Zeeland Tijdelijk opvang voor hulp aan olievogels 'Achter mijn rug wordt van alles bekonkeld' wÊÊÊÊÊÊÊÊÊ/ÊÊIÊÊÊÊÊÊÊÊÊIII^^^^M,. Hf Willem Jan Buijs wil niet wéér een nieuw paviljoen bouwen. Rijkswaterstaat krijgt hulp gemeente Veere en Strandexploitatie. Blauwalgen zitten nu ook in Goese Oostvest Maritieme expositie langer te bezoeken Achttien maanden voor kraak Van der Valk Een kijkje achter het zeeaquarium Pink Floyd-filmavond in Kamperland Sawasdee verkoopt wijn voor Cambodja Vliegveld heeft bezwaar tegen Rorcplcp VlPrlriiwn miirlpn procedure campinguitbreiding DUIÏJClbC UCUI IJ VCI1 lllljUCil Midden Zeeland mist MER in onderzoek naar groei De Witte Raaf. Voorlopige contracten voor zes tot acht hectare nieuw industrieterrein. w "ns» -t Strandpaviljoen Panta Rhei aan het Nollestrand in Vlissingen. foto Lex de Meester 26 Donderdag 21 augustus 2008 PZC door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Een nieuw paviljoen. Op een andere locatie. Met strand- bewakingspost. Panta Rhei wegha len. Terugplaatsen. En Willem Jan Buijs weet nergens van. Terwijl het toch om zijn toko gaat. Natuurlijk, hij wist heus wel dat zijn strandpaviljoen volgend jaar het Nollestrand in Vlissingen tijde lijk moet verlaten. Het waterschap gaat er immers de glooiing verster ken, waarvoor ze zes tot zeven me ter zand weg moet scheppen. En dan staat Panta Rhei in de weg. Maar wannéér het strandpaviljoen uit elkaar moet worden gehaald om nog geen twee maanden later terug te mogen komen? „15 februari 2009", luidde het sim pele antwoord van het waterschap gisteren. Over vijf maanden, dus. Maar niemand die het Buijs even meldde. En dat had hij toch wel wat eerder willen weten. Bij het Rijk mag hij een claim indienen. „Dus het zal hem weinig kosten", sust diezelfde adviseur. Dat is Buijs' grootste bezorgdheid ook niet. Wat hem dwars zit, is het gevoel dat achter zijn rug om van alles wordt bekonkeld. Vooral door de gemeente Vlissingen. Die schrijft in een brief aan het water schap dat het in het project Zeewe ringen rekening moet houden met een nieuw paviljoen, met strandbe- wakingspost, 'op een locatie die af wijkt van de huidige plek waar Panta Rhei is gebouwd'. Huh, waarom dan? En waar? Buijs is verbijsterd. Hoezo 'alles gebeurt in overleg'? „Dat ligt inderdaad even stil", geeft Walter Vael van de gemeente toe, „maar meneer Buijs weet heel goed dat zijn zaak op 13 april 2009 afgebroken moet zijn. Dan loopt zijn vergunning af En het huidige paviljoen heeft niet de kwaliteit die wij wensen voor het mooiste plekje van Vlissingen." Maar het paviljoen dat Buijs na de brand in februari 2007 liet neerzet ten, bevalt hem best. Daar zegt de waterschapsadviseur hem geen on gelijk in te kunnen geven. Panta Rhei zit als vanouds bomvol, ziet er mooi uit en de muziek klinkt beter dan ooit tevoren. Buijs heeft er dan ook flink voor moeten in vesteren. „En ik ben niet van plan dat wéér te doen, voor alle facilitei ten die de gemeente ineens op het strand wil hebben. Zeker niet om dat ik al jaren dure tekeningen heb ingediend, die zulke voorzienin gen in huis hebben. Waar de ge meente nooit op is ingegaan." Buijs weet wel beter. „Ze wil het caisson op het Badstrand commer cieel uitbaten en mij die strand- post in de maag splitsen. Maar dat gaat mooi niet gebeuren." De uitbater van het enige échte Vlissingse strandpaviljoen Panta Rhei heeft het gevoel dat de ge meente achter zijn rug om plan nen met zijn paviljoen heeft. door Maurits Sep DOMBURG - De gemeente Veere gaat plekken aanwijzen waar in ge val van een olieramp besmeurde vogels verzorgd kunnen worden. Burgemeester Rob van der Zwaag overweegt meerdere plekken te zoeken zodat de zieke vogels niet ver vervoerd hoeven te worden. Rijkswaterstaat heeft alle kustge- meenten in Nederland gevraagd mee te werken aan een 'samenwer- kingsregeling afhandeling besmeur de vogels'. „Het gaat erom dat er bij een ramp voldoende ruimtes zijn waar dieren opgevangen kun nen worden en waar deskundigen en vrijwilligers de vogels kunnen schoonmaken", zegt woordvoer der ]an van Gorp van Rijkswater staat Zeeland. „Veere is in oppervlak gemeten GOES - De blauwalg, die twee we ken geleden opdook in de Goese Westvest, is nu ook in de Oostvest gesignaleerd. De algen weghalen is volgens Waterschap Zeeuwse Ei landen onmogelijk, omdat ze zich tussen de bodem en het waterop pervlak bevinden. Mochten ze zich uitbreiden, dan zal het schap de schuimlagen alsnog weghalen. De komende tijd worden regelma tig watermonsters genomen. VLISSINGEN - De expositie van ma ritieme tekeningen van Leendert van der Pool, in het Zeeuws Mari tiem Muzeeum, slaat aan. Er zijn nog zoveel bezoekers, dat het mu seum heeft besloten de werken nog wat langer in huis te houden. De tekeningen die de Middelburg se oud-koopvaardijvaarder in der tig jaar heeft gemaakt, zijn nog tot en met 5 oktober te bezichtigen. een grote kustgemeente. Het ligt dan voor de hand om in het noor den en in het zuiden een plek te vinden voor een tijdelijk opvang centrum vogels", meent Van der Zwaag. „Vergelijk het met een ramp waardoor mensen worden getroffen. Daarvoor hebben we in het belang van snelle bereikbaar heid ook veel locaties beschikbaar waar mensen geholpen kunnen worden." Van der Zwaag heeft nog geen plekken aangewezen maar heeft al wel een paar mogelijke locaties op het oog. Eerst moeten die goed in beeld worden gebracht en worden besproken met Rijkswaterstaat, stelt hij. Bij een tijdelijk opvangcentrum moet overigens niet worden ge- Veere zoekt plekken waar bij een ramp olievogels opgevangen en behandeld kunnen worden. Stich ting Strandexploitatie Walcheren moet de dieren dan vervoeren. MIDDELBURG - Een 30-jarige Rotter dammer is gisteren door de recht bank in Middelburg veroordeeld tot een celstraf van achttien maan den. De man had 31 december vo rig jaar meegeholpen om een gok kast bij Motel Van der Valk bij Goes te kraken. Nadat het alarm af ging, en de bedrijfsleider hem ach tervolgde tot het toegangshek, zou de Rotterdammer de bedrijfsleider bedreigd hebben met een mes. OOSTKAPELLE - Bezoekers van het Oostkapelse natuurmuseum Ter ras Maris mogen morgen, en ook volgende week vrijdag, een kijkje nemen achter de schermen van het zeeaquarium. In de zoutwater- bak leven vissen en andere zeedie ren, die in de Oosterschelde voor komen. Deelnemers zien onder meer hoe de haaien, kabeljauwen en zeebaarzen worden gevoerd. dacht aan een gebouw. De burge meester denkt eerder aan grote open ruimtes waar genoeg plaats is voor bijvoorbeeld een grote tent waar mensen kunnen werken. „Natuurlijk moeten er ook ter plaatse voorzieningen zijn voor water en stroom." De gemeente wil bovendien de Stichting Strandexploitatie Wal cheren inschakelen voor het ver voer van olievogels. Die stichting beschikt immers over voertuigen om op het strand te rijden. Directeur Lukas Fransen van Stich ting Strandexploitatie Walcheren weet nog niet dat de gemeente met hem wil samenwerken. „Maar de gedachte is niet onlogisch", er kent hij. Behalve auto's heeft hij ook mensen in dienst die al weten hoe ze met zieke dieren en olievo gels moeten omgaan. „Wij kennen de richtlijnen die in dit samenwer kingsverband zijn opgenomen. We zorgen nu ook al soms voor zieke dieren." KAMPERLAND - Het Zeeuws Plane tarium aan de haven van Kamper land presenteert morgenavond op nieuw een Pink Floyd-avond. Was vorige week in de speciale filmzaal de film Dark Side of the Moon in 3d (driedimensionaal) te zien, mor genavond staan twee filmvertonin gen van de muzikale klassieker The Wall op het programma. De voorstellingen zijn om half acht en half tien 's avonds. GOES - De stichting Sawasdee, die zich inzet voor kansarme jeugd in de gehavende samenleving van Cambodja, begint komend week einde met een liefdadigheids-wijn- actie. In een aantal restaurants in Zeeland wordt een goede wijn, rood of wit aangeboden waarvan 2,50 euro naar de projecten van Sa wasdee gaat. Bestellen kan via www.cambodja-sawasdee.nl. ARNEMUIDEN - Net op tijd - in de laatste van de zes ervoor gegeven weken - is vliegveld Midden Zee land gekomen met een bezwaar te gen het verlenen van toestemming voor uitbreiding van buurman camping De Witte Raaf in Arne- muiden. Het vliegveld heeft vorige week bij de bestuursrechter in Mid delburg een bezwaar ingediend te gen de gemeente Middelburg, die de toestemming had gegeven. Het vliegveld maakt bezwaar tegen het feit dat de gemeente geen Milieu Effect Rapportage heeft laten op stellen. Zo'n onderzoek naar even tuele geluidsoverlast was volgens het vliegveld nodig geweest. De directie van vliegveld Midden Zeeland maakt zich zorgen over de uitbreidingsplannen richting het vliegveld. Het campingterrein komt dan onder de aanvliegroute van het vliegveld te liggen. De ge meente wees eerdere bezwaren van het vliegveld tegen uitbreiding af Volgens de gemeente is uitbrei ding richting het vliegveld niet on veilig. De vliegvelddirectie is bang voor klachten van campinggasten over geluidsoverlast. Peter Geysen van de raad van commissarissen zegt zekerheid te willen dat het vlieg veld kan blijven bestaan. „Nu zijn er nauwelijks klachten. Dat willen we graag zo houden." door Harmen van der Werf 'S-HEERENHOEK - Onder Borselse ondernemers bestaat weinig be langstelling voor vestiging op het nieuwe bedrijventerrein Sloepoort tussen 's-Heerenhoek en Nieuw- dorp. Zij hikken ertegenaan dat de grond door de exploitant, het ha venschap Zeeland Seaports, alleen in erfpacht wordt uitgegeven. Dat in Sloepoort geen detailhandel mo gelijk is, schrikt ook af Verschillende bedrijven in Borsele lieten in het verleden doorscheme ren interesse te hebben voor Sloe poort. Loonwerkbedrijf Boonman uit 's-Heerenhoek was er daar een van. De hoofdlocatie van de firma bij het spoorwegemplacement van Vlissingen-Oost is al in 1998 ontei gend. „Wethouder Pieter Vollaard vertelde ons toen dat wij zeker in 2000 in Sloepoort zouden kunnen bouwen", diept Sjaak Boonman het verleden op, „maar we zitten nog steeds op onze oude plek." Boonman heeft zijn bedrijf per 1 juli aan collega Kloosterman in Ka- pelle overgedaan. Directeur Carlo Kloosterman meldt in Borsele naar een andere plek te willen, maar niet naar Sloepoort. Hij wil iets kopen, niet in erfpacht ne men. Hij richt zijn vizier op het Borsselse bedrijventerrein Quisten- burg. Aanleg van Sloepoort heeft te lang op zich laten wachten, aldus Boon man. Dat geldt zeker voor Amac in 's-Heerenhoek (fabrikant van aard appelrooiers). Amac ging in 2005 failliet. Aannemer Rijk en Zwaar Transport Zeeland uit Heinkens- zand waren eveneens kandidaten, Sloepoort heeft voor Borselse ondernemers te lang op zich laten wachten maar die zijn eind 2006 naar Vlis- singen-Oost verkast. Aannemingsbedrijf Otte en Zn uit Nieuwdorp wilde naar Sloepoort, maar ziet er vanaf „Omdat het te lang duurt", zegt Marcel Otte, „en we wilden er de bouwmarkt ook

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 28