Zeeland 'Niet gek dat we af en toe tegenslag hebben' Oranjezon krijgt monumentenstatus w Kapelle moet het doen met Bel nü 0113-220176 Show gepimpte auto's in Kapelle Thoolse apotheker hoopt pillenautomaat snel vrij te geven. Walchers natuurgebied krijgt in november ook aardkundige wandeling. Academy biedt gratis film aan op de Markt Optreden Goose City Singers in Manhuistuin Bewoners Dalemhof kunnen dit jaar terug Markt theetuin Mary's Place bij Driewegen Ballroom - latin - Salsa - Streetdance - Hiphop - Kids Verkeersproject van de baan door faillissement Schoolzone Nederland. 26 Woensdag 20 augustus 2008 PZC Tijdens de open dag van zijn nieuwe apotheek - vorig jaar oktober - toonde Koos Werkman al zijn automaat om pillen te pinnen. foto Willem Mieras door Rob Paardekam THOLEN - „Nou, een datum wil ik eigenlijk niet meer noemen", zegt voos Werkman. De Thoolse apo- heker heeft in het verleden al va- ter voorspellingen gedaan over de ngebruikname van zijn pillenauto maat, maar het duurt allemaal iets langer dan verwacht. „Vooruit dan maar", zegt hij na enig aarzelen. „Ik hoop dat we hem in septem ber of oktober kunnen testen met een stel klanten. Daarna kan het snel gaan." De apotheek in Tholen is de eerste in Nederland waar mensen hun medicijnen straks kunnen pinnen. Zo wil Werkman vooral de wer kende Tholenaren tegemoet ko men. Die kunnen straks na hun werk naar de apotheek, waar ze hun pasje in de automaat stoppen en hun pincode intoetsen. Het zak je met de medicijnen komt vervol gens over een lopende band naar de automaat, waar de klant het uit kan halen. Vorig jaar augustus, toen de apo theek verhuisde naar De Vliethof, schatte de apotheker dat de pillen automaat een paar maanden later in gebruik zou zijn. „Het duurt lan ger dan ik in het begin dacht", moet Werkman nu toegeven. „Maar dat kan hè. Wij zijn echt de allereerste apotheek met zo'n appa raat. Hij wordt hier ontwikkeld. Dan is het ook weer niet zo gek dat je tegen tegenslagen aanloopt. Daar had ik ook wel een beetje re kening mee gehouden. En ja, door allerlei vakanties in de zomerperio de ligt alles toch weer anderhalve maand tot twee maanden stil." Volgens Werkman is er sprake van een hardnekkige storing, waardoor hij de uitgifte-automaat nog niet kan vrijgeven voor zijn klanten. In de apotheek zelf wordt er al wel mee gewerkt. Dat betekent dat de medicijnen over een bandje naar de medewerkers komen. Zij kun nen dan nog een extra controle uit voeren. In de automaat zelf is ook nog een extra controlemoment in gevoerd. Elk medicijn krijgt een chip, die op de lopende band nog eens wordt gelezen. Als dan blijkt dat het om het verkeerde medicijn gaat, wordt het niet verstrekt. „On langs bleek dat het apparaat vaak doosjes afkeurt, die wel goed zijn", vertelt Werkman. „Dat is nou ook weer niet de bedoeling." De apotheker wil de automaat pas volledig vrijgeven als alles op en top werkt. Mensen mogen straks natuurlijk niet de verkeerde pillen krijgen. „Ik hoop in september of oktober te kunnen testen met een aantal klanten, die proefpersoon willen zijn", stelt de apotheker. „Daarna kan het snel gaan." 1^ De pillenautomaat in de apo- theek van Tholen is nog steeds niet vrijgegeven voor de klanten. In september of oktober mogen ze hem wellicht gaan testen. door Maurits Sep OOSTKAPELLE - Natuurgebied Oranjezon tussen Oostkapelle en Vrouwenpolder wordt zeer waar schijnlijk uitgeroepen tot 'aardkun dig monument'. Het is één van de zeer weinige plekken langs de Ne derlandse kust waar duinen op na tuurlijke wijze ontstaan. „Oranjezon is een aangroeikust. Het ontstaan van nieuwe duintjes is een actief proces. Je kunt daar dus nog het proces volgen dat zich de afgelopen eeuwen aan de hele Nederlandse kust heeft afge speeld", verklaart Huibert Simons, districtshoofd noord van Het Zeeuwse Landschap. Maar je moet er als achteloze wan delaar wel op gewezen worden dat het bijzonder is wat je daar wel - en aan de rest van de Nederlandse kust bijna niet meer - kunt zien, merkt Simons op. Daarom wil Het Zeeuwse Landschap eind novem ber gelijktijdig met de aanwijzing van Oranjezon als aardkundig mo nument een aardkundige wandel route openen door het natuurge bied. De route voert vanaf het pompsta tion Oranjezon over bestaande pa den door het gebied. De wande ling wordt twee tot drie kilometer lang, verwacht Simons. Onderweg kunnen wandelaars op bijzondere plekken op informatiebordjes le zen wat ze daar aan aardkundige bijzonderheden zien. „We geven uitleg over het ontstaan van dui nen en over geologische proces sen. Dan moet je denken aan de fossiele zeereep, de reep waar vroe- W* Langs de Walcherse kust bij Oranjezon is te zien hoe nieuwe duinen ontstaan. Daarom ver dient het gebied een monumen tenstatus en een wandelroute. ger het strand lag, maar die nu ver der landinwaarts ligt. En aan stuif- kuilen: plekken die vroeger de bo venkant van de duinen vormden, maar die door het uitstuiven van zand nu kuilen zijn geworden. En aan wat wij embryoduintjes noe men, jonge duintjes die aan de kust aangroeien, nog voor de eer ste echte duinen." Het ziet er allemaal mooi uit in Oranjezon en de mensen wande len er wel, maar er is zo veel meer over te vertellen, stelt Simons. „Kennis leidt ook tot meer begrip bij mensen over wat zich afspeelt in de natuur en hoe leuk het is om dat mee te maken." Eind november vindt de 'week van de levende bodem' plaats. Dan zijn zowel de aanwijzing tot aardkundig monument en de ope ning van de wandelroute gepland. De informatiepanelen langs de wandelroute worden betaald door Het Zeeuwse Landschap en de pro vincie Zeeland. Verwisselbare stenen ring vanaf 61,50 in zilver of goud www.lucasjuwelier.nl tel .0113-251915 Dental Goes B.V. H Wij werken aan uw glimlach! Voor informatie of reparatie van uw kunstgebit. 1 Van de Spiegelstraat 56 4461 LN Goes T+31 (0)113 231220 F+31 (0)113 250335 www.excent.eu dentalgoes@excent.eu Helpende handen voor mooie tanden. MIDDELBURG - Op de Markt in Mid delburg is morgenavond de film Super Hero Movie te zien. Het is de Nederlandse première van deze ko mische film. De film wordt aange boden door de Roosevelt Aca demy. De voorstelling is in de open lucht, de toegang is gratis. De Roosevelt Academy heeft deze week introductieweek voor de nieuwe studenten. De voorstelling begint om 21.30 uur. GOES - De muziektent in de Man huistuin in de Goese binnenstad is zondag het podium voor barber- shopkoor Goose City Singers. Het concert van het 25 leden tellende dameskoor onder leiding van Fran cis de Jonge begint om twaalf uur 's middags en duurt een uur. Bij minder goed weer wordt uitgewe ken naar de Grote of Maria Magda- lenakerk. THOLEN - De bewoners van woon zorgcomplex Dalemhof (de vroege re Ten Ankerflat) kunnen aan het eind van het jaar verhuizen naar het nieuwe woonzorgcomplex. De bouw daarvan loopt gestaag. Vol gens manager Joost Zielstra moe ten de mensen de kerstdagen in de nieuwe woning kunnen doorbren gen. De bewoners zitten al meer dan twee jaar in noodunits aan de Prinses Beatrixstraat. DRIEWEGEN - In theetuin Mary's Place aan de Coudorpseweg 7 bij het Borselse Driewegen vindt za terdag van 10.00 tot 14.30 uur een rommelmarkt plaats waar ook bro- cante spullen worden aangeboden. Wie aan de markt wil deelnemen, kan zich nog aanmelden bij Mary van 't Leven, 0113-548313. Als het regent, wordt de markt binnen ge houden. KAPELLE - Wie van gepimpte, ex treem verbouwde auto's houdt, moet zondag aan de Handelsweg op het Kapelse bedrijventerrein Smokkelhoek zijn. De eerste editie van Fantasy Tuning Day vindt er plaats van 10.00 tot 17.00 uur. De top van de Nederlandse tuning- wereld wordt verwacht, van een opgeleukte Peugeot 206 tot auto's met een muziekinstallatie van meer dan 140 decibel. Een deskun dige jury beoordeelt de deelne mende wagens. Er is ook een deci bel-wedstrijd. Aan de Handelsweg in Kapelle is plek voor vijfhonderd auto's. De deelname kost acht eu ro, het bezoek is gratis. door Luc Oggel KAPELLE - Waarom niet? Dat was de gedachte van het Kapelse colle ge van B en W toen het eind vorig jaar werd benaderd door Schoolzo ne Nederland uit het Limburgse Maasbracht. Dat biedt - of beter ge zegd: bood, want inmiddels is de organisatie failliet - gemeenten kos teloos driejarige verkeersveilig- heidsprojecten aan. De speciale borden voor bij scholen zijn nog wel geleverd en worden volgende week in de hele gemeente ge plaatst. Schoolzone Nederland was een vrij jonge, landelijke organisatie, die als doel had de 'verkeersveilig heid en uniformiteit met betrek king tot bebording rondom basis scholen te verhogen'. Deelname was kosteloos voor zowel gemeen ten als basisscholen. De lokale mid denstand fungeert als sponsor. Schoolzone Nederland had inmid dels in zo'n twintig gemeenten in Noord-Brabant, Limburg, Gelder land en Noord-Holland projecten lopen. Kapelle zou, na Tholen, de tweede Zeeuwse gemeente wor den. Ook Borsele was benaderd, maar daar zag men er geen heil in. „Als je het allemaal op een rijtje zette, dan paste het eigenlijk wel bij ons verhaal", zegt de Kapelse wethouder Leo Kosten. „Niet dat het nu direct slecht is gesteld met de veiligheid rondom de scholen, maar het kan nooit kwaad er weer eens aandacht voor te vragen. De nieuwe borden zijn ook een stuk groter en dus opvallender dan de huidige, die er al een behoorlijke tijd staan. We zien het ook als een aanvulling op het project Veilig Honk (particulieren langs school- routes fungeren als 'opvang' in ge val van bijvoorbeeld een lekke band, red.)." Het was de bedoeling dat de bor den, waarop een kindertekening Het kan nooit kwaad weer eens extra aandacht te vragen voor veiligheid'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 54