Ti LJ Typisch zo'n rondje voor Bart Voskamp vaart i H 1 Borut Bozic mag op herhaling in Terneuzen Achttien topploegen en twee wildcards Eneco Tour over totale afstand van 1130 km Tom Boonen stapt uit na rit vanuit Terneuzen T -y f -i. t«|L m %mê, N 3 6 Woensdag 20 augustus 2008 PZC 1 .José Ivan Gutierrez i 2. Francisco Perez Sanchez 3. Arnaud Coyot i 4. Mathieu Drujon i 5. Joan Horrach 1 6. Marlon Alirio Perez Arango 7. Nicolas Portal 8. Luis Léon Sanchez Gil 11. Leif Hoste 12. Glenn D'Hollander 13. Francis de Greef 14. Wim de Vocht 15. Bert Roesems 16. Jurgen Roelandts 17. Geert Steurs 18. MaartenTjallingii 21. Joost Posthuma 22. Bram de Groot 23. Mathew Hayman 24. Sebastian langeveld 25.Tom Leezer 26. Gerben Löwik 27. Michiel Elijzen 28. Bram Tankink I Irmorgetic flf 31. Tom Boonen 32. Wilfried Cretskens 33. Steven de Jongh 34. Stijn Devolder 35. Kevin Hulsmans 36. Sebastien Rosseler 37. Gert Steegmans i 38. Maarten Wynants GOES - De Sloveense renner Borut Bozic, die in de sprint in Terneu zen de tweede etappe van de Del ta Tour Zeeland van dit jaar op zijn naam schreef, komt ook aan de start van de Eneco Tour. Hij rijdt in de kleuren van Cycle Collstrop, waarvoor ook de Neder landers Bas Giling en Matthé Pronk uitkomen. GOES - De Eneco Tour gaat van daag in Sittard van start met acht tien ProTour ploegen en twee wildcards. Astana, dat de Tour niet mocht rijden, is in de Nederlands/ Belgische ronde wel weer van de partij. Scott is nu hoofdsponsor van de ploeg van Saunier Duval. De wildcards zijn voor Skil-Shima- no en Cycle-Collstrop. GOES - De honderdzestig renners in de Eneco Tour moeten een tota le afstand afleggen van 1130 kilo meter als ze de ronde willen uitrij den. Daarvan worden er 559 over Ne derlands grondgebied gereden en 471 over Belgische grond. De ren ners moeten 22,7 kilometer tegen de klok rijden. GOES - Tom Boonen, die de Tour de France niet mocht rijden door de verdenking van cocaïnegebruik, rijdt de Eneco Tour maar voor de helft. De Belgische sprinter doet met Quick Step mee aan de Eneco Tour als voorbereiding op de Ron de van Spanje. Hij stapt uit de koers na de etappe die van Terneu zen naar Ardooie voert. De Spaanse tijdrijders José Ivan Gutierrez en Luis Léon Sanchez hebben de Tour de France achter de rug en staan nu met veel ambitie aan de start van Eneco Tour door Nederland en België. door Frits Bakker H et startpodium van de Tour de France in Brest, een druilerig regentje en een zon nige lach. José Ivan Gutierrez, winnaar van de Eneco Tour van vorig jaar, staat er scherp bij voor de start van het drie we ken durende spektakel. Kansen op de top tien, als gepaten teerd tijdrijder en redelijke klim mer? Hij kijkt wat ongelovig. „Ik rijd de Tour in dienst van Ale jandro Valverde, misschien ook van Oscar Perreiro." En Luis Léon Sanchez, de andere specialist in het rijden tegen de klok? Zelfde verhaal. Want alles is afgestemd op de twee gelouterde kopmannen van Caisse d'Epargne, de Spaanse miljoenenploeg. Drie weken later is de missie mis lukt, omdat Alejandro Valverde zich na één slechte dag niet meer heeft: kunnen mengen in het ge vecht om de Tourzege. Gutierrez heeft niet meer dan een bijrol gespeeld: tiende in de eerste tijdrit in Cholet op een minuut van Stefan Schumacher, 56e in het eindklassement op een uur en drie kwartier van Carlos Sastre. Sanchez reed zich tenminste één keer in de schijnwerpers. Hij won de zevende etappe, een zogenaam de tussenrit, waarin het peloton onder aanvoering van de CSC-ploeg een coup wilde plegen, maar de schade uiteindelijk nog 41Sergei Ivanov 42. - 43. Koen de Kort 44. Thomas Frei 45. Beniot Joachim g§ 46. Aaron Kemps to 47. Steve Morabito V 48. Berik Kupeshov MMj -tour r meeviel. Luis Léon Sanchez gaat er met vier andere vluchters van door, blijft alleen over, laat zich als een steen naar benden vallen op het laatste klimmetje en wint de etappe. Stefan Schumacher wint de sprint van de achtervolgers voor Filipo Pozzato. José Ivan Gutierrez Palacios, gebo ren in Hinojedo op 27 november 1978, viervoudig kampioen tijdrij den in zijn land, is meer een ren ner voor de kleine rittenkoersen. De Eneco Tour lijkt hem op het lijf geschreven met een vlakke aan loop voor de sprinters en de beslis sende tijdrit op de laatste dag. „Ik kan niet, zoals een echte klasse mentsrenner, drie weken gecon centreerd rijden", vertelt hij. Vaak is hij te speels, te onstuimig ook. Daarom zijn de overwinningen elk jaar op de vingers van één hand te tellen. Maar als Gutierrez wint, is het meestal een koers van naam en faam. Hij werd wereldkampioen tijdrijden bij de beloften in Trevi- so in 1999, vier keer Spaans kam pioen tijdrijden en één keer op de weg, won de Eneco Tour en de Ronde van de Middellandse Zee. Luis Léon Sanchez Gil, geboren in Mula op 24 november 1983, volgde Gutierrez dit jaar op als Spaans kampioen tijdrijden. Hij heeft een broer, Pedro Léon Sanchez Gil, die profvoetballer is bij Levante en nog in de belangstelling heeft ge staan bij Chelsea. Luis Léon kroop al op zijn vijfde jaar op zijn eerste racefiets, werd prof bij Once, reed daarna voor Li berty Seguros en nu voor het twee de jaar bij Caisse d'Epargne. De wielerwereld heeft hem wel eens afgeschilderd als de nieuwe Indu- rain. Zowel José Ivan Gutierrez (bij naam Guti) als Luis Léon Sanchez staat bij Caisse d'Epargne in de gro te ronden in de schaduw van Val verde en Perreiro. Gutierrez raakte in aanraking met de racefiets door zijn oom, met wie hij als opgroeiende jongeman tochtjes maakte. „Toen bleek dat ik talent had, ben ik wedstrijden gaan rijden en fanatieker gaan trai nen. Mijn eerste grote succes, op het WK voor beloften, heeft me een mooi profcontract opgeleverd bij Once. In die ploeg, geleid door Manoio Saiz, heb ik me verder kunnen ontwikkelen als tijdrijder. We wonnen in mijn eerste jaar (2000) al de ploegentijdrit in de Tour." De sponsor veranderde van naam, de structuur niet. Het Once van Zulle, het Banesto van Indurain en het Caisse d'Epargne van Valverde maakte indruk in de grote ronden en de klassiekers. „We hebben één van de best georganiseerde en ge structureerde ploegen van de we reld", vindt Gutierrez, die in de Tour van dit jaar de schrik van zijn leven kreeg toen Oscar Pereiro in de afzink van de Col d'Agnel een bocht miste, door de vangrail reed en vijf meter dieper op de weg te rechtkwam. De Tourwinnaar van 2006 moest de strijd staken met een gecompliceerde breuk. „Ik zag hem liggen op straat en heb stille tjes gebeden dat hij nog in leven mocht zijn", vertelde Gutierrez la ter geëmotioneerd. Tijdrijders in Eneco Tour t De Spaanse tijdrijders in de En- co Tour krijgen geduchte con currentie in het gevecht om de eindzege. De Belg Stijn Devolder is ook een kandidaat om de slotetap pe in Mechelen op zijn naam te schrijven. Verder is Michael Rogers uit de ploeg van Columbia een kanshebber. De Australiër is drievoudig we reldkampioen tijdrijden. Bart Voskamp begint aan zijn tweede Eneco Tour. De Nederlands/Belgische ronde krijgt volgend jaar een andere vorm. foto Wim Kooyman door Frits Bakker et startschot voor de vier de Eneco Tour zal als een bevrijding klinken. Bart Voskamp, oud-renner, nu mede-di recteur van de Nederlands/Bel gische wielerronde, kan zich vanaf vandaag eindelijk richten op de wedstrijd zelf De toekomst van de koers is onzeker, omdat de organi satie na dit jaar uiteenvalt. Maar in de laatste Eneco Tour in deze vorm staat het wielrennen in de komende dagen centraal, niet de gevechten achter de schermen. Die zijn in de voorbereiding weer volop gevoerd. Bart Voskamp: „Hoe het er volgend jaar zal uit zien, weet nog niemand. Dat heeft ook te maken met het verdwijnen van de ProTour. Ik weet alleen dat Henk van Mullekom, die de licen tie van deze wedstrijd heeft, door gaat met de organisatie. Wij zullen volgend jaar een wedstrijd organi seren die door Nederland, België en Luxemburg rijdt. Wat de ande re partijen doen, is mij niet be kend. Rob Discart gaat zijn eigen weg. En wij gaan niet verder met Eneco als sponsor, maar tot mijn grote verbazing heeft de geldschie ter op de persconferentie aange kondigd ook een licentie aan te 51. Michael RogeTs" 52. Edvald Boasson Hagen 53. John Devine 54. Andre Greipel 55. Roger Hammond 56. Andreas Klier 57. Servais Knaven 58. Marcel Sieberg 61. Sebastian Siedler 62. RoyCurvers 63. David Deroo 64. Floris Goesinnen 65. Piet Rooijakkers 66. Kenny van Hummel 67. Tom Veelers 68. Robert Wagner 71. Robert Förster 72. Thomas Fothen 73. - 74. Sven Krauss 75. Stephan Schreck 76. Heinrich Haussier 77. Carlo Westphal 78. - 81. Markus Eichler s 82. Luca Barla 85 83. ArturGajek 7 84. Dennis Haueisen g 85. Fabio Sabatini 5 86. Enrico Poitschke 3 87. Elio Rigotto F» 88. Marco Velo 91. Daniele Bennati 92. Maciej Bodnar 93. Francesco Chicchi 94. Claudio Corioni 95. Alberto Curtolo 96. Mauro da Dalto 97. Enrico Franzoi 98. Frederik Willems

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 38