lovend over Spaanse baas OO CU: geen subsidie voor Pfaffs Speldenprik) es meisjes van het CSW leeft kanker enorm for t/j< COMMENTAAR Boudewijnpark: 'meer synergie' Zaken doen Op zijn Spaans Statenfractie tegen geld provincie voor Zeeuwse aflevering PfafFs-soap. PZC Woensdag 20 augustus 2008 3 De angel is uit het koude oorlogje tussen Rusland en de Navo. Want de gematigde landen in het bondgenootschap hebben de overhand. Dus escaleert de kwestie Georgië niet. Op aandringen van Duitsland, Frankrijk en Italië komt de Navo met een opvallend milde reactie op het Russische optreden op de Kaukasus. Geen harde veroordeling zoals de Amerikanen en de Britten willen, maar een haast vriendelijke opschorting van het reguliere overleg met Moskou tot de Russische troepen weer thuis zijn. Ook de Nederlandse regering, die vaak dicht tegen Washington en Londen aanschurkt, is blij dat er geen drastische verwijdering van Moskou komt. De onbezonnen militaire acties van Georgië in de afgescheiden provincie Zuid-Ossetië en de zwaar aangezette reactie van de Russen zullen de internationale verhoudingen dus niet ernstig verstoren. Wel worden er nog wat speldenprikjes uitgedeeld. Amerikanen én Russen zeggen gezamenlijke militaire oefeningen af. De Navo belooft dat Georgië 'ooit' lid mag worden. Met dit soort klein ongenoegen kunnen de partijen natuurlijk best leven. Algemeen directeur Bernard Logghe van het Boude- wijn Seapark in Brugge is 'verheugd' om Deltapark Neeltje Jans als nieuw lid van de Aspro-groep te verwelkomen. „We kennen elkaar al van vroeger, op het gebied van zeezoogdieren wer ken we al langer samen met Delta park Neeltje Jans." Logghe hoopt op een intensievere samenwerking in de nabije toe komst, onder meer op het gebied van promotionele activiteiten. „De andere 37 parken van Aspro liggen niet dicht in de buurt." Hemelsbreed is de afstand tussen de twee waterrijke parken nog geen zestig kilometer. Echter, een autoritje van Brugge naar de Oos- terscheldekering neemt zo'n twee uur in beslag. Ook manager Benny Noppe is blij met de 'gezinsuitbreiding'. „Bin nenkort gaan we zeker eens een kijkje nemen bij Neeltje Jans." De laatste keer dat hij er was, zo'n vijftien jaar geleden, was hij be paald niet onder de indruk. „Maar ik weet dat ondertussen veel veranderd is. Ik ben dus be nieuwd." Bij Deltapark Neeltje Jans moeten ze zich instellen op informele lij nen met het hoofdkantoor van de nieuwe eigenaar Aspro Ocio in Ma drid. In het zakendoen op zijn Spaans spelen goede contacten tus sen personen een belangrijke rol. „Het moet klikken", is de ervaring van Erik Roland, directeur van de Vlissingse vestiging van de Spaan se hout- en houtproductenprodu cent Finsa. „Dat is de voorwaarde voor succes." Beslissingen worden in de Spaanse bedrijfscultuur bezegeld tijdens etentjes die om twee uur begin nen en - afhankelijk van het be lang van de besluiten - tot zes uur kunnen duren. Natuurlijk is het hoofdkantoor van een Spaans bedrijf tussen half twee en half vier 's middags niet bereikbaar. Siësta. Daar staat tegen over dat medewerkers van vestigin gen in het buitenland er rekening mee moeten dat ze tot een uur of negen 's avonds nog kunnen wor den gebeld door een Spanjaard die eerder op de dag van zijn ruime rustpauze heeft genoten. leiding die dag heel wat euro's bij elkaar fietsen en lopen. De leerlingen fietsen die donder dag vanaf hun school naar Dis hoek, een afstand van zo'n tien ki lometer. Vervolgens is er een wan deltocht van vijf kilometer waarna ze weer terugfietsen naar de Toor- op-vestiging in Middelburg, 's Avonds tijdens een schoolfeest, een disco, wordt bekendgemaakt hoeveel geld de leerlingen bij el kaar hebben opgehaald voor Ride for the Roses. De laatste week van vorig school- jaar hebben de derdeklassers al de nodige informatie over de Ride en kankerbestrijding gekregen. De nieuwe derdeklassers krijgen die informatie begin volgende week. Feitelijk staat de hele introductie week volgens Abrahamse in het te ken van Ride for the Roses. Dins dag, de eerste dag van de introduc tieweek, leveren de scholieren hun sponsorkaarten in. En vervolgens krijgen ze heel wat informatie over de Ride, kanker en kankerbes trijding. Vrijdag fietst een delegatie van de CSW naar Goes om burgemeester Van der Zaag de cheque met het opgehaalde bedrag te overhandi gen. Die fietstocht heen en terug naar Goes kan volgens de CSW-do- cent als een soort mini-ride wor den gezien. Abrahamse vond het opvallend dat tijdens de lessen over Ride for the Roses, eind vorig schooljaar, bleek dat zowat elke leerling wel mensen kende die kan ker hadden of zijn gestorven aan de gevolgen van kanker. „Ook bij de stoere jongen en meisjes van veertien tot en met zestien jaar leeft kanker enorm." Kijk voor eerdere afleveringen en meer nieuws op www.pzc.nl/ridefortheroses door Ben Jansen MIDDELBURG - De ChristenUnie in de Staten van Zeeland wil niet dat de provincie geld steekt in een afle vering van de Vlaamse realitysoap De Pfaffs. Het is de bedoeling dat ex-doel man Jean-Marie Pfaff en zijn fami lie, wier belevenissen in Neder land door RTL worden uitgezon den, een vaartocht in Zeeland ma ken en en passant genieten van streekproducten. Dat is Zeeland promotie, redeneert het dagelijks provinciebestuur. Daarom wil het een bijdrage van 1000 euro in het vooruitzicht stellen. Dat voornemen is CU-Statenlid Ar jan Beekman in het verkeerde keel gat geschoten. Hij vindt een subsi die van de provincie niet nodig. „De Pfaffs zijn hier, net als ieder ander, van harte welkom en het staat hen vrij te genieten van wat Zeeland te bieden heeft", stelt hij. Naar zijn mening hoeft een com merciële realitysoap niet te wor den gesteund door een financiële bijdrage van de overheid. Beekman heeft over de subsidie toekenning vragen gesteld aan het dagelijks provinciebestuur. Hij wil onder meer weten aan welke crite ria een programma moet voldoen om subsidie van de provincie"te ontvangen. De attracties in het Boudewijnpark in Brugge zijn voorzien van wervende, internationaal klinkende namen, zoals 'Eagle Kingdom' voor de roofvogelshow (rechtsonder). Verder vormt het waterleven het belangrijkste thema (boven en linksonder).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3