winst of verlies betekenen De zeven levens van San Diego oqp Voor meer actuele berichten uit Peking Maradona viert de vernedering van aartsrivaal Brazilië. 2voi& 4 Wkéf%Wr ^tpF gkr ^Iééf mi Honkballers niet naar de halve finale Hitte speelt triatleet Sander Berk parten Li Jie naar derde ronde tafeltennistoernooi Koreaanse bokser redt leven door opgave Schep en Mouris buiten de prijzen Bouman te traag voor medalrace Kijk op: www.pzc.nl/olympischespelen In Athene ging het net mis, maar in Peking plaatsten de zusjes Van den Velden zich wel voor de finale van het synchroonzwemmen. foto Patrick B Kraemer/AP door Roel Wiche PEKING - Heeft hij zeven levens of een werelddokter? Alsof hij nooit met anderhalf been in het graf heeft gestaan, toert Diego Marado na als grootste fan van Argentinië door China. Gisteren beleefde hij een droomavond met de vernede ring van Brazilië (3-0, twee rode kaarten) in de halve finale. De meest besproken, meest gevier de en meest betreurde voetballer uit de geschiedenis gaat zitten in het Workers Stadium in Peking, produceert een cocaïnevrije glim lach en tuurt onder zijn gitzwarte krullen naar het veld. Onmiddel lijk tuimelen alle Chinezen met pocketcamera in een straal van vijf tig meter over elkaar heen. Is het 'm echt? ]a, hij is het echt. En het grootste nieuws is: Diego Arman do Maradona barst van de levens sappen. Geen kilo's Argentijns bar- becuevet meer onder zijn shirt, geen rollende ogen meer, geen schuim meer op z'n mond en geen wapperende handen. Het lijkt wel, op deze prachtige voetbal avond, alsof San Diego plots een gewone sterveling is geworden. Het is sowieso al een wonder dat hij China is binnengerukt. Marado na, die nooit een prijs zal winnen voor zijn fijnbesnaardheid, weiger de dit voorjaar in Buenos Aires met de olympische vlam te lopen. Reden: de Chinezen wilden hem geen bed in het olympisch dorp beloven. Via Argentijnse connec ties lukte het toch een visum te krijgen en dus is hij niet meer van de tribunes weg te slaan. Zaterdag zat hij in Shanghai op aaiafstand van verwonderd starende KN- VB-bobo's, maandag was hij de fa natiekste supporter van de Argen tijnse basketballers en gisteren dook hij, hoe kan het anders, als beschermheer op van Lionel Messi en co. Maradona motiveerde zijn olympische trip met grote woor den als 'ik ben als voetballer nooit naar de Spelen geweest', maar in tussen zijn er wel meer redenen waarom plots het olympisch vuur brandt. Nog geen anderhalfjaar ge leden moest zijn lijfdokter hem met een verdovende spuit aan het ziekenhuis kluisteren, nadat zijn lichaam gesloopt was door enor- 1^ Argentinië bereikt de finale van het olympisch voetbaltoernooi door Brazilië te vernederen: 3-0. Diego Armando Maradona is een van de toeschouwers. me hoeveelheden champagne, ker senlikeur en verstikkende sigaren. Nu heeft het er alle schijn van dat hij de wereld wil laten zien dat hij weer onder de levenden is. Ook niet onbelangrijk: zijn bloedeigen schoonzoon staat in het veld. Maradona's dochter Giannina (19) is zwanger van aanvaller Sergio Aguero (20). Wie had dat ooit nog gedacht: Maradona die de mijlpaal van opa bereikt. Grootvader Diego beleeft voorlo pig een droomreis, want ook giste ren was het Argentijnse hoge schoolvoetbal niet te stoppen, zelfs niet door Brazilië. In een klassie ker die nooit een klassieker was, raasden de spelers in het hemels blauw over hun aartsrivalen heen: 3-0. Grote aanjager was, evenals tegen het Oranje van Foppe, Lionel Mes- si. De man die ooit door Diego Ma radona als zijn opvolger is aange wezen overklaste de andere vedet te op het veld, Ronaldinho. jij III ag jjffi lil §18 PZC Woensdag 20 augustus 2008 4>1 PEKING - De Nederlandse honkbal lers zijn uitgeschakeld op de Olym pische Spelen. Oranje verloor giste ren met 4-0 van Canada, waar door een plek in de halve finale on bereikbaar is geworden. De honkballers wonnen alleen van China. Tegen Canada speelde Oranje een degelijke wedstrijd, maar verloor toch van de Noord-Amerikaanse hardhitters. PEKING - Sander Berk beleefde gis teren weinig plezier aan zijn optre den bij de olympische triatlon. „Het was zo zwaar", zei hij nog na hijgend na zijn 31e plaats. „Op de fiets had ik al last van oververhit ting. Berk deed het prima bij het zwem men. Normaal gesproken kan hij bij het lopen ook flink opschui ven, maar zijn achterstand na het fietsen was dit keer te groot. PEKING - De Nederlandse tafelten nisster Li Jie heeft zich geplaatst voor de derde ronde van het olym pisch toernooi. De 24-jarige Noord-Hollandse versloeg Zhu Fang uit Spanje met 4-1: 8-11 11-4 11-7 14-12 11-5. In de derde ronde stuit Li Jie op de Oostenrijkse speelster Liu Jia, de nummer achttien van de we reldranglijst. Li )iao komt woens dag voor het eerst in actie. PEKING - De Zuid-Koreaanse bok ser Baik long-sub heeft zijn dro«m op een olympisch medaille opgege ven om zo zijn leven te redden. Doktoren ontdekten beschadigin gen aan zijn ademhalingsorganen. Verder vechten zou levensgevaar lijk zijn. long-sub klaagde voor de partij over pijn aan zijn been, waarop artsen besloten hem te on derzoeken. PEKING - Wielrenners Peter Schep en Jens Mouris hebben geen pol van betekenis kunnen spelen op de olympische koppelkoers. Het Nederlandse duo eindigde op de baan in Peking op de gedeelde achtste plaats met zes punten en een ronde achterstand. De Argen tijnse renners Esteban Curuchet en Fernando Perez veroverden ver rassend het goud. De Spanjaarden Lianeras en Tauler eindigden als tweede voor twee Russen. QINGDAO - Windsurfer Casper Bou man is klaar met zijn eerste olym pisch toernooi. De 22-jarige Hagenaar wist zich in Qingdao in lichte omstandigheden niet te plaatsen voor de medalrace. Hij kwam in de tiende en laatste fleetrace als 21e over de finish. Daarmee belandde de wereldkam pioen van 2006 op de 15e plaats in het eindklassement. Bouman is op z'n best als het hard waait.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 81