Toevloed projecten vergt extra inzet e id SSïïSSSSïïï?" Filmtheater FiZi begint nieuw Welzijnshuis ontvouwt plannen speelplaats Inwoners Noordgouwe reageren positief tijdens informatieavond. Gemeente denkt aan inhuren personeel om dossiers weg te werken. Oud-PvdA'er Salomé overleden in Goes Reddingsbrigade doopt nieuwe aanwinst Elke donderdag door de Meeuwenduinen Extra patrouilles op strand bij Ouddorp Delta Quintet speelt in Grote Kerk Haamstede Broodje en sapje tijdens kunstdiscussie RTM rijdt met speciale tramdienst naar bezoekerscentrum. Naast een ambitieus filmaanbod ook muziek, poëzie en debat. ZB 26 I Woensdag 20 augustus 2008 PZC S De speelplaats aan de Vijverbergstraat moet een aantrekkelijk ontmoetings punt worden. foto Marijke Folkertsma door Piet Kleemans noordgouwe - De speelplaats en het park aan de Vijverbergstraat in Noordgouwe moeten een aantrek kelijke ontmoetings- en speel plaats worden. Speeltoestellen die nu nog aan de Pauwstraat staan, kunnen verplaatst worden. Dat vindt het Welzijnshuis Schou- wen-Duiveland. Het Welzijnshuis ontvouwde zijn plannen met de speelvoorzienin- gen in Noordgouwe gisteren tij dens een bijeenkomst in het dorps huis. De plannen vielen in goede aarde. Vorig jaar oktober heeft het Welzijnshuis in opdracht van de gemeente Schouwen-Duiveland op een rijtje gezet wat er allemaal is op het gebied van speelvoorzie- ningen in de kleine kernen. Het re sultaat van die inventarisatie is voor de gemeente aanleiding de si tuatie in vijf dorpen nader tegen het licht te houden. Eén van die dorpen is Noordgou we en daar heeft men - zo bleek gisteren tijdens de vergadering - wel oren naar het vernieuwen en uitbreiden van de speelvoorzienin- gen aan de Vijverbergstraat. De Noordgouwenaars kwamen ook zelf met suggesties voor de speel plaats annex het ontmoetings punt. Het zorgen voor beschutting was er één van, het plaatsen van een klimmuur een ander. Ook aan de orde kwam de mogelijk sloop van het jeugdhonk, de voormalige kleuterschool aan de Pauwstraat. Voorlopig kan de jeugd er nog blij ven bivakkeren, maar de dagen van het gebouwtje zijn geteld. Een suggestie klonk uit het publiek om te kijken of er wellicht op onge veer dezelfde locatie een nieuw jeugdhonk kan komen. Een ander idee dat werd geopperd is om te bezien of er in het dorps huis een ruimte vrijgemaakt kan worden om te dienen als jeugd honk. En dan liefst met een eigen ingang. Mits goed geïsoleerd moet dat volgens dorpshuisbeheerder Loes Dekker kunnen. „Als je het goed doet, heeft niemand er last van. Ik heb hier soms meerdere bands die tegelijkertijd repeteren en die hebben ook geen last van el kaar." Het is de bedoeling dat er op korte termijn een concreet advies van het Welzijnshuis over de speel- voorzieningen en jeugdhonk in Noordgouwe richting gemeente gaat. Begin september mag de dorpsraad er zijn zegje over doen. Daarna buigt het college van burge meester en wethouders van de ge meente Schouwen-Duiveland zich er over. Voor het eind van het jaar moet de politiek er een oordeel over vellen. W* Het Schouwse Welzijnshuis wil het speelterrein aan de Vijver bergstraat vernieuwen en uitbrei den. De inwoners van het dorp staan daar positief tegenover. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De gemeente Schou wen-Duiveland verwacht komend jaar een hausse aan vergunning aanvragen voor plannen in het bui tengebied. Om die piek op te van gen is waarschijnlijk inhuur van extra personeel nodig. Dat staat in een brief van het college aan de ge meenteraad. De verwachte stroom vergunning aanvragen heeft alles te maken met de in 2006 gepresenteerde ge meentelijke visie 'buitengebied in beweging'. Kern van die visie is dat de gemeente het nu vaak ge hanteerde 'nee, tenzij' wil inruilen voor een meer ondernemersvrien- delijk 'ja, mits'. In de praktijk bete kent deze versoepeling van de re gels dat er meer ruimte is voor nieuwe initiatieven in het Schou- GOES - In zijn woonplaats Goes is - naar nu bekend is geworden - donderdag op 92-jarige leeftijd Koos Salomé overleden. Hij was vele jaren actief binnen de plaatse lijke en regionale afdeling van de Partij van de Arbeid, onder meer als voorzitter en als lid van de ge meenteraad in Goes. Naast zijn po litieke werk was Salomé ook hoofd van het wegdistrict Noord en Zuid-Beveland bij de provincie. ZIERIKZEE - De nieuwe reddings boot van de reddingsbrigade Zie- rikzee-Duiveland wordt zaterdag om 12.00 uur gedoopt in de Nieu we Haven, tijdens de Havendagen in Zierikzee. De boot is geschon ken door Delta Watersport. De nieuwe aanwinst wordt struc tureel ingezet bij het strandje van Ouwerkerk en verder bij evene menten. wen-Duivelandse buitengebied. Dat heeft inmiddels geresulteerd in realisering van onder meer zorg boerderijen en een kookboerderij. En er zit volgens de gemeente nog veel meet in het vat. „Ik meen dat er nu een stuk of twaalf plannen de speciale kwali teitscommissie gepasseerd zijn. Dat houdt in dat we in elk geval twaalf vergunningaanvragen tege moet kunnen zien", aldus een woordvoerder van de afdeling ruimte en milieu. De eerste erva ring met het daarbij gehanteerde stoplichtmodel - groen als het aan alle voorschriften voldoet, oranje als er nog aan gesleuteld moet wor den worden - zijn positief. Na de vakantie wordt op de afde ling in kaart gebracht hoeveel De gemeente Schouwen-Duive land moet extra personeel inhu ren om een verwachte piek aan aanvragen voor projecten het bui tengebied te kunnen verwerken. BURGH-HAAMSTEDE - Staatsbosbe heer houdt vanaf morgenavond tot en met eind september elke donderdag een excursie door de Meeuwenduinen op de Kop van Schouwen. Morgen en volgende week begint de tocht om 19.00 uur, in september om 13.30 uur. Verzamelpunt is bij het water pompstation aan het eind van de A. van der Weijdeweg. Opgeven kan via 0900-2020233. OUDDORP - Er komen extra pa trouilles en extra waarschuwings borden op het strand bij Ouddorp. De gemeente Goedereede heeft daartoe besloten nadat tot twee keer toe mensen met laag water vast kwamen te zitten op een zwin. De gemeente adviseert wan delaars bij laag water op het betref fende stranddeel langs de hoogwa- terlijn te lopen. extra personeel nodig is om de ver wachte piek op te vangen. De dos- sierstroom voor wat betreft plano logische procedures - bijvoorbeeld verbouwing en uitbreiding van een mini-camping - is fors. Om de ze stroom de baas te blijven, is eer der al besloten extra personeel in te huren voor de afdeling ruimte en milieu. Ook werd een zogehe ten 'traineeproject' in gang gezet. Het houdt in dat hbo'ers werkerva ring opdoen bij de gemeente en er vervolgens komen werken. „Wij vertrouwen erop dat al deze maatregelen tezamen toereikend zijn om de wachttijden op de voor raad dossiers terug te dringen." Met het actualiseren van bestem mingsplannen maakt de gemeente pas op de plaats. Om te voorko men dat in 2009 werk stilgelegd moet worden dat net is opgestart, geeft de gemeente prioriteit aan het afronden van lopende zaken. Dit jaar worden geen nieuwe be stemmingsplannen opgestart. BURGH-HAAMSTEDE - Het salonen- semble Delta Quintet geeft vrijdag een concert in de Grote Kerk in Haamstede. Het gezelschap bestaat uit strijkers en een pianist. Het re pertoire is uitgebreid: salonmu- ziek, evergreens, Weense muziek, zigeuner, jazz, wals, volksmuziek en tango. Het concert begint om 20.00 uur. Entree is 3,50 euro. Q Meer info op www.deltaquintet.nl GOEDEREEDE - Stichting Podium Goeree-Overflakkee houdt zater dag het eerste culturele ontbijt van het nieuwe seizoen. Dat is in De Gouden Leeuw in Goedereede. Ha- rald-Jean Jassoy (voorzitter Kunst stichting Goedereede) en Adrie Stolk (voorzitter stichting Po dium) praten met gastheer Hans Lammers. Opgeven kan via 0187-491371. Aanvang: 9.00 uur. door Martijn de Koning BROUWERSDAM - Er zijn nogal wat instanties die zich bezighouden met het Grevelingenmeer. Voor het ene moet je bij die zijn, voor het volgende bij een ander. Het Grevelingenschap houdt daarom morgenavond een informatiebij eenkomst, waarbij al die partijen aanwezig zijn om vragen te beant woorden en voorlichting te geven. De avond is in het bezoekerscen trum op De Punt aan de noordzij de van de Brouwersdam en duurt van 19.00 tot 21.00 uur. Zo kan iedereen terecht die iets wil weten over duiksport, henge len of de waterkwaliteit in het ge bied. Ook toekomstplannen (zoals het eventueel terugbrengen van het getij) kunnen aan bod komen, net als de vordering van de nieu we jachthaven bij Bruinisse of in formatie van en over de onderne mers rond de Grevelingen. Voor watersporters die met hun bootje in de havens Springersdiep, Port Zélande en Middelplaat lig gen, zet de RTM trams in. Ook an dere recreanten aan de dam kun nen daar gebruik van maken. Het vervoer is gratis. De trams vertrek ken om 18.30 uur en 19.30 uur van af de Middelplaathaven en doen vervolgens de andere stations aan. De tram gaat om 21.00 uur terug in omgekeerde richting. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Filmtheater FiZi in Zie rikzee blijkt het predikaat klein, maar dapper ook het komend sei zoen weer in praktijk te brengen. Naast een ambitieus filmaanbod prijken er traditiegetrouw even eens andere kunstuitingen op de agenda, zoals muziek, poëzie en debat. Ook zou het FiZi-bestuur graag weer enkele literaire bijeenkom sten houden, maar dat is afhanke lijk van subsidie van de gemeente. „Het kost al gauw duizend euro per keer een bekende auteur hier te laten optreden. Dat kunnen we niet uit de reguliere subsidie bekos tigen", zegt secretaris Frans Meu- lenberg. Het publiek toont grote belangstelling voor dit soort bijeen komsten. Meulenberg hoopt dan ook dat de gemeente binnenkort met extra budget voor deze speci fieke activiteit over de brug komt. FiZi begint het nieuwe seizoen za terdag 30 augustus op feestelijke wijze. De bezoekers worden dan om 17.30 uur verwacht voor een welkomstdrankje met aansluitend een diner en vervolgens de filmver toning Kaarten voor dit seizoensfeestje zijn uitsluitend in voorverkoop voor 17,50 euro verkrijgbaar bij Boekhandel De Vries aan het Ha venplein in Zierikzee. De ope ningsfilm in dit weekend is Happy Go Lucky van regisseur Mike Leigh, met Sally Hawkins in de hoofdrol, die een Gouden Beer won tijdens het Filmfestival in Ber lijn voor haar vertolking. De film wordt overigens ook op vrijdag- 'Het kost al gauw duizend euro om een bekende auteur te laten optreden' avond 29 augustus al in FiZi ver toond. Het verhaal gaat over Pop py, een vrolijke dertiger. Zij is on derwijzeres in Londen en weet zich met humor en fantasie staan de te houden in het leven. De week daarop kan FiZi bogen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 64