Zeeland Gymzaal gaat eindelijk tegen de vlakte Sloepoort VINTER SPORT Celstraffen geëist tegen Roemeense bendeleden ERIK Gemeente wijst bezwaar buurt tegen HKPD af Slopers maken ruimte voor nieuw project in Arnemuiden. Officier wil dieven van buitenboordmotoren lang de cel in. 9 9,9 5 m 39. 9 5 L^ita. 64.95 pastes 39,95 W PZC Donderdag 21 augustus 2008 27 Kinderen kijken toe hoe de oude gymzaal op de hoek van het Schuttershof en de Clasinastraat in Arnemuiden wordt gesloopt. foto Lex de Meester door Carla van de Merbel ARNEMUIDEN - De grijper van de grote gele kraan op rupsbanden hapt in een stuk muur. Vervolgens graaft hij het puin op en gooit het bij de grote hoeveelheid die er al ligt. De oude gymzaal op de hoek van het Schuttershof en de Clasi nastraat in Arnemuiden wordt steeds kleiner. Morgen moet het gebouw helemaal omver liggen. De gymzaal moet plaatsmaken voor het project De Dokke: een su permarkt en appartementen. Na vestigen, maar dat kan niet, omdat er geen detailhandel is toege staan." Sloepoort - dat in de Borselse poli tiek nogal omstreden was - is ook vooral bedoeld voor bedrijven die een relatie hebben met de havenac tiviteiten in Vlissingen-Oost. Uit die hoek bestaat wel degelijk inte resse, aldus directeur Hans van der Hart van Zeeland Seaports. Sloe poort wordt dertig hectare groot. Er liggen al voor zes a acht hectare aan voorlopige contracten. Ze zijn voorlopig, omdat bij de Raad van State nog een procedure loopt van de dorpsraad 's-Heerenhoek. Het voorbereidend werk voor Sloe poort is begonnen, maar tot er een uitspraak is, wacht het havenschap met definitieve aanleg. een jarenlange - verloren - strijd hiertegen van buurtbewoners die vreesden voor verkeersoverlast, is het werk dan eindelijk echt begon nen. Behalve de gymzaal moet er nog meer worden gesloopt. Schutters hof 2, de woning naast de gym zaal, gaat volgende week tegen de vlakte. De grond is nodig voor het grote nieuwe gebouw. Later volgen nog de twee woningen op de hoek van de Clasinastraat en de Nieuw- landseweg. Deze moeten wijken voor het parkeerterrein dat hier wordt aangelegd. De bewoners van de drie te slopen huizen blijven in hun buurt. Iets verderop in de Clasinastraat zijn drie ruime woningen gebouwd. Sloepoort Bedrijvenpark Sloepoort ligt aan de toegangsweg tot het ha venindustrie gebied Vlissin- gen-Oost (Sloegebied) en de Westerscheldetunnel. Sloepoort is dertig hectare groot en wordt beheerd door havenschap Zeeland Seaports. Zeeland Seaports wil op het terrein bedrijven huisvesten die dienstverlenend zijn voor met name de industrie en logistie ke dienstverleners in de ha vens. Ook kunnen er bedrijven komen die uit de dorpskernen van gemeente Borsele willen vertrekken. Het eerste en derde zijn inmiddels bewoond; het middelste is nog niet helemaal klaar. Eigenlijk schui ven de bewoners van Clasinastraat 2 en 4 een stukje op. Ze hebben een nieuwe woning, maar houden hetzelfde adres. Het derde huis is van J. van Belzen 'Het doet toch wel een beetje zeer. Na 48 jaar daar is het wel even wennen hier' (73). Tot ruim een week geleden woonde hij op Schuttershof 2; nu is zijn adres Clasinastraat 6. Vanuit zijn nieuwe woning ziet hij nog net het dak van zijn oude huis, achter het deel van de gymzaal dat nog staat. Het doet hem 'toch wel een beetje zeer', dat zijn oude huis volgende week gesloopt wordt. „Na 48 jaar daar is het wel even wennen hier." Als het stof is neergedaald, het puin is afgevoerd en de bodem is onderzocht door archeologen, kan begonnen worden met de nieuw bouw: beneden een supermarkt, boven elf koop- en 8 huurapparte- menten. De koopwoningen moeten tussen de 250.000 en 330.000 euro gaan kosten. De huurwoningen worden te duur om in aanmerking te ko men voor huurtoeslag. Begin 2010 moet De Dokke klaar zijn. door Emile Calon MIDDELBURG - Een criminele orga nisatie die het had gemunt op bui tenboordmotoren. Wat officier van justitie M. Smeenk betreft ver dwijnen drie leden van die organi satie, allen Roemenen, voor lange re tijd achter de tralies. Ze eiste gis teren celstraffen van 20 en 24 maanden tegen de mannen van 18, 27 en 40 jaar. Begin dit jaar zijn vanuit jachtha vens aan de Oosterschelde en de Grevelingen flink wat buitenboord motoren gestolen. De politie had lang geen idee wie achter die dief stallen zat. Tot er in de nacht van 4 op 5 mei een telefoontje kwam van een inwoner van Wolphaarts- dijk. Hij zag vanuit de slaapkamer hoe enkele mannen aan het rom melen waren aan een boot. Na een grote klopjacht kon de politie enkele Roemeense mannen aan houden. Drie van hen stonden gis teren terecht. De rechtszaak tegen een vierde man, mogelijk de regio nale leider, is aangehouden. Smeenk schetste een beeld van een organisatie die het vooral ge munt had op de Zeeuwse jachtha vens. De gestolen buitenboordmo toren verdwenen linea recta naar Roemenië. De raadslieden van de drie von den de geëiste straffen te hoog. A. Sol betitelde zijn cliënt, de 40-jarige chauffeur van de groep, als een klein visje. Zijn collega L. van Hevele vroeg om clementie omdat zijn 27-jarige cliënt uit vriendendienst zijn landgenoten naar de jachthavens bracht. H. Goedegebure stelde dat zijn 18-jari- ge cliënt hoogstens eenmaal had deelgenomen aan een strooptocht. Uitspraak woensdag 3 september door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Het viel natuurlijk te proberen, een bezwaar indienen te gen de verhuizing van het Huiska merproject voor Drugsgebruikers (HKPD) naar de Dr Staverman- straat. Maar dat ging er niet in bij de gemeente Vlissingen. Die heeft het bezwaarschrift van wijkvereniging Singel onder de To ren - uit de Dr Stavermanstraat, Dr Gallandatstraat en de Singel - in de prullenbak doen verdwijnen. 'Er is geen sprake van appellabele besluiten', schrijft de bezwaar schriftencommissie aan het colle ge, wat zoveel betekent als dat er simpelweg geen bezwaar te maken valt tegen de verhuizing. Immers: Emergis, waar het HKPD onder valt, heeft het pand recht matig gekocht. Er rustte namelijk al een maatschappelijke bestem ming op en dat is nodig om een drugsopvang te mogen vestigen. ...sief bJ EïoterSP°rt bcabn Divine/TC-4 j^fPSr-aYs Elegance 4200/Teq 4209 -aBSESBSy.*-'' j^BSretvs Bling/Blade jr, Van 49,95 aas «f<M-&> JRsGa&SsaS' Turf Speed Men;/Women "T- Van 79.95 Gel Blackheath II Men/Women Nieuwe Burg 22-28, Middelburg, tel: (0118) 61 17 41

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29