Sport 'Het Zeeuws elftal is iets bijzonders' Hoek na de rust langs de Boys Waterschap 42 1 Woensdag 20 augustus 2008 PZC Z Dolf Roks kijkt uit naar weerzien met Willem van Hanegem. HW'24 schiet uit zijn slof tegen Hontenisse: 8-1. De voorzitter van Waterschap Zeeuws-Vlaanderen de voorzitter van het stembureau van Waterschap Zeeuws-Vlaanderen maakt bekend dat: 2008 Zeeuws-Vlaanderen door Barry van der Hooft GOES - De ontboezeming rolt ge meend over zijn lippen. „Ik ben er de afgelopen jaren achter gekomen dat ik meer trainer dan coach ben." Desondanks hoefde Dolf Roks niet lang na te denken toen hij werd benaderd om vanaf de zij lijn het Zeeuws elftal aan te stu ren. „Want ik vind het vooral heel leuk." Maar, voegt hij eraan toe: „TlSCh zou ik voor een oefenwed strijd graag eens een paar keer met die gasten willen trainen." Dat laatste gebeurt zelden omdat de Zeeuwse voetballers verplichtin gen hebben bij hun eigen clubs. Ook voor het oefenduel van van avond met FC Utrecht was er voor Roks geen gelegenheid de selectie op een trainingsveld bij elkaar te krijgen. „Maar ik ga vanavond echt door Peter Snelders GOES - In een bijzonder aantrekke lijk oefenduel won Hoek toch vrij moeizaam met 3-1 bij Terneuzense Boys. HW'24 legde Hontenisse op de pijnbank en won met 8-1. Terneuzen versloeg AZW met 4-1» Terneuzense Boys-Hoek 1-3 (1-1). Marco Faasen 1-0, Stijn Mahieu 1-1 en 1-2, Kenneth Okorley 1-3. Hoek begon sterk, maar liet enkele kansen onbenut. Daarna trok de thuisploeg het initiatief naar zich toe en kreeg zelfs de betere kan sen. Geheel volgens dat spelbeeld nam Terneuzense Boys na twaalf minuten de leiding. Rond het half uur kwam Hoek langszij. In de tweede helft werd er veelvuldig bij beide teams gewisseld. Hoek had daar het minste hinder van. Het re sulteerde in 1-2 en twee minuten voor tijd zelfs in 1-3. AZVV-Terneuzen 1-4 (1-3). Sinan Co- ban 0-1 en 0-2, Bobby Adriaens 0-3, Ka- na da Rosa Bernardo 1-3, Sinan Coban 1-4. AZW begon te tam en stond al na zeven minuten met 0-2 achter. Na twintig minuten werd het zelfs 0-3. Toen kreeg de thuisploeg wat meer greep op de wedstrijd en scoorde vijf minuten voor de pau ze tegen. Na de rust werd er veel gewisseld en was er sprake van een meer evenwichtig spelbeeld. In die periode scoorde Terneuzen nog een keer. HVV'24-Hontenisse 8-1 (2-0). Doel punten HW'24: Michal Sczawinski (2x), Certjan van den Dries (2x), Bart Rijckaert, Dennis Buijs, Christoph Praet en Thierry Dobbelaar. Cadzand-Oostburg 3-4 (2-1). Angelo Martlé 1-0, Peter Nieskens 2-0, Peter van de Linde 2-1, Thomas Henry 2-2, Quinten de Muer 2-3 (strafschop) en 2-4, Dennis Huijgens 3-4. Hoek 2-RIA W. 0-0. niet anderhalf uur tegen ze aan zit ten praten. Natuurlijk moeten we wat zaken doorspreken. Maar we moeten er vooral voor zorgen dat het een hartstikke leuke wedstrijd wordt." Het materiaal om dat te bewerk stelligen is volgens Roks aanwezig. „Er lopen zóveel goede voetballers in Zeeland. Dat vind ik echt. Ie mand als Hoessein Bouzambou van RCS vind ik bijvoorbeeld een speciaal talent. En twee weken ge leden zag ik bij Jong Zeeland voor het eerst Niek van Sprundel voet ballen. Hij viel me echt op en als ik dan hoor dat hij met Aarden burg in de derde klasse speelt, denk ik: zó! Net als veel andere jongens heeft hij specifieke kwali teiten. Zulke voetballers moeten m Dolf Roks vindt dat voetballers al- tijd voor een vertegenwoordi gend team behoren uit te ko men. Meedoen betekent soms een doorbraak voor spelers. vaak nog een stap maken om het er helemaal uit te laten komen." Na zijn ontslag bij RBC, in januari 2006, kreeg de oefenmeester ver schillende aanbiedingen, vooral uit het buitenland. Hij ging er niet op in. „Want ik heb drie kinderen thuis en mijn vrouw is onderwijze res. Het ging over werken in Abu Dhabi, dat soort landen. Dan moet heel het gezin dus mee en dat is moeilijk." Zijn prioriteit ligt daardoor nog steeds bij de Jeugd Voetbal Oplei ding Zeeland (JVOZ). Het coachen van het Zeeuws elftal doet hij er graag bij. „Want het Zeeuws elftal is iets bijzonders. Als ik trainer was van een club zou ik mijn spe lers er ook altijd voor vrijgeven. Als jong ventje droomt iedere voet baller ervan het Nederland elftal te halen. Als dat niet lukt wil je voor een ander vertegenwoordi gend team uitkomen. Dat is hier dus het Zeeuws elftal. Wedstrij den zoals tegen FC Utrecht zijn Dolf Roks toch mooi om mee te maken? En als iemand vanavond de sterren van de hemel speelt, komen ze hem misschien wel halen. In mijn tijd bij Sparta kwamen Kew Ja- liens, Danny Koevermans en Nour- din Boukhari ook op relatief late leeftijd van een amateurclub. Kijk eens waar ze nu staan." Het duel in Goes wordt vanavond zijn debuut bij het Zeeuws elftal, maar is vooral speciaal vanwege de oude bekende die hij tegen het lijf loopt. Roks werkte in 2001 een klein half jaar samen met Willem van Hanegem en bouwde een spe ciale band op met 'De Kromme'. „Met Willem heb ik een fantas tische tijd gehad, we zaten uren over voetbal te praten. Maar de laatste jaren heb ik hem niet zo heel vaak meer gezien of gespro ken. Terwijl ik weet dat ik altijd bij hem terecht kan. Met Frank Rijk aard is het precies hetzelfde. Af en toe hebben we contact per sms. Maar ik heb nooit gedacht: nu stap ik op het vliegtuig en ga ik naar Barcelona. Dat we vanavond tegen FC Utrecht spelen vind ik daarom extra mooi. Kan ik eindelijk eens bijpraten met Van Hanegem." waterschaps verkiezingen ingevolge het bepaalde in artikel 2.13 van het Waterschapsbesluit ten behoeve van de verkiezing van de leden van het algemeen bestuur in 2008 in het register van aanduidingen als bedoeld in artikel 2.9 van het Waterschapsbesluit de volgende aanduidingen van belangengroeperingen geregistreerd staan en dat als gemachtigden van deze belangengroepering en hun plaatsvervangers de volgende personen zijn aangewezen: Statutaire naam Aanduiding Gemachtigde Plv. gemachtigde 1. Vereniging Lijst Cees Freeke Terneuzen Lijst Cees Freeke C.J. Freeke A. Vrieswijk-Steenbakker 2. Volkspartij voor Vrijheid en Democratie VVD W.V.L. Ginjaar C.A. den Baars-Alberts 3. Staatkundig Gereformeerde Partij Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP) C. van Burg J.A. Bliek 4. Partij van de Arbeid Partij van de Arbeid (P.v.d.A.) A. Cleven-Neelis J. Burger 5. Stichting Water Natuurlijk Water Natuurlijk V. van Bavel-de Bruijn A. Provoost 6. Christenunie Christenunie A.S. Peeman-van der Lijke J.M. Verschelling 7. Waterschapspartij Zeeuws- Vlaanderen Waterschapspartij Zeeuwj- Vlaanderen J.J.M. Verdurmen J. Kauffeld 8. Christen Democratisch Appèl (CDA) Christen Democratisch Appèl (CDA) H.A.M. Nauta-van Moorsel S.L. Meeusen 9. Onafhankelijke Waterschapspartij Onafhankelijke Waterschapspartij J.A. Quaak H.C.M. Thomaes 10. Algemeen Waterschapsbelang Zeeuws-Vlaanderen Algemeen Waterschapsbelang ZVL P.L.E. van Veen-de Rechter J.M.C. Rosendaal-Dees ingevolge het bepaalde in artikel 2.16, eerste lid, van het Waterschapsbesluit op de dag van kandidaatstelling, 16 september 2008 van 09.00 uur tot 19.00 uur de kandidatenlijsten kunnen worden ingeleverd op het kantoor van het waterschap, Kennedylaan 1, 4538 AE Terneuzen. Daarnaast zijn nog de volgende tijdvakken aangewezen binnen welke de kandidatenlijsten op het kantoor van het waterschap kunnen worden ingeleverd: 8 tot en met 15 september 2008, op werkdagen tussen 09.00 en 16.00 uur. De benodigde formulieren zijn reeds toegezonden aan de geregistreerde belangengroepering en zijn te verkrijgen bij mevrouw J.J. van Gaalen-Nieuwdorp, tel.nr. 0115-641151 of e-mail cvg@wszv.nl. het stembureau in een zitting op donderdag 18 september 2008 de ingeleverde kandidatenlijsten onderzoekt. Ingevolge het bepaalde in artikel 2.30 van het Waterschapsbesluit zullen het proces-verbaal van deze zitting en de ingediende kandidatenlijsten vanaf 19 september 2008 ter inzage worden gelegd op het kantoor van het waterschap. op woensdag 24 september 2008 in het kantoor van Waterschap Zeeuws-Vlaanderen te Terneuzen om 10.00 uur een openbare zitting van het stembureau wordt gehouden. In deze zitting beslist het stembureau over: de geldigheid van de ingediende kandidatenlijsten; het handhaven van de daarop voorkomende kandidaten; de geldigheid van de lijstencombinaties. Tevens nummert het stembureau de ingediende kandidatenlijsten. Plaats: Terneuzen Datum: 19 augustus 2008 De voorzitter, W.J. de Graaf, dijkgraaf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 82