goed voor de lijn Extra Zomervoordeel! LEZERSEMTRA PZC J VOF de Kunst Box Maak je eigen ijs! Lekker lezen op vakantie Prinses voor één dag it ikbestelsnel op www.pzc.nl/webwinkel Venijn en De Apotheker Wie herinnert zich niet Oorlogswinter, van politicus en schrijver Jan Terlouw? De laatste jaren schrijft Terlouw samen met zijn dochter Sanne. Dit zijn detec tives rond Reder Reder, een vader en een dochter, die samen moorden oplossen. De Apotheker verscheen in 2007 als feuilleton in uw krant. Winkelprijs €31,90 1 Lezersprijs 26,95* •exclusief 4,9S verzendkosten De allerleukste kinder liedjes De 28 allerleukste en favoriete kinderliedjes van VOF de Kunst op 2cd's. - Exclusief te koop via uw krant -Met3nieuwe liedjes - O.a. Dikkertje Dap, Poesje Mauw, De Lapjeskat,... Adviesprijs 15,95 1 Lezersprijs 9,95* Adviesprijs 32,95 Lezersprijs €24,95* •exclusief 5,95 verzendkosten met deze Bestron Ijsmachine. PZC Woensdag 20 augustus 2008 5 5— Allochtonen zijn veelal dikker dan Nederlanders. Maar dat geldt niet voor degenen die goed zijn geïntegreerd. Inte gratie blijkt goed voor de lijn. Op de foto: allochtoche vrouwen op de sportschool in Den Haag foto GPD/HH dat allochtonen en Nederlanders geheel verschillend aankijken te gen eten en bewegen. „Jullie eten om te werken, wij werken om te Overgewicht op wereldniveau eten, zeggen de allochtonen" Daar bij komt dat allochtone vrouwen vaak grote moeite hebben met sporten. „Het zit niet in hun cul tuur. Bovendien is het voor veel vrouwen niet toegestaan om sa men met mannen te sporten." Des ondanks onderschrijft Van Wijk de aanname van SCP-onderzoeker Dagevos dat dankzij een betere in tegratie overgewicht bij allochto nen en autochtonen in dezelfde mate voorkomt. Nu alleen nog hopen dat Nederlan ders ook op hun gewicht letten, waarschuwt Dagevos. „Autochto nen worden namelijk ook steeds dikker. Als dat het voorbeeld moet zijn, schieten we er nog niets meer op." Van de vier bevolkingsgroepen, Turken, Marokkanen, Surinamers en Ne derlanders, staat Turkije op de wereldranglijst 'dikste landen' van de we reldgezondheidsorganisatie WHO op de 54e plaats. Bijna 57 procent van de Turkse bevolking is te zwaar. Op de 95e plaats staat Suriname, met bijna 48 procent te dikke inwoners. Nederland staat 106e, met 46 procent overgewicht. Marokkanen staan op de 119e positie -43 procent van de bevolking daar is te dik. r *exclusief 1,95 verzendkosten Maak heerlijk vers sorbet-, yoghurt- of schepijs binnen 30 minuten. eenvoudig te bedienen makkelijk te reinigen 0,6 liter ijs 5 jaar garantie! Inclusief diverse ijsrecepten om je eigen creaties te maken. APELDOORN - Een meisje verkleed als prinses loopt voor Paleis het Loo in Apeldoorn tijdens de Prinsen- en Prinses- sendag. Elke dinsdag in augustus worden jongens en meisjes met een paardentram naar het paleis gebracht, waar ze worden geschminkt en zich voor een dag prins of prinses mogen wanen. foto Rob Voss/ANP n

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5