Zeeland Middelburgs historie opgediept SS Om vier uur gaat de wekker, drie uur later heeft iedereen de krant GOESE RESTANTEN 3 daagse Raad van State zet streep door kansspel Kampioenen op surfevent Mission 60 jaar ervaring www.juultje.nl Funderingen kasteel en kerk in Vlaamse plaats blootgelegd. GESLAAGD 21 - 22 - 23 augustus door de hele goese binnenstad Meisje beroofd van Spelcomputer uit tas gsm in Oost-Souburg gestolen in Middelburg Axel Terneuzen, Tel.: 0115 - 686 100 Hulst, Philippine, Schoondijke, Vlissingen, Zaamslag, Zuiddorpe PZC Donderdag 21 augustus 2008 29 DANS.SCHOOL door René Hoonhorst MIDDELBURG - Aan de kerk uit het midden van de vijftiende eeuw is nog te zien dat het Vlaamse Mid delburg uit de middeleeuwen da teert. De geschiedenis van het grensdorp, dat destijds een echte stad was, is echter voornamelijk onder de grond te vinden. Met behulp van Europees geld zijn de afgelopen jaren de funderingen van het kasteel, het klooster en het middeleeuwse stadhuis opgegra ven. Op de resten van het stadhuis staat intussen een appartementen complexje en ook de resten van het klooster en het kasteel zijn 'Een prestigieus kasteel van witte zandsteen met muren van twee meter dik' weer bedekt. Mensen die de dood lopende Kasteelstraat in lopen, kunnen echter wel zien hoe het kasteel waaromheen Pieter Blade- lin een stad liet bouwen er 5,5 eeuw geleden uit zag. Ruim zes jaar geleden stuitte een projectontwikkelaar bij illegale op gravingen op de fundering van mu ren, torens en een slotgracht. De Vlaamse overheid was er deze keer Driedimensionale tekeningen tonen hoe het middeleeuwse kasteel in het Vlaamse Middelburg er vroeger uitzag. foto Camile Schelstraete wel als de kippen bij en voor kwam dat er luxueuze nieuwe stulpjes aan de dorpsrand verre zen. Archeologen kregen de kans het kasteel van Bladelin - gene- raal-gouverneur van financiën en raadsman van Filips, hertog van Bourgondië - in kaart te brengen. Op artist's impressions, die op een zeildoek aan de Kasteelstraat zijn geprint, is het pronkkasteel van Bladelin te zien: in volle glorie, af gebrand, weer wat opgeknapt en vervolgens totaal teloorgegaan. Op een bord bij het tableau van zeil doek is de geschiedenis van het 'prestigieuze, uit wit zandsteen op getrokken kasteel met muren van twee meter dik' summier opgete kend. Zeven andere panelen vertel len ook over de historie van het stadhuis, de kerk, de schandpaal (weer in het dorp verrezen), het klooster en de vestingwerken. Een wandeling door het dorp, waarvan het middeleeuwse stratenpatroon intact is gebleven, legt de historie bloot. Op een middag (van donderdag tot en met zondag) tussen 13.30 en 17.00 uur binnenstappen in het be zoekerscentrum opent meer deu ren naar het verleden. Internet: www.salsaparados.nl Email: info@salsaparados.nl Telefoon: 06 414 538 48 Merenque - Salsa - Bachata - Zouk KAPELLE - Minister Hirsch Ballin van Justitie hoeft geen nieuwe lote rijen toe te laten. Dit bepaalde de Raad van State gisteren in de zaak van Kapellenaar Gerard Korsuize. Hij vindt dat Justitie hem een ver gunning moet geven voor de door hem bedachte Korpa Kaartspel om dat de bestaande loterijen zoals Grote Clubactie, De Zonnebloem en Nationaal Jeugdfonds ook uit breiden. Van de Middelburgse rechtbank kreeg Korsuize gelijk. De Raad van State stelt dat het res trictieve beleid niet wil zeggen dat de bestaande vergunninghouders niet mogen uitbreiden. Het aantal aanbieders wordt niet uitgebreid, zegt de Raad van State. Elisabeth Meulenbroek (23) uit Middelburg is op 19 augustus aan de Universiteit Leiden cum laude afgestudeerd als Master of Science in scheikunde (Biological Chemis try). door Raymond de Frel AXEL - Tja, als je eenmaal in een vast ritme zit, sta je ook op je vrije zondagochtend al rond vijf uur uit bed. Simpelweg omdat je niet meer kunt slapen, omdat je alle an dere dagen rond die tijd uit de ve ren moet om kranten te bezorgen. Sija Zijl-de Jong (40) uit Axel weet al niet meer beter. Zes dagen in de week gaat de wekker om vier uur. Uiterlijk drie uur later hebben de bewoners van de Graafjansdijk in Westdorpe de PZC of BN/DeStem in de brievenbus. Die consequente manier van han delen is ook de Nederlandse Dag bladpers opgevallen. Sija is de bes te seniorbezorgster van Zeeland en dingt nu mee naar de Neder landse titel Dagbladbezorger van het Jaar 2008. Telegraaf-bezorger Jeroen van Dragt (33) uit Terneuzen is de bes te Zeeuwse bezorger in de junior categorie (tot veertig jaar). Beide bezorgers hebben al een fiets ge wonnen, maar hopen op 24 sep tember als landelijke winnaar ook met een reischeque van tweedui zend euro aan de haal te gaan. Hoewel, Sija gaat helemaal niet graag op vakantie. „Als ik ergens anders ben, denk ik toch alweer OOG OOST-SOUBURG - Een 17-jarig meis je uit Oost-Souburg is dinsdaga vond in haar woonplaats beroofd van haar mobiele telefoon. Toen zij door de Lekstraat fietste, werd zij rond 23.45 uur door vier onbe kende jongens tegengehouden en tot stoppen gedwongen. Onder bedreiging van een op een wapen gelijkend voorwerp werd haar gsm afgepakt, waarna de vier ervandoor gingen. MIDDELBURG - In Middelburg is gis termiddag uit de tas van een vrouw uit het Zuid-Hollandse Ber- kel en Rodenrijs een spelcomputer gestolen. De diefstal moet ergens tussen de Markt en de Beenhouwerssingel tussen 15.00 en 16.00 uur hebben plaatsgevonden. De spelcomputer werd in een on bewaakt ogenblik uit haar schou dertas weggenomen. snel aan mijn konijnen, hond, vis sen en hamster." Sija bezorgt sinds april 2007 kranten. „Ik belde om te melden dat ik mijn krant niet had gehad. Kreeg ik te horen dat er te weinig bezorgers waren. Ik heb meteen gereageerd, want ik zocht al tijden werk." Sindsdien richt ze haar dagen an ders in. Elke avond kruipt ze om half negen onder de wol. „De videorecorder neemt mijn favorie- te programma's op. Ik vind het II heerlijk om vroeg op te staan. Die stilte, de vogeltjes die fluiten." Stemmen op Sija kan op www.word- dagbladbezorger. BROUWERSDAM - Wereldtoppers en beginners verzamelen zich ko mend weekeinde bij de Brouwers- dam tijdens megasurfevenement The Mission. Organisator Pro- ject44 rekent op 350 deelnemers, waarmee het om de grootste surf- wedstrijd van het land gaat. Rode draad is een slalomwed strijd. Ook zijn er demonstraties, waarin wereldtoppers hun kun nen laten zien. De bekendste na men zijn die van José Estredo (we reldkampioen freestyle), André Paskowski (Europees kampioen freestyle) en Dennis Littel (Neder lands kampioen snelheid). Het evenement vindt zowel zater dag (vanaf 11.00 uur) als zondag plaats. Meer info: www.the-miss- ion.eu en www.windsurfers.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31