Zeeland PZC Zeewater volgend jaar drinkbaar BenQ Club haalt weer papier op deDRVKKERY Brandweer van Serooskerke opent kazerne SIEMENS WALCHEREN 31 25 34 Evides neemt dit najaar proefinstallatie bij Kamperland in bedrijf. Gaaf Voetbal op een vierkante meter Brasseriemenu met aspergesoep, penne met gegrilde Studentes stuiten op muziek van Morks in Middelburg Donderdag 21 augustus 2008 The Clone Wars: nog meer gevechten in de ruimte Tip? redwalch@pzc.nl door Harmen van der Werf KAMPERLAND - Aan de Noord-Be- velandse Jacobahaven begint Evi des waterbedrijf dit najaar met de productie van drinkwater uit Oos- terscheldewater. Veel proeven zijn nog nodig voordat het water aan consumenten kan worden gele verd. Henk Ketelaars, manager technologie en bronnen bij het wa terbedrijf verwacht dat dit halver wege 2009 mogelijk is. Sinds februari is Evides bezig met de bouw van de speciale proeffa briek. Het waterbedrijf wil met de installatie ervaring opdoen met ontziltingstechnieken voor drink waterproductie. In Nederland is nog genoeg zoet water om drink water te produceren. „Maar", stelt Ketelaars, „de verwachting is dat verzilting in het westen van Neder land toeneemt." Klimaatverandering speelt daarbij een rol, maar ook milieumaatrege len. Zo is het de bedoeling weer zeewater toe te laten in het Haring vliet om de situatie van voor de Deltawerken te herstellen. En het zoete Volkerak-Zoommeer bij Tho- len wordt waarschijnlijk verzilt om de waterkwaliteit te kunnen verbeteren. Ketelaars: „Wij moe ten als Evides op veranderingen kunnen inspelen en in het buiten land is dit al actueel." De productie van drinkwater uit zeewater vindt onder meer in Ara bische Golfstaten en Israël al jaren plaats. De eisen die aan drinkwa-. Evides waterbedrijf gaat proeven doen met productie van drinkwa ter uit Oosterscheldewater. Con sumenten mogen half 2009 het drinkwater testen. ter worden gesteld, zijn in Neder land echter beduidend hoger. Tot nu toe worden onziltingstechnie- ken voor drinkwater ook nog wei nig toegepast in landen met een ge matigd klimaat, waar de samenstel ling van het zeewater in winter en zomer verschilt. Met filtertechnieken zal het Ooster scheldewater in drinkwater wor den 'veranderd'. Dit gaat in drie fa sen, van grof naar zeer fijnmazig. „We halen er zelfs te veel calcium en magnesium uit", zegt Ketelaars. „We voegen dat er weer aan toe door het water over marmerblok jes te laten vloeien." De intentie is het drinkwater te le veren aan gebruikers in de directe omgeving van de installatie. Half 2009 zijn testen voorzien. Consu menten mogen dan komen proe ven en drinkwater uit verschillen de bronnen vergelijken. Bevalt het, dan volgt directe levering. De pro ductie zal klein zijn, 15.000 liter per uur. Ketelaars: „Dat is een frac tie van wat we produceren. Als het later nodig is, kunnen we opscha- len." Evides heeft vijf jaar vergun ning voor proeven op Noord-Be veland. Het bedrijf wil in die tijd zoveel mogelijk verschillende tech nieken testen. HEINKENSZAND - Solange de Smit (I) uit Souburg en Marwan el Kharbouchi uit Vlissingen bekijken de bekers van het pannatoernooi in Heinkens- zand. Luid aangemoedigd door het publiek, pro beerden gisteren ruim honderd voetballers en voetbalsters Zeeuws Kampioen panna knock-out te worden. In sporthal De Stenge streden ze in vijf categorieën voor die eer. Bij panna knock-out voetbal is het de bedoeling om de tegenstander de bal door de benen te spelen en daarna in bal bezit te blijven. Wie dit lukt, wint de wedstrijd. Het kampioenschap ging tussen de beste voetbal lers uit de gemeenten Reimerswaal, Vlissingen, Borsele, Middelburg en Kapelle die zich via een Markt 51 Middelburg T0118 886 886 MIDDELBURG - Voetbalclub FC Dau- wendaele is in de wijk Dauwendae- le weer begonnen met het opha len van oud papier. De Middel burgse voetbalclub was er enige maanden geleden mee gestopt om dat er te weinig vrijwilligers waren die dat wilden doen. Inmiddels heeft de club weer wat mensen be reid gevonden dat te doen. SEROOSKERKE - De brandweer van Serooskerke heeft een nieuwe ka zerne. Komende zaterdag wordt het gebouw geopend en kan ieder een een kijkje komen nemen. De oude kazerne midden in het dorp was veel te klein geworden. Er waren te weinig voorzieningen en onvoldoende parkeerplaatsen. De nieuwe uitrukpost staat aan de Vrouwenpolderseweg aan de rand van het dorp, vlakbij de begraaf plaats. Daarin is plaats voor twee brandweerwagens, ook al heeft de post Serooskerke er zelf maar één. Ook de voorzieningen voor de brandweermannen én -vrouwen zijn veel beter en ruimer. De brandweer heeft het gebouw geko pieerd van de collega's in Scharen- dijke. Burgemeester Rob van der Zwaag van Veere opent het gebouw om 10.30 uur. Van 13.30 tot 16.30 uur is het publiek welkom. De brand weer en de jeugdbrandweer zijn er dan ook en geven demonstraties. Kinderen kunnen met een spuit- spel een spuitdiploma verdienen. De weg voor de kazerne is deels af gezet, de bedrijven in de buurt zijn wel bereikbaar. Mij- Tip? redactie@pzc.nl voorronde geplaatst hadden. De winnaars in de categorieën jongens van dertien en veertien jaar, jongens van vijftien jaar en ouder en meisjes van dertien jaar en ouder mogen Zeeland vertegen woordigen tijdens het Nationaal Kampioenschap panna knock-out op 16 november in Amsterdam. foto Ruben Oreel Er is nog wel behoefte aan meer vrijwilligers, laat het bestuur van FC Dauwendaele weten. Mensen die willen helpen, kunnen zich melden bij de club. De inzameling van oud papier ge beurt op het parkeerterrein bij het clubhuis aan de Kruitmolenlaan. Mensen kunnen hun papier daar bij een grote container zetten. Het lijkt wel alsof niemand te genwoordig nog onversierd door het leven gaat. Oren, wenkbrau wen, neus, lippen, tong en navel worden doorboord met allerlei glimmedingen. Daarnaast schept menigeen er genoegen in de gave huid te kleuren met uiteenlopen de tekeningen. Vooral de enkel- tattoo's, het vleugeltje onderaan de rug en de Keltisch gekrulde initialen op een gespierde borst- partij zijn momenteel populair. De moeder van drie bloedmooie dochters peinsde er niet over toe stemming te geven voor deze 'zelfverminking'. „Weetje wel hoeveel moeite ik heb moeten doen om die meiden er helemaal gaaf uit te persen!" vanavond vanaf 17.30 uur kipfilet of penne met gegrilde groenten en vanille-ij s 15,00 en €12,50 (vegetarisch) reserveren? bel 0118-886 866 kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27