Nog meer gevechten in de ruimte Sprookjesachtig én luguber Murphy als ruimteschip Voor echte horrorfans Indische film naar Vlissingen Marion Bloem maakte 'Ver van familie' op basis van eigen roman. MEET DAVE Film. Regie: Brian Robbins. Met: Eddie Murphy, Elizabeth Banks, Te zien in Vlissingen en Goes. door Leo Bankersen Komedieregisseur Brian Rob- bins is dol op rare vermom mingen. In The Shaggy Dog liet hij Tim Allen een hond spelen. In Norbit verandert Eddie Murphy in een dikke dame. Met Meet Dave gaat hij op de ingeslagen weg voort. Murphy is nu een ruimte schip. Eigenlijk speelt hij de leider van een groep piepkleine buiten aardse bezoekers die, om niet op te vallen, hun schip het uiterlijk van Murphy hebben gegeven. Het idee is zo belachelijk dat het weer leuk zou kunnen worden. Eerlijk is eerlijk: vergeleken met de dieptepunten waarop Robbins en ook Murphy ons de afgelopen ja ren hebben getrakteerd, is Meet Da ve zo gek nog niet. De wezentjes zijn echte dienstkloppers, die niet kunnen begrijpen dat de aardlin- gen hun kennisbronnen frivole na men als Google en Yahoo hebben gegeven. Voorspelbaar is dat de meeste grappen gebaseerd zijn op misverstanden en verkeerd uitpak kende imitaties, maar het wordt ge lukkig lekker droog gebracht. Scène uit Star Wars The Clone Wars. foto PR/GPD eorge Lucas kan zijn zelf- verzonnen Star Wars-uni- versum maar niet vaarwel zeggen. De zesdelige speelfilmserie was met Star Wars Episode III: Re uenge Of The Sith (2005) weliswaar tompleet, maar de amusementsin dustrie daaromheen is gewoon door blijven draaien. We hebben het over speelgoed, videospellen, stripboeken en een getekende tele visieserie. Een nieuwe televisiese rie met meer geavanceerde anima tietechniek komt deze herfst, en als opwarmertje presenteert het bedrijf Lucasfilm Animation nu Star Wars: The Clone Wars, de eer ste geanimeerde Star Wars-bio- scoopfilm. STAR WARS Film. Regie: Dave Filoni. Te zien in Vlissingen, Goes en Terneuzen. door Leo Bankersen Wie dol is op gevechten tussen ro- botlegers en duels met het licht- zwaard, valt met zijn neus in de boter. We zitten middenin de zo genaamde Clone Wars, de inter galactische burgeroorlog, waar in de allereerste Star Wars uit 1977 kort naar werd verwezen. Het be gin van die strijd met opstandige sterrenstelsels maakten we mee in Star Wars Episode II en met deel 3 kwam het eind al weer in zicht. Er is dus nog ruimte voor een inhaal slag met talloze avonturen, com plotten en veldslagen die in de tus sentijd hebben plaatsgevonden. Als hoofdpersonen in Star Wars: The Clone Wars duiken verschillen de oude bekenden op, onder wie de onstuimige jonge ruimtepiloot en vechtersbaas Anakin Skywalker en de meer ervaren Jedi-ridder Obi-Wan Kenobi, naast het koddi ge robotje R2D2, een van de succesnummers uit het allereerste begin. De computeranimatie is in tussen zo ver gevorderd dat ook de menselijke hoofdfiguren met be houd van hun getekende karakter een overtuigende mimiek hebben. Opvallend is dat regisseur Dave Fi loni en zijn animatieteam geen puur realisme hebben nagestreefd, wat wel mogelijk was geweest. Van werkelijk betoverende beel den is nauwelijks sprake; eerder is het effect saai en een tikkeltje goedkoop. De eindeloze gevechten zijn al evenmin erg opwindend te noe men. Soms zelfs weinig meer dan eentonig vuurwerk, dat de muzak van de actiefilm dreigt te worden, met af en toe een pauze voor een dialoogje dat duidelijk moet ma ken wie er nu weer snode plannen aan het smeden is. 34 Donderdag 21 augustus 2008 PZC MIDNIGHT MEAT TRAIN Film. Regie: Ryuhei Kitamura. Met: Bradley Cooper, Vinnie Jones. Te zien in Vlissingen. door Fritz de Jong Volgens het filmkeuringsin stituut Kijkwijzer is The Midnight Meat Train ge schikt voor zestien jaar en ouder. De filmdistributeur vindt het Hol- lywooddebuut van de Japanse grie zelspecialist Ryuhei Kitamura zo bloederig en gruwelijk, dat hij zelf met een leeftijdsadvies van acht tien jaar en ouder komt. Centraal staat een zachtaardige fotograaf (Bradley Cooper), die de duistere kant van New York wil fotografe ren. Daarbij stuit hij op een intimi derend grote vent (Vinnie Jones), die elke nacht een metrotrein kaapt, waarna hij de ongelukkige passagiers afslacht met vleeshaken en een enorme glimmende moker. De gruweltaferelen in het rijdende slachthuis zijn grof en heftig, maar lang niet zo voyeuristisch, onfris en smerig als de martelingen in de verwante reeks Saw-films. Kitamura leende de grimmige sfeer uit de invloedrijke seriemoor- denaarsfilm Seyen. De camera ver andert in de gruwelijke treinslach- tingen regelmatig van perspectief Vinnie Jones boezemt ontzag in de meedogenloze mensenslachter, in een film die alleen besteed is aan de bloeddorstigste horrorfans, boven én onder de achttien. Selma Blair als het licht ontvlambare liefje Liz in Hellboy II. foto PR/GPD Toen Guillermo del Toro voor de dag kwam met de stripverfilming Hellboy had de regisseur een bescheiden repu tatie als effectenspecialist en ma ker van de duistere actiefilm Blade II. Inmiddels heeft hij met het veel geprezen Pan's Labyrinth, een grimmig sprookje dat zich afspeelt tijdens de Spaanse Burgeroorlog, laten zien dat hij meer in zijn mars heeft. Een visionair filmma ker is hij al genoemd. Wie nu hoopt van die ontwikke ling iets terug te zien in Hellboy II: The Golden Army zal vermoedelijk teleurgesteld zijn. Hellboy, het op nieuw door de roodgeschminkte Ron Perlman gespeelde duivels- HELLBOY II Film. Regie: Guillermo del Toro. Met: Ron Perlman, Selma Blair, Doug Jones. Te zien in Vlissingen. door Leo Bankersen kind, raakt samen met zijn letter lijk ontvlambare liefje Liz (Selma Blair) en de helderziende visman (Doug Jones) verzeild in een strijd tussen de mensheid en wezens uit een mythische parallelwereld, die schuilgaat onder het plaveisel van New York. Af en toe kun je ver moeden dat het een tragisch epos over met elkaar verbonden tegen polen had moeten worden. Meest al is dat thema slechts een excuus om telkens weer nieuwe, schitte rend vormgegeven gevechten en buitensporige monsters op te kun nen voeren. De charme van Hellboy II zit 'm ook in de laconieke en humoris tische manier, waarop het kleurrij ke gezelschap superhelden ten to nele wordt gevoerd. Helaas is dat gevoel voor humor nauwelijks aan gesproken bij de uitbeelding van de tegenstanders en de vele actie scènes. Maar mooi om te zien is het wel. Het is sprookjesachtig, fu turistisch, ouderwets en luguber tegelijkertijd. VLISSINGEN - De film Ver van fami lie van Marion Bloem gaat zondag 14 september in première tijdens Film by the Sea in Vlissingen. De cast en crew zijn op het festival aanwezig. Ver van familie, de eerste bioscoop speelfilm van Bloem, is gebaseerd op haar gelijknamige roman uit 1999. De film gaat over Indische Nederlanders die na de Tweede Wereldoorlog in Nederland een nieuw bestaan moesten opbou wen, maar zich nooit helemaal los hebben kunnen maken van hun verleden. De hoofdrollen worden gespeeld door Anneke Grönloh en Terence Schreurs. De cast bestaat verder uit Camilla Siegertsz, Katja Römer-Schuurman, Gepke Witte- veen, Riem de Wolff, Nada van Nie en tientallen anderen. De film is in Vlissingen tevens geselecteerd voor de Film- en Literatuurcompe titie. Naast de première is Ver van fami lie tijdens het festival nog twee keer te zien: op vrijdag 19 en zon dag 21 september, beide keren om 14.00 uur. De tiende editie van Film by the Sea begint vrijdag 12 september - met de Nederlandse première van Burn after reading van het Ameri kaanse filmmakersduo Joel en Et han Coen - en duurt tot en met zondag 21 september.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 36