f:e€l3"Mi Niet welkom bij rechtbank Zorgen bij CU over golven Concordia biedt Toyota voor nieuw horecapersoneel Op Walcheren worden acht kunstpicknickplaatsen aangelegd zeeland 26 aug t/m 6 sept 2008 nazomerfestival.nl INFORMATIE Westerscheldetunnel afgesloten in verband met EnecoTour op 23 augustus 2008 Uitzendkracht na een dag weggestuurd bij gerecht Middelburg. Zierikzees restaurant poogt met actie mensen te trekken. Objecten om te rusten die ook kunstzinnig en prikkelend zijn. PZC Woensdag 20 augustus 2008 I 3 1 door Emile Calon MIDDELBURG - De Vlissingse Fran cis Latusia vindt het nog steeds vreemd dat ze maandagochtend nog hartelijk welkom was op de Middelburgse rechtbank. Nog geen acht uur later moest ze haar toegangspas en sleutels weer inle veren omdat ze daar absoluut niet mag werken. Ze vormt een veilig heidsrisico, zo kreeg ze maandaga vond te horen. „Terwijl ik wel een Bewijs van Goed Gedrag heb", al dus de 37-jarige. Latusia werkt namens een catering bedrijf op een Vlissingse school. Tijdens de schoolvakanties doet ze ook uitzendwerk en zo werd ze af gelopen maandag door Tempo Team geplaatst bij de rechtbank omdat in de kantine aan de Kou- steensedijk werk was te doen. Aan gezien ze een officiële Verklaring van Goed Gedrag heeft, afgegeven op 13 december 2007, leek er geen enkel probleem te zijn. Tot een Middelburgse rechter haar in de kantine zag staan. Die man herken de haar, zo vermoedt ze, waarna hij blijkbaar navraag is gaan doen. Vlissingse uitzendkracht wordt na een dag als 'veiligheidsrisico' weggestuurd bij rechtbank Mid delburg; justitie weigert nadere toelichting. Het resultaat hoorde ze enkele uren later van haar contactper soon op het uitzendbureau. Ze mag niet langer werken bij de rechtbank, want ze vormt een vei ligheidsrisico. Waarom, dat wilde woordvoerster Mariska Nieuwen- dijk van de rechtbank gisteren niet aangeven. Wel erkende ze dat Latu sia maandag ook niet had mogen werken in de kantine van de recht bank. Ze ging evenmin in op de vraag of het personeelsbeleid van de rechtbank na dit incident wordt aangescherpt. „Daar doen we geen mededelingen over." Wel vertelde ze dat een Verklaring van Goed Gedrag niet inhoudt dat ie mand overal mag werken. Latusia vermoedt dat ze niet wel kom is op de rechtbank als uit zendkracht omdat er nog een straf zaak tegen haar loopt. Ze was enke le jaren geleden betrokken bij een vechtpartij bij haar woning, waar voor ze vorig jaar is veroordeeld door de Middelburgse rechtbank. „Maar het hoger beroep loopt nog. Dus is er nog niets definitief" Volgens de Vlissingse heeft ze maandag, tijdens haar werkzaam heden op de rechtbank, beslist geen inzage gehad in geheime dos siers, noch is ze op kamers van rechters geweest. „Ik ben alleen maar in de kantine geweest. Ner gens anders." Tijdens de kerstvakantie heeft de Vlissingse ook bij de rechtbank ge werkt. „Zonder problemen. Nie mand vond dat toen raar." Voor het tweede achtereenvolgende jaar zullen de renners van de Eneco Tour door de Westerscheldetunnel rijden. De derde etappe van de wielerronde voert de renners op zaterdag 23 augustus 2008 van Nieuwegein door de Westerscheldetunnel naarTerneuzen. De eerste renners worden rond 15.50 uur op het tolplein van de Westerscheldetunnel verwacht. Dat betekent dat de Oostbuis richting Zuid-Beveland van circa 15.15 tot 16.25 uur afgesloten is voor alle verkeer. De Westbuis richting Terneuzen zal van ongeveer 15.50 tot 16.20 uur afgesloten zijn. Deze tijden zijn onder voorbehoud en afhankelijk van de snelheid van de renners. Wilt u meer informatie? Bel onze Klantenservice - vanuit Nederland: 0900-2358866 of 0900-BELTUNNEL - vanuit België: 0031-113 232 844 of stuur een e-mail naar info@westerscheldetunnel.nl WESTER TU N N SC: H E L.E» E door Ben Jansen MIDDELBURG - De Christenunie in de Staten van Zeeland vraagt zich af waarom ondanks alle overleg over de Westerschelde schepen nog steeds te snel varen. De Statenfractie heeft zich tot het dagelijks provinciebestuur gewend naar aanleiding van de problemen die zaterdag op het strand in Vlis- singen ontstonden door de hoge golven die twee schepen veroor zaakten. De CU wijst erop dat deze inciden ten niet op zichzelf staan. Twee jaar geleden deden zich bijvoor beeld ook twee gevaarlijke situa ties voor door te snel varende zee schepen. Bij het binnenvaren van de oostsluis in Terneuzen werd de stuurman van een duwcombinatie bijna geraakt door een brekende tros nadat een zeeschip de haven van Terneuzen met te hoge snel heid passeerde. Dat gebeurde door de zuiging, die een plotselinge da ling van de waterstand met veertig centimeter veroorzaakte. Een bin nenvaartschip op weg van Terneu zen naar Hansweert ging bijna ten onder door de boeggolf van een zeeschip. Het overleg moet beter, vindt de CU. De fractie maakt zich ook zor gen over de gevolgen van de derde verdieping. Die maakt het moge lijk, stelt de fractie, dat wellicht meer maar in elk geval grotere schepen de Westerschelde opva ren. De CU oppert dat de afgelo pen jaren misschien te veel na druk is gelegd op veiligheid tegen overstromen. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Een Toyota in ruil voor drankjes rondbrengen. Café-restau rant Concordia in Zierikzee zoekt zo hard naar personeel, dat het een auto ter beschikking stelt aan nieuwe werknemers. „Tja, je moet toch wat", verzucht Ben Bul van het restaurant aan de Appelmarkt. „Het is bijna niet te doen om op de oude manier men sen te krijgen. Dus we schaffen er maar een paar auto's voor aan." De beschikbaarheid van jonge mensen loopt volgens hem al een jaar of twee terug. „Jongeren wil len liever helemaal niet werken, en anders van tien tot vijf." Hij hoopt ook dat de Toyota Aygo nieuwe werknemers overhaalt een stukje langer te blijven. „Als ze hun baan opzeggen, zijn ze natuur lijk ook die auto kwijt." Veel reacties op de speciale actie heeft Bul tot op heden nog niet ge had. „Die verwacht ik vanaf het eind van deze maand", zegt hij. „Dan is er wat meer verloop door het ein de van de zomerperiode." Volgens Anthony van der Klis van Horeca Nederland worden er lan delijk niet op grote schaal extra aanbiedingen gedaan aan poten tiële werknemers. „Af en toe zien we een actie van een individuele ondernemer." Van der Klis wijst erop dat met speciale acties vooral aankomende managers gepaaid worden. „Als je vroeger op de hotelschool afstu deerde als manager, kwam je bijna altijd in de horeca terecht. Tegen woordig is dat niet vanzelfspre kend meer; ook andere sectoren pW Het wordt moeilijker voor horeca- ondernemers om medewerkers te vinden. Restaurant Concordia stelt daarom een auto ter be schikking aan nieuw personeel. benaderen die mensen. Je moet als horeca dus wel wat te bieden heb ben om hen binnen te halen." Hoewel het bij Concordia 'ge woon' gaat om mensen voor in de keuken of bediening, ziet Van der Klis het nut van de actie wel in. „Dat bedrijf kan nu in een veel gro tere vijver vissen. Een Rotterdam mer zal niet snel in Zierikzee gaan werken, maar misschien kiest hij daar wel voor wel als hij met die auto lekker heen en weer kan rij den." door René Schrier MIDDELBURG - Walcheren krijgt acht zogenaamde kunstpicknick plaatsen langs fietsroutes. Het is een initiatief van de Recron, afde ling Walcheren. Die heeft de provincie om subsi die gevraagd en Gedeputeerde Sta ten hebben gisteren besloten daar een bedrag van ruim 38.000 euro voor beschikbaar te stellen. In het plan van de Recron is voorzien dat op acht fietsknooppunten op Wal cheren rustplekken worden aange legd, die afwijken van de gangbare rustplaatsen voor fietsers. Het moeten ruimtelijk vormgegeven objecten worden, die naast rustmo- gelijkheid ook kunstzinnig en prik kelend zijn. De ontwerper zal zich laten inspi reren door het Walcherse land schap en de zee en de duinen. De rustplekken moeten vandalismebe- stendig zijn en worden aangelegd op plaatsen met een mooi uit zicht. Gedacht wordt aan locaties Op verzoek van de Recron wor den op Walcherse fietsknooppun ten kunstpicknickplaatsen aange legd. Ze moeten op plekken met een mooi uitzicht komen. die eigendom zijn van Staatsbosbe heer en het waterschap Zeeuwse Eilanden. De totale kosten bedragen 76.160 euro. De Recron betaalt daar de helft van en Gedeputeerde Staten hebben besloten de andere helft voor hun rekening te nemen om dat het past in het beleid om de toeristisch-recreatieve infrastruc tuur te verbeteren. Het past ook in het door het colle ge van GS vastgestelde uitvoerings programma Nationaal Landschap Zuid-West Nederland. Om bekend heid te geven aan de kunstpick nickplaatsen worden te zijner tijd publiciteitsacties rond het initia tief opgezet. theater op locatie festivolhort Abdij Middelburg Racoon De ingetogen liedjes von deze Zeeuwse rockers komen optimaal tot hun recht in de ambiance van het Rbdijplein. Verdere toelichting O is overbodig. Ransluitend optreden van The Hype met jong talent, vr 5 sept 21 uOO 18 festivalhart gratis brochure kaarten info "-^Êk 111A nazomerfestival.nl 4®* deltm Provincie Zeeland l of T 0900 33 000 33 (0,45 p/g) i-utllity comp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69