Zeeland krijgt panorama's vanaf A58 Provinciebestuur wil verrommeling van landschap tegengaan. PZC Woensdag 20 augustus 2008 33 Uitzicht vanaf de brug over het Schelde-Rijnkanaal. foto's Lex de Meester Boomgaard in de omgeving van Lewedorp. Twee vliedbergen bij Baarsdorp. door Jan van Damme MIDDELBURG - De snelweg A58 van Vlissingen naar Bergen op Zoom en de N62 van Goes naar Gent moeten uitzicht blijven bieden op het Zeeuwse landschap. Daartoe wil het provinciebestuur nog dit jaar open vensters aanwijzen. Dat zegt gedeputeerde Harry van Waveren, nadat het Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Or dening en Milieubeheer (Vrom) eerder deze week negen stukken landschap langs autowegen als waardevolle snelwegpanorama's bestempelde. Die panorama's mo gen niet bedorven worden door bedrijventerreinen, woningbouw of geluidsschermen. Het Zeeuwse landschap langs de grote doorgaan de wegen in Zeeland komt niet voor in de opsomming van het mi nisterie. De door Den Haag aange wezen locaties liggen in Noord- en Zuid-Holland, Utrecht, Groningen en Gelderland. Zeeland heeft los van de landelijke snelwegpanorama's een eigen be leid ontwikkeld, dat verromme ling van het landschap langs de hoofdwegen moet voorkomen. Het provinciebestuur maakte in 2997 al een eind aan de wildgroei van reclameborden langs de auto snelweg. Sindsdien groeide het idee, dat het zicht op het land schap vanuit de auto zoveel moge lijk intact moet worden gehouden. Daartoe stelde het dagelijks provin ciebestuur in oktober 2007 het Routeontwerp A58/N62 vast on der de titel 'Vensters op Zeeland'. Achterliggende gedachte van het plan is dat die twee wegen in feite een visitekaartje van de provincie zijn, omdat veel mensen op die manier met Zeeland kennismaken. Het Routeontwerp is een uitwer king van het zogenaamde Omge vingsplan, en werd samengesteld in nauw overleg met Rijkswater staat. Gedeputeerde Van Waveren wil nog dit jaar met alle betrokken gemeenten en de NV Westerschel- detunnel tot een vaststelling van de open vensters komen. Doel is het open karakter van het Zeeuw se landschap behouden. „Er is al genoeg verrommeling van het landschap", zegt de gedeputeerde. „En het komt nog steeds voor dat er weinig doordacht wordt ge bouwd, zoals momenteel op het bedrijventerrein van Goes langs de A58."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35