Zeeland PvdA-fracties stellen vragen over buslijn Borselse bedrijven mijden Sloepoort Week feest in bejaard maar Staten- en raadsfractie Reimerswaal bezorgd over plan met lijn 28. Voorlopige contracten voor zes tot acht hectare nieuw industrieterrein. Autocross aan Oostweg bij 's-Heer Arendskerke Sawasdee verkoopt wijn voor Cambodja Kunst- en natuurroute in Wemeldinge Senioren fietstocht naar Oud-Sabbinge Pink Floyd-filmavond in Kamperland Expositie schilderijen in koorschool Goes Gemeenteraadsfracties noemen situatie op kerkhof zorgelijk. Alles en iedereen doet mee om 8oo-jarig bestaan te vieren. 26 I Donderdag 21 augustus 2008 PZC AJuliëtte Daane met de door haar verzamelde handtekeningen voor behoud van de huidige route van buslijn 28. foto Dirk-Jan Gjeltema door Luc Oggel HANSWEERT - Zowel de PvdA-sta- tenfractie als de PvdA-raadsfractie in Reimerswaal is bezorgd over de plannen van vervoersmaatschap pij Connexxion om de route van buslijn 28 (Goes-Kruiningen NS) aan te passen. Ze stellen daarover vragen aan respectievelijk Gedepu teerde Staten en het college van B en W. Hoewel er nog geen definitief be sluit is genomen, wil Connexxion de haltes Kapelle en Biezelinge in december uit de route van lijn 28 schrappen. De bus rijdt nu het tra ject Goes-Kapelle-Biezelinge-Scho- re-Hansweert-Kruiningen-Kruinin- gen NS. Buschauffeurs hadden rei zigers daar al op geattendeerd. Met name in Hansweert leidde het voornemen tot commotie, omdat veel inwoners van dat dorp die van de bus afhankelijk zijn in Ka pelle winkelen en boodschappen doen. Eén van hen, de 62-jarige Juliëtte Daane (62), heeft afgelopen week een handtekeningenactie gehou den. Ze overhandigde de in totaal 369 krabbels gisteren aan de Rei- merswaalse wethouder Cees Knuit. De PvdA-statenfractie wil, naar aanleiding van de publiciteit over buslijn 28, van Gedeputeerde Sta ten weten of Connexxion wellicht nog andere plannen heeft om bus routes te schrappen of aan te pas sen. Ook wil de fractie weten wel ke maatregelen GS kunnen en gaan treffen om te voorkomen dat er in de kleine kernen een gebrek aan openbaar vervoer ontstaat. Ook de PvdA-raadsfractie in Rei merswaal vindt dat inwoners van Hansweert over een rechtstreekse busverbinding met Kapelle en Bie zelinge moeten beschikken en wil van burgemeester en wethouders weten welke acties er richting Con nexxion zijn ondernomen. Rei merswaal had al te kennen gege ven aan Connexxion niet akkoord te kunnen gaan met de plannen voor buslijn 28. Volgens wethouder Cees Knuit vindt er op zeer korte termijn over leg plaats tussen gemeente, Con nexxion en provincie. Hij zegde gisteren, bij het in ontvangst ne men van de handtekeningen, toe om er zoveel mogelijk uit te halen voor Hansweert. „Het is goed dat de inwoners zich er zelf ook voor inspannen." Knuit verwacht dat er straks meer kleinere busjes rijden, omdat de grote nooit helemaal vol zitten. Overigens moeten de plannen van Connexxion ook nog door een in terne commissie worden beoor deeld. 155 De - nog niet definitieve - plan- nen van Connexxion om de rou te van buslijn 28 aan te passen, leidt tot vragen van de PvdA-sta- ten- en raadsfractie. door Harmen van der Werf 'S-HEERENHOEK - Onder Borselse ondernemers bestaat weinig be langstelling voor vestiging op het nieuwe bedrijventerrein Sloepoort tussen 's-Heerenhoek en Nieuw- dorp. Zij hikken er tegenaan dat de grond door de exploitant, het havenschap Zeeland Seaports, al leen in erfpacht wordt uitgegeven. Dat in Sloepoort geen detailhan del mogelijk is, schrikt ook af. Verschillende bedrijven in Borsele lieten in het verleden doorscheme ren interesse te hebben voor Sloe poort. Loonwerkbedrijf Boonman uit 's-Heerenhoek was er daar één van. De hoofdlocatie van de firma bij het spoorwegemplacement van Vlissingen-Oost is al in 1998 ontei gend. „Wethouder Pieter Vollaard vertelde ons toen dat wij zeker in 2000 in Sloepoort zouden kunnen bouwen", diept Sjaak Boonman het verleden op, „maar we zitten nog steeds op onze oude plek." Hij heeft zijn bedrijf per 1 juli aan collega Kloosterman in Kapelle overgedaan. Directeur Carlo Kloos terman meldt in Borsele naar een andere plek te willen, maar niet naar Sloepoort. Hij wil iets kopen, niet in erfpacht nemen. Hij richt zijn vizier op het Borsselse bedrij venterrein Quistenburg. Aanleg van Sloepoort heeft te lang op zich laten wachten, aldus Boon man. Dat geldt zeker voor Amac in 's-Heerenhoek (fabrikant van aard appelrooiers). Amac ging in 2005 failliet. Aannemer Rijk en Zwaar Transport Zeeland uit Heinkens- zand waren eveneens kandidaten, 1^ Het nieuwe Borselse bedrijventer- rein Sloepoort heeft voor onder nemers in Borsele te lang op zich laten wachten. Havengebonden bedrijven tonen wel interesse. maar die zijn eind 2006 naar Vlis- singen-Oost verkast. Aannemings bedrijf Otte en Zn. uit Nieuwdorp wilde naar Sloepoort, maar ziet er vanaf „Omdat het te lang duurt", zegt Marcel Otte, „en we wilden er de bouwmarkt ook vestigen, maar dat kan niet, omdat er geen detail handel is toegestaan." Sloepoort - dat in de Borselse poli tiek nogal omstreden was - is ook vooral bedoeld voor bedrijven die een relatie hebben met de havenac tiviteiten in Vlissingen-Oost. Uit die hoek bestaat wel degelijk inte resse, aldus directeur Hans van der Hart van Zeeland Seaports. Sloe poort wordt dertig hectare groot. Er liggen al voor zes a acht hectare aan voorlopige contracten. Ze zijn voorlopig, omdat bij de Raad van State nog een procedure loopt van de dorpsraad 's-Heerenhoek. Het voorbereidend werk voor Sloe poort is begonnen, maar tot er een uitspraak is, wacht het havenschap met de definitieve aanleg. 'S-HEER ARENDSKERKE - Aan de Oostweg bij 's-Heer Arendskerke zijn zaterdag autocrosswedstrij den, georganiseerd door de stich ting Auto en Motorsport Eindewe- ge. Vanaf acht uur 's morgens kun nen deelnemers zich inschrijven. De wedstrijden beginnen om elf uur 's ochtends en lopen door tot ongeveer vijf uur 's middags. Na af loop treden de bands United For ces en Fuck op. GOES - De stichting Sawasdee, die zich inzet voor kansarme jeugd in de gehavende samenleving van Cambodja, begint komend week einde met een liefdadigheids-wijn actie. In een aantal restaurants in Zeeland wordt een goede wijn, rood of wit aangeboden waarvan 2,50 euro naar de projecten van Sa wasdee gaat. Bestellen kan via www.cambodja-sawasdee.nl. WEMELDINGE - In Wemeldinge kan zaterdag en zondag weer de kunst en natuurroute worden gelopen. Beeldhouwers, keramisten, schil ders, weefsters en een knipkunste- nares werken mee. Een tuin en vliedberg zijn in de route opgeno men. De kerk is zaterdag te bezich tigen. Op straat brengen kinderen muziek. Openingstijden: zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en zondag van 12.00 tot 17.00 uur. WILHELMINADORP - Het dorpshuis in Wilhelminadorp is donderdag het vertrekpunt van een fietstocht voor senioren. Het fietscomité van het Goese Ouderenwerk houdt de tocht die voert naar Oud-Sabbin- ge. Tijdens de toer wordt ook de openlucht fototentoonstelling Oud-Sabbinge in zwart-wit aange daan. Het vertrek staat gepland om 13.30 uur. KAMPERLAND - Het Zeeuws Plane tarium aan de haven van Kamper land presenteert morgenavond op nieuw een Pink Floyd-avond. Was vorige week in de speciale filmzaal de film Dark Side of the Moon in 3D (driedimensionaal) te zien, morgenavond staan twee filmver toningen van de muzikale klassie ker The Wall op het programma. De voorstellingen zijn om 19.30 en 21.30 uur. GOES - Kunstenaar Ben van Tri rum opent zondag een tentoonstel ling van zijn eigen schilderijen in het gebouw van de Zeeuwse Koor school in Goes. Centraal op de doeken van de geboren Rotterdam mer staan de in zijn ogen 'weidse Zeeuwse landschappen badend in het Zeeuwse licht'. De expositie is te bekijken op de tijden dat de koorschool open is. door Frank van Cooten OOSTBURG - Op de gemeentelijke begraafplaats in Oostburg komen de laatste tijd na een fikse regen bui menselijke botten bovendrij ven. De botten zijn afkomstig van graven die eerder dit jaar door de gemeente zijn geruimd. De stoffelijke resten zijn elders be graven. Nu blijkt echter dat er nog menselijke resten in de geruimde graven zitten. Bij hevige regenval komen de botten aan de opper vlakte van de zompige klei. Dat komt door de gekozen eenvoudige methode van ruimen. De fracties van CDA en Gemeente belangen in de Sluise gemeente raad vinden dit erg pijnlijk voor nabestaanden. „De toestand van de begraafplaats is zorgelijk", zegt fractievoorzitter Lia Flikweert van het CDA. Volgens wethouder Ca- rien Bolijn komen dit soort situa ties vaker voor bij een eenvoudige ruiming. „Onze afdeling gemeente werken probeert de oude botten 's morgens te verzamelen." Volgens Bolijn is voor de eenvoudi ge methode gekozen omdat het ze ven van klei, zodat zelfs de klein ste botjes nog worden gevonden, drie keer duurder is. „Als de raad echter vindt dat daar drie keer zo veel geld voor kan worden uitgege ven, zal ik dat van harte ondersteu nen." door Mieke van der Jagt KATS - Het dorp Kats mag dan klein zijn, het kan bogen op een eerbiedwaardige geschiedenis. Vierde Kats tien jaar terug nog sa men met Colijnsplaat het 400-jari- ge bestaan van de Oud-Noord-Be- velandpolder; voordat die op nieuw werd drooggelegd had je ook al een Cats, met een C en een tikkeltje ten zuiden van het huidi ge dorp. Er stond een kasteeltje en er werd goed geld verdiend met wol en watertransport, maar de Sint-Felixvloed spoelde het in 1530 allemaal weg. Kats zou Kats niet zijn, als de inwoners de eerste ver melding in 1208 en de herrijzenis in 1598 niet zouden vieren. Acht honderd jaar Kats heet het feest en het duurt een hele week, te begin nen met Koninginnedag op zater dag 30 augustus, de dag voor de ge boortedag van Koningin Wilhelmi- na. Alles en iedereen doet mee tijdens de feestweek. Met maar liefst drie tentoonstellingen laat Kats zien een echt kunstenaarsdorp te zijn. Het eerste weekeinde staan de ate liers van Katse kunstenaars open en beide weekeinden exposeren de deelnemers aan het Noord-Be- velandse Kunstspoor werk van de afgelopen negen jaar in Galerie Kats. In de Zeeuwse Rozentuin, even buiten Kats, staan werken van Bert Frijns en Helene Briels. Een van de hoogtepunten wordt het 'Looien' in de open Katse kam pioenschappen. Looien is een oude sport, die in Kats het langst heeft overleefd. De looier tracht een zware 'looien' schijf te gooien 'Tijdscapsule moet vinders in de toekomst een beeld van hedendaags Kats geven' in het baanvak dat de meeste pun ten oplevert. De apotheose van de feestweek wordt de onthulling van een mo numentje ter herinnering aan 800 jaar Kats. Eminence grise P. van der Maas zal het onthullen op de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 54