'Het Zeeuws elftal is iets bijzonders' "GRATIS REACTIONS?" GA TOCH MEIEEN NAAR SPECSAVERS Dolf Roks kijkt uit naar weerzien met Willem van Hanegem. Zeeuws elftal- FC Utrecht Succes Zeeuwen bij openwaterzwemmen Kloetinge boekt nipte zege op Bruse Boys 42 Woensdag 20 augustus 2008 PZC W door Barry van der Hooft GOES - De ontboezeming rolt ge meend over zijn lippen. „Ik ben er de afgelopen jaren achter gekomen dat ik meer trainer dan coach ben." Desondanks hoefde Dolf Roks niet lang na te denken toen hij werd benaderd om vanaf de zij lijn het Zeeuws elftal aan te stu ren. „Want ik vind het vooral heel leuk." Maar, voegt hij eraan toe: „Toch zou ik voor een oefenwed strijd graag eens een paar keer met die gasten willen trainen." Dat laatste gebeurt zelden omdat de Zeeuwse voetballers verplichtin gen hebben bij hun eigen clubs. Ook voor het oefenduel van van avond met FC Utrecht was er voor Roks geen gelegenheid de selectie op een trainingsveld bij elkaar te krijgen. „Maar ik ga vanavond echt niet anderhalf uur tegen ze aan zit ten praten. Natuurlijk moeten we wat zaken doorspreken. Maar we moeten er vooral voor zorgen dat het een hartstikke leuke wedstrijd wordt." Het materiaal om dat te bewerk stelligen is volgens Roks aanwezig. „Er lopen zó veel goede voetbal lers in Zeeland. Dat vind ik echt. Iemand als Hoessein Bouzambou van RCS vind ik bijvoorbeeld een speciaal talent. En twee weken ge Dolf Roks wil tegen Utrecht vooral een leuke wedstrijd met het Zeeuws elftal spelen. foto Dirk-Jan Gjeltema leden zag ik bij Jong Zeeland voor het eerst Niek van Sprundel voet ballen. Hij viel me echt op en als ik dan hoor dat hij met Aarden burg in de derde klasse speelt, Dolf Roks vindt dat voetballers al tijd voor een vertegenwoordi gend team behoren uit te ko men. Meedoen betekent soms een doorbraak voor spelers. denk ik: zó! Net als veel andere jongens heeft hij specifieke kwali teiten. Zulke voetballers moeten vaak nog een stap maken om het er helemaal uit te laten komen." Na zijn ontslag bij RBC, in januari 2006, kreeg de oefenmeester ver schillende aanbiedingen, vooral uit het buitenland. Hij ging er niet op in. „Want ik heb drie kinderen thuis en mijn vrouw is onderwijze res. Het ging over werken in Abu Dhabi, dat soort landen. Dan moet heel het gezin dus mee en dat is moeilijk." Zijn prioriteit ligt daardoor nog steeds bij de Jeugd Voetbal Oplei ding Zeeland (JVOZ). Het coachen van het Zeeuws elftal doet hij er graag bij. „Want het Zeeuws elftal is iets bijzonders. Als ik trainer was van een club zou ik mijn spe lers er ook altijd voor vrijgeven. Als jong ventje droomt iedere voet baller ervan het Nederland elftal te halen. Als dat niet lukt wil je voor een ander vertegenwoordi gend team uitkomen. Dat is hier dus het Zeeuws elftal. Wedstrij den zoals tegen FC Utrecht zijn toch mooi om mee te maken? En als iemand vanavond de sterren van de hemel speelt, komen ze hem misschien wel halen. In mijn tijd bij Sparta kwamen Kew Ja- liens, Danny Koevermans en Nour- din Boukhari ook op relatief late leeftijd van een amateurclub. Kijk eens waar ze nu staan." Het duel in Goes wordt vanavond zijn debuut bij het Zeeuws elftal, maar is vooral speciaal vanwege de oude bekende die hij tegen het lijf loopt. Roks werkte in 2001 een klein half jaar samen met Willem van Hanegem en bouwde een spe ciale band op met 'De Kromme'. „Met Willem heb ik een fantas tische tijd gehad, we zaten uren over voetbal te praten. Maar de laatste jaren heb ik hem niet zo heel vaak meer gezien of gespro ken. Terwijl ik weet dat ik altijd bij hem terecht kan. Met Frank Rijk aard is het precies hetzelfde. Af en toe hebben we contact per sms. Maar ik heb nooit gedacht: nu stap ik op het vliegtuig en ga ik naar Barcelona. Dat we vanavond tegen FC Utrecht spelen vind ik daarom extra mooi. Kan ik eindelijk eens bijpraten met Van Hanegem." Wilt u deze zomer uw ogen goed beschermen tegen direct zonlicht en wilt u er met uw bril ook nog eens heel goed uitzien? Dan zijn REACTIONS de ideale keuze. Want met REACTIONS biedt Specsavers een serie innovatieve meekleurende glazen voor de mooiste monturen. REACTIONS reageren razendsnel op veranderende lichtomstandigheden en zijn bij Specsavers deze zomer helemaal gratis (normaal 85.-) bij aanschaf van een montuur vanaf 99.-. En omdat wij alleen werken met volledig gediplomeerde opticiens, kunt u vertrouwen op professionele oogzorg. Dus loop gerust eens binnen. Specsavers Goes Ganzepoortstraat 7 (tegenover Kruidvat) Specsavers Middelburg Lange Delft 1 7 (tegenover Blokker) 0113 - 22 93 03 0118 - 64 22 60 www.specsavers.nl De REACTIONS aanbieding geldt t/m 7 september 2008 en geldt niet in combinatie met andere aanbiedingen. Voor extra glasopties (zoals varifocaal) betaalt u vaste lage toeslagen. Vraag in de winkel naar de voorwaarden. Het Zeeuws elftal speelt vanavond om 19.15 uur een wedstrijd tegen FC Utrecht. Locatie: Sportpark Het Schenge, Goes Op veld w Goes entreeprijzen: 7,00 kinderen t/m 12 jaar: 3,50 «i kassa open: 18.00 uur Bijzonderheden Zeeuws elftal 0 In zijn laatste wedstrijd won het Zeeuws elftal met 4-3 van eredivisionist Sparta. Dat was eerder dit jaar op donderdag 16 mei in Zierikzee. 0 De Zeeuwse doelpunten kwamen in die wedstrijd van Regilio Pinas, Mathijs Hage, Peter de Jong en Ferry Alfons. Van dit kwartet is vanavond alleen Peter de Jong van de partij. Bijzonderheden FC Utrecht 0 Het duel met het Zeeuws elftal is voor FC Utrecht het voorlaatste duel in de voorbereiding. Komende zondag wordt de oefencampagne afgesloten tegen de amateurs van Elinkwijk. 0 FC Utrecht opent het seizoen in de eredivisie volgend weekeinde met een thuiswedstrijd tegen kampioen PSV. PZC Willem Adriaansens bron Rudy Boogert GOES - Tijdens openwaterzwem- wedstrijden in Heerjansdam en Aalsmeer waren er diverse succes voor Zeeuwse deelnemers. Simon Edenburg (Luctor) won in Heerjansdam de 500 meter school slag. In Aalsmeer was hij de beste op de 1000 meter. Ook waren er zeges voor Alex Eversdijk (De Bruinvis), Danique van Peenen, Ju dith Stap, Jaimy Kort, Levi Kort en Amira Fahti (Stormvogel) GOES - Kloetinge boekte gisteren in Bruinisse een 2-1-overwinning op Bruse Boys. Via Emiel Dorst kreeg de Bru de beste kans in de eerste helft, maar zijn kopbal stuiterde via de lat en de paal terug het veld in. Na de rust ging het oefenduel gelijkop. Kloetinge kwam via Joffrey Geldof op voorsprong. Marinus Baas scoorde daarna de 0-2. Kort voor tijd maakte Peter Willemse de 1-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 44