Afbraak ontslagrecht leidt tot knokken 4 of 8 dagen Beierse Woud AÏS inclusive Q FNV-Bondgenoten waarschuwt kabinet en werkgevers. ArcelorMittal doet overname in Brazilië Huis wisselt minder vaak van eigenaar Imtech neemt Duits softwarebedrijf over www.zwartepoorte.nl Bouwproductie in eurolanden neemt af Trappistenbieren Westmalle beperkt \j Arke.nl I H Vb AA lezersextra@pzc.wegener.n! pzc Donderdag 21 augustus 2008 17 door James McConigal utrecht - De vakbeweging zal on der geen beding accepteren dat de positie van werknemers verslech tert. Elke aantasting van het ont slagstelsel wordt beantwoord met een hard gevecht van de werkne mersorganisaties. Dat heeft Henk van der Kolk, voor zitter van de grootste vakbond FNV-Bondgenoten, gezegd aan de vooravond van politieke besluitvor ming over het ontslagrecht. Hij werpt daarbij ook een schuin oog op het congres van de (bij ontslag aanvragen betrokken) kantonrech ters dat eind oktober zal worden gehouden. „Ik accepteer niet dat de discussie over een beter functioneren van de arbeidsmarkt wordt versimpeld tot een slechtere positie bij ontslag van mijn leden", zegt hij fel. De Kring van Kantonrechters over weegt de zogeheten kantonrech- tersformule waarmee de hoogte van een ontslagvergoeding wordt berekend, flink te versoberen. De Kring heeft de bevoegdheid om die formule zelf aan te passen en Henk van der Kolk beslist daar eind oktober over. Daardoor zouden de vergoedingen voor ontslagen werknemers fors omlaag gaan. Het kabinet komt op Prinsjesdag (16 september) met plannen die 1^ De grootste vakbond FNV-Bond- genoten accepteert geen ver slechtering van de positie van werknemers. Versobering van het ontslagrecht is uit den boze. het voor werkgevers makkelijker maken om werknemers op straat te zetten. Daarnaast is er dus grote kans dat ontslagvergoedingen omlaag gaan. Als de ontslagvergoeding op de schop gaat, zal FNV-Bondgenoten harde procedures tegen werkge vers gaan voeren, voorspelt voorzit ter Van der Kolk. Volgens hem moeten de werkge vers meer doen om te zorgen dat de arbeidsmarkt beter functio neert. Te vaak worden volgens de vakbondsvoorzitter vrouwen, ouderen, allochtonen en mensen met een handicap gediscrimi neerd. „Dat is het werkelijke probleem van de slecht functionerende ar beidsmarkt. Als werkgevers moei lijk aan mensen kunnen komen, moeten zij eerst hun eigen gedrag aanpassen. Daarvoor hoeven rege lingen die werknemers bescher men niet te worden aangepast." Van der Kolk neemt ook een voor schot op de komende loononder handelingen. „De ondergrens is de inflatie, inclusief de prijsstijgingen die de overheid veroorzaakt." Het kabinet moet wat de vakbeweging betreft ook afzien van de verho ging van de btw van 19 naar 20 procent per 1 januari volgend jaar. luxemburg - ArcelorMittal, 's we relds grootste staalconcern, neemt London Mining Brasil over voor 810 miljoen dollar. Dat heeft Arce lorMittal gisteren bekend. London Mining Brasil is een mijn- bouwbedrijf dat zich richt op de winning van ijzererts in de regio Minas Gerais, in het zuidoosten van Brazilië. amsterdam - Nederlanders blij ven steeds langer wonen in dezelf de woning. Wisselde een huis in 1996 nog eens in de 17,5 jaar van ei genaar, nu is dat eens in de 25 jaar. Dat bleek gisteren uit gegevens van de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). De cijfers geven volgens de NVM aan dat er steeds minder doorstroming plaats vindt op de koopwoningmarkt. gouda - Technisch dienstverlener Imtech neemt de Duitse software- specialist Stas over en versterkt daarmee zijn banden met IBM en Microsoft. Dat maakte het bedrijf gisteren bekend zonder de overna meprijs te vermelden. Stas draagt direct bij aan de winst per aandeel van Imtech. Stas haalde vorig jaar een omzet van ruim 5 miljoen eu ro en telt vijftig medewerkers. Zvvartapóortsbv 4 Bij Zwartepoorte 129 BMW modellen met Groen Label. BMW EfficientDynamics Minder verbruik. Meer rijplezier. luxemburg - De bouwsector in de eurozone produceerde in juni ge middeld 0,6 procent minder dan een maand eerder. In vergelijking met een jaar eerder produceerde de bouw 2,4 procent minder. Dat meldde het Europees statistiekbu reau Eurostat gisteren. De Neder landse bouwsector voerde de pro ductie in juni juist met 1,7 procent op ten opzichte van vorig jaar. malle - Westmalle houdt vast aan het besluit de productie van haar trappistenbieren de komende ja ren niet te verhogen. Dat maakte de Belgische abdijgemeenschap gis teren bekend. Het besluit is opmer kelijk omdat de vraag naar de bie ren stijgt. De monniken vinden echter dat de Tekenmedewerkers' genoeg tijd moeten overhouden voor hun sociale leven. Vlakbij de Tsjechische en Oostenrijkse grens vindt u het eerste Duitse Nationale Park, het Beierse Woud. Een betoverend bosgebergte waar u het gehele jaar door kunt genieten van een actieve vakantie met het hele ge zin, of even helemaal op adem kunt komen. Beleef hier een onvergetelijke (na)zomer in de oneindige bossen en talloze meren die u uitnodigen voor een verfrissende duik. Ontdek de prachtige kleuren van de herfst tijdens een stevige wandeling. Of boek nu uw wintervakantie in een van de mooiste skigebieden van Duitsland! Geniet van een geheel verzorgde ail inclusive in het 3-sterren Sonnenhotel Bayerischer Hof, prachtig gelegen in het bosrijke heuvelachtig gebied, op 4 km. van Tsjechië en ca. 300 m van het centrum van Waldmünchen. Het hotel beschikt over ruime kamers, een restaurant, bar met zonneterras, over dekt zwembad, sauna, tafeltennis, kinderclub. Massages, behandelingen en solarium tegen betaling. Inbegrepen 3 of 7 overnachtingen in het Sonnenhotel Bayerischer Hof 3 of 7 keer ontbijt-, lunch-, dinerbuffet 3 of 7 keer koffie/thee met gebak of ijs in de middag Van 10.00-22.00 uur gratis frisdrank, huiswijn bier Dagelijks 2 uur gratis entree voor Erlebnisbad Aquafit Aankomstdatum 30-08-27-09 16-08-30-08 20-12-03-01 25-10 - 20-12 27-09 - 25-10 03-01-31-01 31-01-28-02 28-02-04-04 4-dagen 2-pk 3-pk €139,- €155,- X fam kamer 145,- 159,- X 8 dagen 2-pk/3-pk €299,- €319,- €569,- fam kamer €319,- €339,- €589,- Lezerprijs p.p. per arrangement, excl. calamiteitenfonds 2,50 en reserveringskosten 25,- per boeking. Toeristenbelasting ca. 1,75 p.p.p.d., ter plaatse te betalen. Kinderen t/m 12 jaar verblijven gratis o.b.v. All Inclusive! bij 2 volwassenen. Kinderen van 13 t/m 17 jaar krijgen 30% korting op de arrangementsprijs. Maximaal 2 kinderen op een familiekamer met 2-persoonsbed slaapbank. Meer informatie en reserveringen ikboeksnei op www.pzc.nl/webwinkel categorie reizen (autovakanties). Voor boekingen kunt u tevens bellen met Arke tel. 0900-8847 0,15 p.m.). Op deze aanbieding zijn de ANVR-voorwaarden van toepas sing. -ft r-- Vooi algemene vragen over LezersExtra o - JÉ?}. f belt u met de afdeling Lezersservice van ■■I SBtaP M 1 W de PZC 0800 - 0 231231 of mailt u naar I THE HHHHi Hl nnNBh CHHiflW Prijswijzigingen, zet-en drukfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 17