven lang cel in' ~sM Commissie zet natuurlessen en activiteiten voor kinderen op Groots surfevenement GOESE RESTANTEN 3 daagse eo(j^!g«» Motorrijder valt van brug Elfjarig meisje mishandeld Officier van justitie eist hoge straffen tegen Roemeense bendeleden. Hartje Lewedorp op de schop 21 - 22 - 23 augustus door de hele goese binnenstad Doel van Thools beleid is jeugd bewuster van het milieu te maken. Rijopleidingen door Emile Calon MIDDELBURG - Drie leden van een criminele organisatie die het had gemunt op buitenboordmotoren verdwijnen wat officier van justi tie M. Smeenk betreft voor langere tijd achter de tralies. Ze eiste giste ren celstraffen van 20 en 24 maan den tegen de mannen van 18, 27 en 40 jaar, allen Roemenen. Begin dit jaar werden uit jachtha vens aan de Oosterschelde en de Grevelingen flink wat buitenboord motoren gestolen. De politie had lange tijd geen idee wie achter die diefstallen zat. Tot in de nacht van 4 op 5 mei er een telefoontje kwam van een inwoner van Wolp- haartsdijk. Hij zag vanuit zijn slaapkamer hoe enkele mannen aan het rommelen waren aan een boot. Na een grote klopjacht kon de poli tie enkele Roemeense mannen aanhouden. Drie van hen stonden gisteren terecht. De rechtszaak te gen een vierde man, mogelijk de regionale leider, werd aangehou den. Smeenk schetste een beeld van een organisatie die het vooral ge munt had op de Zeeuwse jachtha vens. Vaak deden de bendeleden in een nacht meerdere havens aan. De gestolen buitenboordmotoren verdwenen linea recta naar Roeme nië. Het stelen van de motoren le verde, zo bleek uit haar betoog, meestal geen enkel probleem op. Wat er met de motoren in Roeme nië gebeurde, is de politie niet te weten gekomen. De raadsmannen van de drie von den de geëiste straffen te hoog. A. Sol betitelde zijn cliënt, de veertig jarige chauffeur van de groep, als W* Drie Roemenen die Zeeuwse jachthavens afstruinden om bui tenboordmotoren te stelen, heb ben gisteren hoge celstraffen te gen zich horen eisen. een klein visje. Zijn collega L. van Hevele vroeg ook om clementie, omdat zijn cliënt helemaal niet de intensie had om het criminele pad op te gaan. De 27-jarige profvoet baller was naar België gekomen om te herstellen van een blessure en een nieuwe club te zoeken. Uit een soort vriendendienst bracht hij zijn landgenoten naar de jacht havens. H. Goedegebure tenslotte stelde dat zijn achttienjarige cliënt op zijn hoogst eenmaal had deelgeno men aan een strooptocht. En dat was alleen maar om aan geld te ko men voor de terugreis naar zijn ge boorteland. Uitspraak woensdag 3 september. DANS.SCHOOL Internet: www.salsaparados.nl Email: info@salsaparados.nl Telefoon: 06 414 538 48 Merenque - Salsa - Bachata - Zouk VLAKE - Bij een bizar eenzijdig on geval op de Vlakebrug is gistera vond een nog onbekende motorrij der ernstig gewond geraakt. Hij reed rond 19.00 uur dwars door de neergelaten slagbomen. De motorrijder kwam ten val en viel vervolgens van de al opengaan de brug terug naar beneden. Het slachtoffer is met ernstig letsel naar een ziekenhuis in Antwerpen gebracht. 1 I B PZC Donderdag 21 augustus 2008 29 LEWEDORP - Nog zo'n twee weken, schat uitvoer der Jan Lokerse van aannemer Sagro uit 's-Hee- renhoek, en dan zijn alle gebouwen van voorma lig oliehandel Van den Dries in hartje Lewedorp weg. De sloop van de panden die Lewedorp al ja ren ontsieren, is maandag voorzichtig begonnen met asbestsanering. Het ging volgens Lokerse om een kleine hoeveelheid. Het zwaarste karwei wordt het weghalen van de fundering en kelders. Op het terrein komt een grasveld in afwachting van bebouwing. Daarover is nog niks zeker. In Lewedorp wordt ondertussen ook volop ge werkt aan vernieuwing van de Postweg, de oude rijksweg door het dorp. Deze klus moet in elk ge val eind dit jaar klaar zijn. Een deel van de vrijge komen grond is afgevoerd naar 's-Heerenhoek voor een tweede ontsluitingsweg voor de nieuw bouwwijk De Blikken. foto Dirk-Jan Gjeltema GOES - De politie Zeeland is op zoek naar getuigen van de mishan deling van een elfjarig meisje. Ze werd gisteren tussen 17.00 en 17.20 uur in de tunnel van het Tienden plein in Goes door enkele jonge ren belaagd. Het meisje uit de ge meente Goes fietste door de tun nel waar een stuk of acht oudere jongens en een meisje stonden. Een van de jongens pakte het meis je vast en trok haar van haar fiets. Terwijl hij haar vasthield, werd ze door een andere jongen enkele ke ren geslagen. Getuigen kunnen zich melden bij het politiebureau in Goes of via 0900-8844. Lesprijs 32,- voor 50 minuten Pakket vanaf 959,- ind. examens Ook 10-daagse en 8-weekse opleidingen Telefoon (0113)22 07 13 www.accent-rijopleidingen.nl 4/^/ /<tn v O \:t door Maartje Huijben THOLEN - Na de vele discussies krijgt natuur- en milieueducatie op Tholen (NME) eindelijk han den en voeten. Een speciale com missie met daarin vertegenwoordi gers van de natuurvereniging, Staatsbosbeheer, IVN, de scholen en Scaldis Naturalis, is inmiddels opgezet. De club adviseert de ge meente en zet een activiteitenpro gramma op touw. Dit najaar moeten volgens Chris Koopman, die namens Scaldis Na turalis in de commissie zit, de eer ste activiteiten al plaatsvinden. Koopman pleit voor lessen in Scal dis Naturalis. De Thoolse gemeenteraad dringt al enkele jaren aan op een meer ge structureerde aanpak van educatie op het gebied van natuur en mi lieu, het zogeheten NME-beleid. Tot dusver kregen kinderen en tie ners slechts mondjesmaat les in dit onderwerp. „Het is nodig dat kinderen meer pn Natuur- en milieueducatie op Tholen krijgt handen en voeten nu een commissie lessen en acti viteiten voor kinderen op touw gaat zetten. over het landschap leren", meent Koopman. „Dan gaan ze er ook zorgvuldiger mee om." De com missie stelt volgens gemeente woordvoerster Marjonne Jopse elk jaar een activiteitenplan op. „Het programma van dit jaar wordt na afloop ook weer geëvalueerd." De nieuwe commissie moet nog voor de eerste keer bij elkaar ko men, maar Koopman heeft al wel ideeën. „We hebben bij Scaldis Na turalis een prachtige ruimte in een prachtige omgeving. Hier is alles voor handen voor educatieve les sen. Het zou prachtig zijn als we wekelijks aan een andere groep kinderen in dit gebouw les kun nen geven." BROUWERSDAM - Wereldtoppers en beginners verzamelen zich ko mend weekeinde op de Kabbe- laarsbank aan de Brouwersdam om het tegen elkaar op te nemen tijdens megasurfevenement The Mission. Organisator Project44 re kent op zo'n 350 deelnemers, waar mee het om de grootste surfwed- strijd van het land gaat. De rode draad is een slalomwed strijd, waarbij in verschillende leef tijdscategorieën wordt gestreden. Daarnaast zijn er demonstraties, waarin enkele wereldtoppers hun kunnen laten zien. De bekendste namen zijn die van wereldkampi oen José Estredo, Europees kam pioen André Paskowski en Neder lands Kampioen Dennis Littel. De toppers komen elkaar tegen tij dens 'the battle of the giants' op een speciale schans uit Oostenrijk. Meer info: www.the-mission.eu.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57