Zeeland ÏSSZg Dow op de vingers getikt KiST* geschiedenis in Cadzand-Bad Pabo op zoek naar sexy babes Bezwaren tegen Maasvlakte 2 afgekocht Explosie in vat had kunnen leiden tot zwaar ongeval. Z PZC Woensdag 20 augustus 2008 27 WALSOORDEN - Postorderbedrijf in erotische artikelen Pabo in Wals oorden is op zijn website begon nen met de wedstrijd die moet lei den tot de verkiezing van de meest erotische en aantrekkelijkste vrouw van Nederland. Pabo kwam eerder met die actie in het nieuws nadat de internetgemeen schap Hyves het bedrijf weerde. El ke vrouw boven de achttien jaar kan zich nu aanmelden via www.pab0.nl/babe2008. Het be drijf selecteert honderd kansheb- sters, waar het publiek vervolgens op kan stemmen. De tien dames met de meeste stemmen verschij nen zaterdag 13 december voor een jury tijdens de Pabo Babe 2008 Show in Outland te Rotter dam. De winnares krijgt een foto- shoot en een reis naar Tenerife. ZIERIKZEE - De gemeente Schou- wen-Duiveland kiest voor geld en ziet daarmee af van procedures te gen de aanleg van de Tweede Maas vlakte en de aanvullende afspra ken voor de Voordelta. Schouwen-Duiveland heeft hier over een overeenkomst getekend met het Havenbedrijf Rotterdam en Project Mainport ontwikkeling Rotterdam (PMR). De gemeente ontvangt 3,4 miljoen euro. „Wij zijn content", zegt wethouder Ad Verseput. „Wij denken dat we goe de afspraken hebben gemaakt." De gemeente heeft ook in de toe komst geen mogelijkheid meer om bezwaar te maken. Ook niet als de voorwaarden voor het zeere servaat (of bodembeschermingsge- bied zoals het nu genoemd wordt) aangescherpt worden, omdat de natuurdoelstellingen niet gehaald worden. „Je moet bepaalde afwe gingen maken. Wij zijn nooit te gen de aanleg van de Tweede Maas vlakte geweest, die is van econo misch belang voor Schouwen-Dui veland. We hebben alleen wel ge zegd dat het geen nadelige effecten mag hebben voor het toerisme." TERNEUZEN - De rotzooi achter de woningen in de Tholensstraat in de Terneuzense binnenstad is gro tendeels opgeruimd. Woonstichting Clavis beloofde op aandringen van een aantal bewo ners dat het zelf korte metten zou maken met onkruid en verpauper de schuttingen achter de huurpan den. Tenminste, als direct betrok kenen uiterlijk veertien dagen na een waarschuwingsbrief zelf nog geen actie hadden ondernomen. „De meeste troep is opgeruimd", zegt bewoner Levien Basting. Toch is hij nog niet helemaal tevre den. „Er zijn drie huizen die een il legale overkapping hebben over hun achtertuin. Als het regent, hebben wij veel last van dat geklet ter." door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De provincie heeft Dow Benelux in Terneuzen op de vingers getikt, omdat een explosie begin juli in het vat van de fakkel van LHC 2 wel eens verkeerd had kunnen aflopen. Het incident vond plaats doordat er, vanwege een verkeerd gescha kelde klep, onbedoeld lucht in het fakkelsysteem terechtkwam. Gede puteerde Staten hebben het inci dent geclassificeerd als een 'poten tieel zwaar ongeval waarbij gevaar lijke stoffen zijn betrokken'. Vol gens GS is gebleken dat er onvol doende maatregelen zijn getroffen om dit scenario te voorkomen en dat Dow daarmee heeft gehandeld in strijd met het Besluit Risico's Zware Ongevallen. Hierdoor is vol gens GS een incident ontstaan dat had kunnen leiden tot een zwaar ongeval. Daarom krijgt Dow een formele waarschuwing en hangen één of meerder dwangsommen boven het hoofd bij een nieuwe overtre ding. Verder moet het bedrijf alle maatregelen treffen die nodig zijn om zware ongevallen te voorko men. GS geven Dow opdracht een veiligheidsstudie uit te voeren voor de installatie van Styreen 4/flare LHC 2 en alle vergelijkbare installaties waar zich een gelijk soortige situatie kan voordoen. De resultaten van die studie moeten vóór 1 oktober bij de provincie lig gen. De uit deze studie voortvloeiende maatregelen moeten dan zo snel mogelijk worden gerealiseerd. Over de precieze termijn gaan GS nog nadere afspraken maken met het chemiebedrijf Woordvoerder Matthijs van Meer- veld van Dow wijst er op dat het bedrijf het incident zelf heeft ge meld bij de provincie en dat er op geen enkel moment sprake is ge weest van gevaar. „Wij proberen uit dit soort voorvallen wel lessen te trekken voor de toekomst, want wij hebben de veiligheid en milieu hoog in ons vaandel staan. Daar om zullen wij uiteraard gevolg ge ven aan de wens van GS." OOSTBURC - Het boek Op een dag zullen ze ons vinden is gisteren in de burgerzaal van het gemeente huis in Oostburg gepresenteerd. Ton Roos en Margje Eshuis, die ja ren voor kerkelijke instanties in Brazilië werkten, overhandigden het eerste exemplaar aan de Sluise wethouder Maria le Roy. Het boek gaat over ruim zevenhonderd Zeeuws-Vlamingen uit het land van Cadzand, die honderdvijftig jaar geleden naar Brazilië emigreer den. Het beloofde land bleek min der paradijselijk dan hen was voor gespiegeld. Ook nu nog wonen de nazaten in het door de Zeeuwen gestichte Holanda onder meer of minder barre omstandigheden. Hun geschiedenis moest worden opgetekend, vonden de auteurs. Verzamelaar Willy de Dalie met enkele menukaarten uit zijn omvangrijke collectie. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 75