Zeeland Haven en PMR kopen procedures af Appartementen Het Lint in verhuur GOESE RESTANTEN - 3 daagse 21 - 22 - 23 augustus door de hele goese binnenstad Opknapbeurt kerk Sint Laurens kan beginnen Schouwen-Duiveland krijgt 3,4 miljoen voor Tweede Maasvlakte. 12 Slechts dertien van de 31 woningen zijn verkocht. VERKOOPBEMIDDELING B PZC Woensdag 20 augustus 2008 29 (JOu door Melita Lanting ZIERIKZEE - De gemeente Schou wen-Duiveland kiest voor het gro te geld en ziet daarmee af van lan ge procedures tegen de aanleg van de Tweede Maasvlakte en de aan vullende afspraken voor de Voor delta. Schouwen-Duiveland heeft hier over een overeenkomst getekend met het Havenbedrijf Rotterdam en Project Mainport ontwikkeling Rotterdam (PMR). De gemeente ontvangt 3,4 miljoen euro. „Wij zijn erg content", zegt wethouder Ad Verseput. „Wij denken zeker dat we goede afspraken hebben ge maakt." De gemeente heeft ook in de toe komst geen mogelijkheid meer om bezwaar te maken. Ook niet als de voorwaarden voor het zeere servaat (of bodembeschermingsge- bied zoals het nu genoemd wordt) aangescherpt worden, omdat de natuurdoelstellingen niet gehaald worden. „Je moet bepaalde afwegingen ma ken", stelt de Schouwen-Duive- landse wethouder. „Wij zijn nooit tegen de aanleg van de Tweede Maasvlakte geweest, die is van eco nomisch belang voor Schou wen-Duiveland. We hebben alleen wel gezegd dat het geen nadelige Schouwen-Duiveland ziet af van procedures tegen de Tweede Maasvlakte. De gemeente krijgt in ruil daarvoor 3,4 miljoen euro voor projecten op het eiland. effecten mag hebben voor het toe risme." Alleen de juridische procedure die nu nog loopt bij de Raad van State tegen de aanwijzing van de Voor delta tot Natura 2000 gebied wordt wel voortgezet. „En dat is belangrijk in verband met de voortzetting van bestaande activi teiten." De 3,4 miljoen euro die beschik baar komt, gaat naar verschillende projecten en niet naar een educa tief vermaakcentrum, waar eerder sprake van is geweest. Wethouder Verseput heeft zich daarvoor in het verleden altijd zeer sterk ge maakt. „Uit onderzoek is gebleken dat de exploitatie de gemeente veel te veel geld zou kosten." Verse put sluit overigens niet uit dat een bedrijf wel kansen ziet een derge lijk educatief centrum goed te ex ploiteren. Waar het geld dan wel naar toe gaat, is nog niet bekend. Dat kun nen fietspaden zijn of projecten die passen in de visie Brouwers- dam. Hierover moeten nog nadere afspraken gemaakt worden met het Havenbedrijf en PMR. De overeenkomst tussen de ge meente Schouwen-Duiveland en het Havenbedrijf Rotterdam en PMR staat los van het eerder be kendgemaakte fonds compensatie- gelden Zeereservaat. In die pot zit nog eens negen miljoen euro voor toeristische-recreatieve projecten op de Zuid-Hollandse eilanden en Schouwen-Duiveland. Met de aanleg van de Tweede Maasvlakte wordt de huidige ha ven met twintig procent uitge breid. De totale kosten worden ge schat op ruim drie miljard euro. SINT LAURENS - De kerkbanken van de hervormde kerk van Sint Laurens staan sinds gistermiddag bij de ver schillende kerkgangers thuis. De grenen vloer werd gis teren verwijderd en is ook al verkocht. Dankzij de inzet van vele vrijwilligers ging het leeghalen van de kerk sneller dan gedacht zodat het gebouw nu zo goed als klaar is voor de grote opknapbeurt. Maar eerst wordt «w^SallÈ! zaterdag nog een kunst- en antiekmarkt gehouden en kunnen belangstellenden in en bij de kerk allerlei streekproducten kopen. Hoogtepunt van de kunstmarkt is de verkoop van de Map van Veere met daarin maar liefst veertien houtgravures van Dirk van Gelder, een van de belangrijkste Nederlandse grafici van de twintig ste eeuw. foto Ruben Oreel door Maartje Huijben THOLEN - De appartementen in Het Lint in de Thoolse wijk Stads- zicht zijn niet in trek bij kopers. Slechts dertien van de in totaal 31 woningen zijn verkocht. Castria Wonen gaat daarom veertien ap partementen verhuren. De overige vier probeert makelaardij Hop mans en Geense alsnog aan de man te brengen. Waarom de verkoop tegenvalt, is giswerk voor makelaar Hans Hop mans. „Van potentiële kandidaten horen we dat ze afhaken, omdat de appartementen te klein zijn. Maar dat kunnen we weer niet rij men met de reacties van bewo ners. Die zijn juist heel positief en razend enthousiast. Die vinden de woningen helemaal niet klein." Het appartementencomplex werd eind vorig jaar opgeleverd. De wo ningen zijn circa tachtig vierkante meter groot en kosten ongeveer twee ton. „Aanvankelijk twijfelden we of we alle woningen wel in de verkoop moesten doen", zegt Co Drogen- dijk van Castria Wonen. „Maar de vraag naar dit type was in het be gin zo overweldigend, dat we be sloten alles in de verkoop te doen. Omdat de verkoop nu stagneert, hebben we besloten om een deel te verhuren. We willen niet nog maanden de huizen leeg laten staan, terwijl er wel vraag is naar dit type huurappartementen. Voor de nieuwe Dalemhof geldt straks zelfs een wachtlijst van drie tot vijfjaar." De huren van een woning in Het Lint zitten in het hogere huurseg- ment. „De brutohuur bedraagt 560 euro", meldt Drogendijk. „Daar bovenop komen dan nog de servicekosten van vijftig euro." Vooralsnog ligt het in de planning om de huurwoningen over enkele jaren weer te koop aan te bieden. „Als de woningen over een paar jaar weer vrij komen, moeten we dat gewoon opnieuw bekijken", zegt Hopmans. JC VASTGOED SaSOONlMK j V£ii:£ j PROmStONSEl 'Daarom is JC Vastgoed de aangewezen makelaar om uw huis te verkopen' Waarom JC Vastgoed? Als u JC Vastgoed inschakelt voor de verkoop van uw huis kunt u rekenen op een persoonlijke bege leiding. Ik adviseer een reëele vraagprijs, begeleid de bezichtigingen en voer onderhandelingen om de maximale prijs er voor u uit te halen. U kunt met al uw vragen 6 dagen én avonden bij mij terecht. Ook na de koop wordt alles voor u geregeld en na de overdracht van het huis kunt u bij vragen nog bij mij terecht. Kortom, u krijgt de uitgebreide service van een professional die gedreven is om uw huis goed en snel te verkopen Wat kost dat? JC Vastgoed gaat écht actief aan de slag met de verkoop van uw huis. Hiervoor betaalt u één prijs. De courtagekosten bedragen 1,35% van de verkoopprijs (exci. BTW) Wat krijgt u voor dit bedrag? Optimale en intensieve persoonlijke begeleiding. Directe plaatsing van uw huis op de veel bezochte websites: www.jcvastgoed.nl, www.huislijn.nl,jaap.nl en funda.nl Een gratis'virtuele tour' Een prachtige full-colour brochure. Professionele plattegronden van het huis. Iedere twee weken een advertentie in Woonnieuws Midden-Zeeland. En Het benodigde energiecertificaat van uw woning! No cure, no pay JC Vastgoed doet zaken op basis van: Geen zaken, geen kosten. U gaat een bemiddelingsovereenkomst aan voor een termijn van 4 maanden. Als uw huis daarna niet verkocht is, kunt u zonder kosten stoppen. Kennismaken? Informeer eens naar de mogelijkheden of maak gewoon vrijblijvend een afspraak. Bel 0118-591000 of mail naar info@jcvastgoed.nl JC Vastgoed Schoolstraat 3a 4354 AJ Vrouwenpolder 10118 59 10 00 F 0118 59 34 10 F Jpyastgoed@jcvaStgoed.nl www.jcvastgoed.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57