Cultuur Franke opent zicht op het tijdloze Zomertour Popaanzee op drie plaatsen World of Silk als pleisterplek Van oorsprong Duitse kunstenaar keert terug in Raadskelder Sluis. De voorzitter van waterschap Zeeuwse Eilanden de voorzitter van het stembureau van waterschap Zeeuwse Eilanden maakt bekend dat: 2008 T Waterschap Zeeuwse Eilanden PZC Woensdag 20 augustus 2008 35 Werk van Michael Franke, te zien in de Raadskelder. foto Peter Nicolai door Anita Tournois SLUIS - Precies dertig jaar geleden hield Michael Franke zijn aller eerste expositie in de Raadskelder in Sluis. Ook in de twee jaren daar na exposeerde hij er. Zijn vierde tentoonstelling is tien jaar geleden en nu is de van oorsprong Duitse kunstenaar er voor de vijfde maal. Omdat zijn ouders sinds 1972 een huisje hebben aan het Zandertje in Breskens, waar hij regelmatig woont en werkt, is hij in de loop der tijd min of meer vergroeid ge raakt met de streek. Franke woont, na op vele plekken in Europa te hebben vertoefd, sinds kort weer in Duitsland. Sinds zijn negende schildert hij al. Op die leeftijd ver huisde hij met zijn familie naar Brussel. In de tien jaar dat hij daar woonde kwam hij in contact met ELLEMEET - De Popaanzee-zomer- tour wordt komend weekeinde ver volgd. Het reizend festival is vrij dag te vinden in strandpaviljoen Corazon Renesse (Ellemeet), zater dag in strandpaviljoen De 7 Gol ven in Domburg en zondag in strandpaviljoen Panta Rhei in Vlis- singen. Aanvang: 16.00 uur. Er zijn optredens van de Zeeuws- Vlaamse band Bluem en de Ameri kaanse 'Mexicali-gypsy-pirate-pol- ka'-groep Diego's Umbrella. Aan vankelijk zou ook Sense Forward meedoen, maar de band heeft moeten afzeggen vanwege het ver trek van drummer Sean Gascoig- ne. In plaats daarvan komt een ver- rassingsact uit België. De optre dens worden afgewisseld met het DJ-duo Beluxx Blokland. Popaanzee is het Zeeuwse band- coachingsproject dat afgelopen sei zoen voor het eerst werd gehou den. MELISKERKE - Galerie World of Silk in Meliskerke biedt een aantrekke lijke pleisterplaats tijdens de kunst route Zoutelande/Meliskerke van donderdag tot en met zaterdag. In deze galerie is een gevarieerde expositie ingericht met werk van vijf verschillende kunstenaars. De Vlaamse kunstschilder Paul Vanhee toont hier een brede col lectie olieverfschilderijen waarin hij een eigen knipoog geeft naar onderlinge relaties. Marga Klum- per presenteert olieverfschilde rijen met bad- en strandtaferelen. Sieradenontwerper Frans Beelen toont tijdens de kunstroute een se rie colliers en ringen. Ook Gerdi Zwaan liet zich inspireren tot het maken van nieuwe keramische beeldjes. Verder exposeert hier Jo sé van Loon haar textiele objecten. World of Silk heeft tijdens de kunst route aangepaste openingstijden: do. 21 aug. 12-19 uur, vrij. 22 en za. 23 aug.: 10-17 uur. veel Belgische kunstenaars en werd de kiem gelegd voor zijn ar tistieke carrière. Aan de universi teit van Bonn studeerde hij af in kunstgeschiedenis en economie. Daarna werkte en woonde hij in Venetië, Milaan en Rome en bracht intussen regelmatig een be zoek aan Londen. Zijn weg door Europa werd vervolgd in Palermo (Sicilië) en Parijs, waarna hij in 1996 weer neerstreek in Bonn. Zeeuws-Vlaanderen spreekt hem enorm aan. „Het licht vormt het 'Hier in Zeeuws-Vlaanderen beleef ik het specifieke licht ter plekke erg sterk' uitgangspunt van mijn schilde rijen", zegt Franke. „Hier in de streek beleef ik het specifieke licht ter plekke erg sterk. Maar niet al leen het licht, ook de andere na tuurelementen hier maken me steeds bewust van hun goddelijke krachten. In mijn schilderijen pro beer ik deze archetypische oer- structuur vast te leggen. Ik wil het zicht openen op het tijdloze, men sen bewust maken van de bron van ons bestaan, miljoenen jaren geleden." Zijn werken zijn altijd gerelateerd aan een intense natuurbeleving of daaraan ontleende onderwerpen. Griekse en Latijnse benamingen blijken favoriet. Franke legt uit dat deze vaak meerdere betekenissen hebben. Zo blijkt To Kyma niet al leen golf maar tevens kiem en zwangerschap te betekenen. Om dat tijdloze krachten in de oud heid steeds gestalte kregen via de goden, draagt de huidige expositie in de raadskelder de titel: Boreas, Notos, Zephyros, goden der Winden. Deze is geïnspireerd door de Theo gonie van Hesiodos, een Griekse schrijver uit de 8ste eeuw voor Christus. In dit werk wordt ver haald over de geboorte en afstam ming van de goden van de kos mos, zoals de winden, de luchten en het water. In bijzonder krachti ge werken - vaak meerluiken met altijd die fascinerende lichtplek - legt de kunstenaar zijn impressies van deze natuurelementen en hun goddelijke oorsprong vast. Tentoonstelling t/m 28 september in Raadskelder, Markt, Sluis. Geopend: dag. beh. do. en vr. 14.00-17.00 uur. waterschaps verkiezingen ingevolge het bepaalde in artikel 2.13 van het Waterschapsbesluit ten behoeve van de verkiezing van de leden van het algemeen bestuur in 2008 in het register van aanduidingen als bedoeld in artikel 2.9 van het Waterschapsbesluit de volgende aanduidingen van belangengroeperingen geregistreerd staan en dat als gemachtigden van deze belangengroepering en hun plaatsvervangers de volgende personen zijn aangewezen: Statutaire naam Aanduiding Gemachtigde Plv. gemachtigde 1. Volkspartij voor Vrijheid en Democratie WD W.V.L. Ginjaar C.A. den Baars-Alberts H.D. de Vlaming 2. Staatkundig Gereformeerde Partij Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP) C.W. Flikweert J.A. Bliek H. Uil W.A.J. Zwemer 3. Partij voor Zeeland Partij voor Zeeland L.F. Waterman A.J. Schouwenaar H.J.C.FI. Looymans D. de Waal 4. Algemene Waterschapspartij Algemene Waterschapspartij WZE J. van Dalen R. van den Broek H. Wesselius P. Vonk Partij van de Arbeid Partij van de Arbeid (P.v.d.A.) A.E. Flarwijne-Vroomman J.T.F. Burger S. Cijsouw 6. Christenunie Christenunie N. van Kooten H.H. Bouma 7. Christen Democratisch Appèl (CDA) Christen Democratisch Appèl (CDA) FI.A.M. Nauta-van Moorsel W.F.M. Jansen S.L. Meewsen M.E.M. van Velsen 8. Stichting Water Natuurlijk Water Natuurlijk C.J. Geluk T.A.J.F. van Riet ingevolge het bepaalde in artikel 2.16, eerste lid, van het Waterschapsbesluit op de dag van kandidaatstelling, 16 september 2008 van 09.00 uur tot 19.00 uur de kandidatenlijsten kunnen worden ingeleverd op het kantoor van het waterschap, Kanaalweg 1, 4337 PA te Middelburg. De benodigde formulieren zijn reeds toegezonden aan de geregistreerde belangengroepering en zijn te verkrijgen bij mevrouw Esther Boer-Sluiter, tel.nr. 0118 - 621000 of e-mail EJE.Boer-Sluiter@wze.nl. het stembureau in een zitting op donderdag 18 september 2008 de ingeleverde kandidatenlijsten onderzoekt. Ingevolge het bepaalde in artikel 2.30 van het Waterschapsbesluit zullen het proces-verbaal van deze zitting en de ingediende kandidatenlijsten vanaf 19 september 2008 ter inzage worden gelegd op het kantoor van het waterschap. op woensdag 24 september 2008 in het kantoor van waterschap Zeeuwse Eilanden te Middelburg om 10.00 uur een openbare zitting van het stembureau wordt gehouden. In deze zitting beslist het stembureau over: de geldigheid van de ingediende kandidatenlijsten; het handhaven van de daarop voorkomende kandidaten; de geldigheid van de lijstencombinaties. Tevens nummert het stembureau de ingediende kandidatenlijsten. Plaats: Middelburg Datum: 19 augustus 2008 De voorzitter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 37