e< Muziek van Morks gevonden BEDAF Gcibriel Bios Het enige risico dat we lopen is dat we slecht weer over ons krijgen zeeland 2óou9t/m65ep|:20o8 nazomerfestival.nl Resultaten onderzoek van studentes Roosevelt Academy Middelburg. Bromfietser gewond bij aanrijding Paardenboxen Stallen PZC Donderdag 21 augustus 2008 31 door René Schrier MIDDELBURG - Naar aanleiding van een scriptie van twee studentes van de Roosevelt Academy zijn oude werken van het Middelburgs Muziekkorps en componist Jan Morks aan de vergetelheid ont rukt. De studentes, Veerle Heyne en Sanderine van Oostdijk zijn in de archieven van het muziekkorps gedoken en vonden veel oude mu ziekwerken terug. Ze zijn inmid dels overgedragen aan de Zeeuwse bibliotheek te Middelburg. Daar lag al een flinke verzameling van de muziek van jan Morks. De (exjstudentes vonden meer dan duizend werken terug, waar onder verschillende stukken van Jan Morks die van 1891 tot 1925 di rigent was van het Middelburgs Muziekkorps. Morks was ook de componist van het Zeeuws volks lied. In Middelburg is een stand beeld van hem opgericht. Hij was een componist die enkele belang rijke werken op zijn naam heeft Buste van Jan Morks in Middelburg. staan. Daaronder de Marcia Cas- tagnole (Kleppermars) en de Mar cia Simfonico, Suite des Miniatu res, De Padvinders Komen en Zeeuwse Reien. Het bombardement van 17 mei 1940 was ook voor het Middel burgs Muziekkorps een zwarte dag. Veel manuscripten en instru menten gingen verloren. In een rapport wordt gesproken over 1035 werken waaronder 400 eigen ma nuscripten en werken. Maar er was ook veel werk van andere componisten bij. De scriptie van Heyne en Van Oostdijk is opgenomen in de nieuwste uitgave van Ad Astra, een bundel van een aantal succes volle scripties van leerlingen van Jan Morks was de componist van onder meer de Marcia Castagnole (Kleppermars) de Roosevelt Academy. Het is de tweede maal dat Ad Astra uit komt. In dit nummer staat ook een on derzoek naar de vraag of het bom bardement op Middelburg in 1940 een strategisch bombardement GerechtsDeurwaardersKantoor Zeeland Uit een exploot van kandidaat-deurwaarder M.Weertman d.d. 14-08-2008 blijkt, dat t.v.v. Monica Maria Veugelers, wonende te Wolphaartsdijk en Carolina Josephine Veugelers, wonende te Almere, aan JUDITH VEUGELERS, zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend een beschikking van de Voorzieningenrechter van de rechtbank te Middelburg d.d. 6 augustus 2008 met het daar aan ten grondslag liggende verzoekschrift d.d. 29 juli 2008 alsmede afschrift proces-verbaal conservatoir derdenbeslag d.d. I I augustus 2008. Van dit exploot, kan J. Veugelers een afschrift verkrijgen op één van onderstaande adressen. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes was of louter om destructieve rede nen werd uitgevoerd. Op die vraag komt overigens geen antwoord. Laurens Hemminga, de opsteller er van, heeft verschillende oogge tuigen gesproken. Hij komt in de scriptie tot de conclusie dat nader onderzoek nodig is om tot een eenduidig oordeel te komen. In de Ad Astra, die verkrijgbaar is via de receptie van de Roosevelt Academy, staan in totaal zes Engel stalige scripties. Ze gaan over on derwerpen als de effecten van ul traviolette straling op de huid en verschillen in taal en uitspraak tus sen mannen en vrouwen. OOST-SOUBURG - Een 2i-jarige bromfietser uit Oost-Souburg is woensdagochtend vroeg, even voor half drie, op de kruising Bur gemeester Stemerdinglaan Irene- straat in zijn woonplaats gewond geraakt bij een aanrijding. De bromfietser verleende op de kruising geen voorrang aan een van links komende personenauto, bestuurd door een 33-jarige plaats genoot. De bromfietser is met schouderletsel naar het ziekenhuis in Vlissingen gebracht. Zondag 31 augustus stappen in Goes bijna veertienduizend mensen op de fiets om te rijden voor het goede doel: kankerbestrijding. De Ride for the Roses leeft enorm. De PZC telt deze maand af naar 31 augustus. Elke dag verschijnt er een verhaal over de actie Ride for the Ro- door René Schrier GOES - Het enige risico dat we met de Ride for the Roses lopen is het weer. Districtschef Peter Prince van de politieregio Oosterschelde- bekken is er klaar voor. Er moet nog wel een paar keer vergaderd worden voor het zo ver is, maar de draaiboeken met allerlei 'worst ca se scenario's' liggen klaar. De poli tie moet namelijk uitgaan van al lerlei mogelijke ongelukken en te genslagen. Hij wijst er op dat van 's morgens omstreeks 10.00 uur tot 's middags 15.00 uur een aantal belangrijke routes op het Zeeuwse wegennet afgesloten zijn. Dat zijn de Delta weg, de N57 en N59 over Schou- wen-Duiveland en de Stormvloed kering en de N255 over Noord-Be veland. De fietsers die deelnemen aan de 50 en 25 kilometer tochten worden geacht over de fietspaden te rijden als die er liggen. Voor die tochten worden vrijwilligers van de organisatie ingezet. De organisa- tie zorgt ook voor 80 motorrijders voor de begeleiding van de 100 ki- lometertocht. En dan is er nog po litie inzet bij de Zeelandhallen. Prince: „In feite zet je Zeeland op slot. Stel dat het mooi weer is dan krijg je ook te maken met dagtoe risten die naar het strand willen en je hebt verkeer van toeristen van wie de vakantie is afgelopen. Ik reken dan ook zeker op files." De politie richt zich zondag 31 au gustus vooral op de 100 kilometer tocht en houdt toezicht op de twee andere ritten. Daarvoor wor den 17 politieafzettingen opge tuigd, 13 motoren en 4 surveillan ce-eenheden ingezet en zal een po- litiehelikopter boven de fietsers vliegen. Vanuit die helikopter wor den beelden doorgezonden naar een centrale post die wordt inge richt in Middelburg. Namens de politie voert Prince daar het com mando. Daar zit ook een coördine rend burgemeester die namens zijn collega's beslissingen mag ne men en er zijn mensen namens Rijkswaterstaat, hulpverlening en wegbeheerders. Mocht er een cala miteit gebeuren dan zijn daar de mensen aanwezig die noodproce dures in werking kunnen zetten. De motoragenten van de politie houden in overleg met de motor begeleiders van de organisatie een maximumsnelheid van gemiddeld 28 kilometer per uur aan. Voorko men moet echter worden dat het peleton in stukken uiteenvalt, waardoor het te lang duurt eer de weg weer vrijgegeven kan worden. Daarom is er ook een soort bezem wagen. Wie echt niet meer kan volgen kan de tocht op eigen snel heid voortzetten, maar dan wel over de fietspaden. Om files zo veel mogelijk te vermij den wordt via advertenties en de internetsites van de gemeenten waar de tocht doorkomt, en die van de politie en Rijkswaterstaat verkeersinformatie gegeven. Gerui me tijd van tevoren worden langs de wegen al alternatieve routes aangegeven om in Goes te komen. Het parkeren is een zaak van de or ganisatie, die ongeveer 6000 auto's in het gebied rond de Zeelandhal len verwacht. I Kijk voor eerdere afleveringen en meer nieuws op www.pzc.nl/ridefortheroses Buntweg 2 4885 KT Achtmaal Tel. 076-5984885 Fax 076-5985951 www.bedafstallenbouw.nl De uitvoering van de Marche des petits Tambours in het Middelburg van 1907. foto Zeeuwse Bibliotheek/Beeldbank theater op locatie festivolhort Abdij Middelburg Deze Puertoricaanse Belg is bekend von internationale hits als Broad Daplighten Bngelhead. Hij staat nu samen metjazzvirtuoos Jef Neve en percussiewonder Kobe Proesmons op één podium. Aansluitend optreden van Leslie Nielsen met jong talent, za sept 21 uOO 15 festivalhart gratis brochure kaarten info nazomerfestival.nl of T 0900 33 000 33 (0,45 p/g)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33