Verplichte apk wordt massaal ontdoken Weidevogels blijven bedreigd Mogelijk Nederlanders aan boord van Spaans ramptoestel. Morgen bij PZC: alles over Zeeland Nazomerfestival nazomerfestival.nl Honderdduizenden ongekeurde auto's risico voor verkeersveiligheid. Voorpost smijt 'terrorist' Duyvendak taart in het gezicht M Al 153 doden in Madrid MADRID - Een vliegramp gistermid dag bij de internationale luchtha ven van de Spaanse hoofdstad Ma drid heeft 153 inzittenden van een Spaans toestel het leven gekost. Het is daarmee een van de dode lijkste ongevallen ooit in de Euro pese luchtvaart. Reddingswerkers spraken over een groot aantal kinderen onder de slachtoffers. Volgens de Spaanse autoriteiten zijn 153 inzittenden van het Spanair-vliegtuig omgeko men. Negentien personen raakten bij de crash gewond. Functionaris sen op Gran Canaria, de bestem ming van de vlucht, meldden dat er mogelijk een of meer Nederlan ders aan boord van het vliegtuig waren. Het ministerie van Buiten landse Zaken in Den Haag kon dit niet bevestigen. Volgens Den Haag is de definitieve passagierslijst gis teren nog niet vrijgegeven. Het vijftien jaar oude vliegtuig ver ongelukte bij het opstijgen van het vliegveld Barajas. De MD-82 raak te van de startbaan. Ooggetuigen spraken over een enorme explosie. Waarschijnlijk is één van de moto ren vlak voor het opstijgen in brand gevlogen, waarna het vuur snel om zich heen greep. Een bron bij de reddingsdiensten stelde al kort na de crash dat slechts weinig inzittenden de vlucht JK 5022 hadden overleefd. „Ze halen de verbrande lichamen naar buiten. Het toestel is volledig verwoest", aldus de bron. (Hém pagina 6: 'wonder dat er overle- V_y venden zijn' Vliegramp bij Madrid Madrid, 14:14 FRANKR. plaatselijke Madrid tijd: Brand in linkermotor bij opstijgen j i '-•*• PORTUGAL Canarische cfc Eil. Spanje Spariair McDonnellv x Douglas MD-8Q_ PZC Graphic News zeeland BEEK - De vele maatregelen die boe ren nemen om weidevogels te spa ren sorteren weinig effect. Dat blijkt uit de Vogelbalans 2008 die Sovon Vogelonderzoek Nederland vandaag publiceert. De vogelstand op agrarische perce len neemt jaarlijks af De acties van boeren zijn te versnipperd om tot resultaat te leiden. Maatregelen als een hoog waterpeil voor een groter gebied blijven achterwege. Intensiever gebruik van landbouw grond en de afschaffing van de braaklegregeling zal volgens Sovon de akkervogels treffen. Meest pro minente slachtoffer is de veldleeu werik. De stand van deze vogel nam in dertig jaar met zo'n 95 pro cent af naar zo'n 25.000 broedpa- ren in 2008. In reservaten en na tuurgebieden doen weidevogels het gemiddeld beter dan op het boerenland. Reden voor SOVON om te pleiten voor uitbreiding en verbetering van natuurreservaten. (HW pagina 12/13: een vogel verveelt V.>' nooit APK is overbodig Strak regime hoort bij legeroplei- ding eens |>neens 3% aantal reacties: 459 97% EN Zeeland: 2, 3, 25 t/m 31; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7 t/m 9; Meningen: 11; Economie: 14 t/m 17; Weer: 22; Strips: 23; Cultuur: 34; Weekagenda: 36; Sport: 38 t/m 45; Televisie: 46, 47. door Arjen de Boer DEN HAAG - In Nederland rijden honderdduizenden personen auto's zonder verplichte apk. Dat blijkt uit cijfers van de Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW). Het is de eerste keer dat de RDW heeft berekend hoeveel van de 7,2 mil joen auto's ongekeurd zijn. Niet-gekeurde auto's vormen een gevaar voor de verkeersveiligheid en het milieu: ze zijn niet getest op gladde banden en remmen en op de uitstoot van gevaarlijke stof fen. Een niet-gekeurde auto die bij een ongeval betrokken raakt, kan pro blemen krijgen met de verzeke ring. Van bijna 119.000 wagens weet de RDW zeker dat ze onge keurd rondrijden. De eigenaren van deze auto's krijgen twee maan den na de vervaldatum van hun apk automatisch een boete van 75 euro. Van ruim 460.000 wagens moet de Rijksdienst voor het Wegver keer nog uitzoeken of ze op de weg zijn of dat ze zijn geëxpor teerd of op de sloop zijn beland zonder dat dit is doorgegeven. De RDW weet eind dit jaar welke van deze wagens nog 'actief deelne men aan het Nederlandse wagen park'. De eigenaren van deze au to's worden ook beboet. pagina 4 en 5; 'het is maar goed dat er niets gebeurd is' 8 711688 555530 HET WEER: Buien mmm AMSTERDAM - Voormalig GroenLinks-Kamerlid Wijnand Duyvendak is gisteren in Amsterdam bij de presentatie van zijn boek 'Klimaatactivist in de politiek' met taart besmeurd door aanhangers van de rechtsextremistische organisatie Voor post. Volgens Voorpost is Duyvendak een terro rist. De ex-politicus schrijft in zijn boek dat hij in 1985 als activist betrokken was bij een inbraak in het ministerie van Economische Zaken in Den Haag. In 1982 deed Duyvendak ook mee aan een actie van de anti-militaristische organisatie On- kruit tegen het Provinciaal Militair Commando in Kloetinge. foto Marcel Antonisse/ANP pagina 4: extremisten belagen Duyvendak pagina 11: Duyvendak kraakt bunker Kloetinge pagina 11het gaat niet om de activist maar om het klimaat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1