Zeeland Test pillenautomaat in najaar Nedalco zet bio-ethanol in ijskast Provincie tikt Dow op vingers RESTANTEN 3 daagse Thoolse apotheker hoopt uitgifteapparaat snel vrij te geven. T Explosie in vat had kunnen leiden tot zwaar ongeval. 21 - 22 - 23 augustus door de hele goese binnenstad VERKOOPBEMIDDELING Martelwerktuigen op Vestingstedendagen Hulst W PZC Woensdag 20 augustus 2008 29 door Rob Paardekam THOLEN - „Nou, een datum wil ik eigenlijk niet meer noemen", zegt Koos Werkman. De Thoolse apo theker heeft in het verleden al va ker voorspellingen gedaan over de ingebruikname van zijn pillenauto- maat, maar het duurt allemaal iets langer dan was verwacht. „Vooruit dan maar", zegt hij na enig aarze len. „Ik hoop dat we hem in sep tember of oktober kunnen testen. Daarna kan het snel gaan." De apotheek in Tholen is de eerste in ons land waar mensen hun me dicijnen straks kunnen pinnen. Zo wil Werkman vooral de werkende Tholenaren tegemoet komen. Die kunnen straks na hun werk naar de apotheek, waar ze hun pasje in de automaat stoppen en hun pin code intoetsen. Het zakje met de medicijnen komt vervolgens over een lopende band naar de auto maat, waar de klant het uit kan ha len. Vorig jaar augustus, toen de apotheek verhuisde naar De Vliet- hofj schatte de apotheker dat de pillenautomaat een paar maanden later in gebruik zou zijn. „Het duurt langer dan ik in het be gin dacht", moet Werkman nu toe geven. „Maar dat kan hé. Wij zijn echt de allereerste apotheek met zo'n apparaat. Hij wordt hier ont wikkeld. Dan is het niet zo gek dat je tegen tegenslagen aanloopt. Daar had ik ook wel een beetje re kening mee gehouden. En ja, door allerlei vakanties in de zomerperio de ligt alles toch weer anderhalve maand tot twee maanden stil." Volgens Werkman is er sprake van een hardnekkige storing, waardoor hij de uitgifte-automaat nog niet vrij kan geven voor zijn klanten. In de apotheek zelf wordt er al wel mee gewerkt. Dat betekent dat de medicijnen over een bandje naar De pillenautomaat in de apo- theek van Tholen is nog steeds niet vrijgegeven voor klanten. In september of oktober mogen ze hem wellicht gaan testen. KAPELLEBRUC - Willy Warrens (I) uit Kapellebrug is een goed halfjaar bezig met het smeden van middeleeuwse martelwerktuigen. Hij doet dit op verzoek van Toine Schreurs (r) van de stichting Vestingstedendagen Hulst, want Schreurs wil komend weekeinde tijdens de Ves tingstedendagen een demonstratie geven van hoe recht werd gesproken in de middeleeuwen. In die tijd hadden ze zo hun middelen om mensen te doen bekennen of anderszins te pijnigen; duimschroeven (foto), hand boeien, hellebaarden, een strijdvlegel, Warrens smeedt het allemaal. De martelwerktuigen zijn zaterdag en zon dag te zien op een podium naast het 's-Landshuis in de Steenstraat. Misschien ook wel de rubberen afgehakte duim naast de enorme handbijl op het (eveneens hand gemaakte) hakblok. Warrens: „De eigenaar van die duim had iets gestolen. Nu is-ie 'm kwijt. In de middel eeuwen deden ze niet zo flauw; Hak!" foto Camile Schelstraete de medewerkers komen. Zij kun nen dan nog een extra controle uit voeren. In de automaat zelf is ook nog een extra controlemoment in gevoerd. Elk medicijn krijgt een chip, die op de lopende band nog eens wordt gelezen. Als dan blijkt dat het om het verkeerde medicijn gaat, wordt het niet verstrekt. „On langs bleek dat het apparaat vaak doosjes afkeurt die wel goed zijn. Dat is ook niet de bedoeling." De apotheker wil de automaat pas volledig vrijgeven als alles op en top werkt. Mensen mogen straks natuurlijk niet de verkeerde pillen krijgen. „Ik hoop in september of oktober te kunnen testen met een aantal klanten, die proefpersoon willen zijn." SAS VAN CENT - De Koninklijke Ne dalco heeft het plan voor de bouw van een tweede generatie bio-etha- nolfabriek in Sas van Gent defini tief in de ijskast gezet. Het besluit van de Nedalco-directie komt niet helemaal meer als een verrassing. De beslissing over nieuwbouw werd eerder dit jaar al uitgesteld tot de zomer, omdat er nog te veel onzekere factoren waren. Die geven nu de doorslag om de nieuwbouw 'op ijs' te zetten. „De marktomstandigheden zijn met na me vanwege de hoge grondstofprij- zen (zoals tarwe en maïs) niet ide aal. Daarnaast is er nog geen duide lijke Europese regelgeving voor de productie van biobrandstoffen. We begraven ons idee nog niet, maar bewaren het tot het moment dat de omstandigheden ideaal zijn", zegt manager bedrijfsontwik keling Mark Woldberg. Loodgieters Installatietechniek BV Voor installatie onderhoud van uw cv-ketel 0118 - 479422 rmoens@zeelandnet.nl TERNEUZEN - De provincie heeft Dow Benelux in Terneuzen op de vingers getikt, omdat een explosie begin juli in het vat van de fakkel van LHC 2 wel eens helemaal ver keerd had kunnen aflopen. Volgens GS is gebleken dat de risi co's van explosie onvoldoende zijn geïnventariseerd en geëvalueerd, waardoor er onvoldoende maatre gelen zijn getroffen om dit scena rio te voorkomen. Omdat er geen instrumentele beveiligingen zijn is het voorkomen van dergelijke inci denten afhankelijk van het hande len van een operator. GS stellen vast dat Dow heeft ge handeld in strijd met het Besluit Risico's Zware Ongevallen omdat niet alle maatregelen zijn getroffen die nodig zijn 'om zware ongeval len te voorkomen en de gevolgen daarvan voor mens en milieu te be perken'. Hierdoor is volgens GS een incident ontstaan dat had kun nen leiden tot een zwaar ongeval. Daarom krijgt Dow een formele waarschuwing en hangen één of meerder dwangsommen boven het hoofd bij een nieuwe overtre ding. Verder moet het bedrijf een veiligheidsstudie uitvoeren. De re sultaten moeten vóór t oktober bij de provincie liggen. De uit deze studie voortvloeiende maatregelen moeten dan zo snel mogelijk worden gerealiseerd. OOG- JC VASTGOED MS500NUJK j VEIU4 PROFESSION 'Daarom is JC Vastgoed de aangewezen makelaar om uw huis te verkopen' Waarom JC Vastgoed? Als u JC Vastgoed inschakelt voor de verkoop van uw huis kunt u rekenen op een persoonlijke bege leiding. Ik adviseer een reëele vraagprijs, begeleid de bezichtigingen en voer onderhandelingen om de maximale prijs er voor u uit te halen. U kunt met al uw vragen 6 dagen én avonden bij mij terecht. Ook na de koop wordt alles voor u geregeld en na de overdracht van het huis kunt u bij vragen nog bij mij terecht. Kortom, u krijgt de uitgebreide service van een professional die gedreven is om uw huis goed en snel te verkopen Wat kost dat? JC Vastgoed gaat écht actief aan de slag met de verkoop van uw huis. Hiervoor betaalt u één prijs. De courtagekosten bedragen 1,35% van de verkoopprijs (excl. BTW) Wat krijgt u voor dit bedrag? Optimale en intensieve persoonlijke begeleiding. Directe plaatsing van uw huis op de veel bezochte websites: www.jcvastgoed.nl, www.huislijn.nl,jaap.nl en funda.nl Een gratis'virtuele tour' Een prachtige full-colour brochure. Professionele plattegronden van het huis. Iedere twee weken een advertentie in Woonnieuws Midden-Zeeland. En Het benodigde energiecertificaat van uw woning! No cure, no pay JC Vastgoed doet zaken op basis van: Geen zaken, geen kosten. U gaat een bemiddelingsovereenkomst aan voor een termijn van 4 maanden. Als uw huis daarna niet verkocht is, kunt u zonder kosten stoppen. Kennismaken? Informeer eens naar de mogelijkheden of maak gewoon vrijblijvend een afspraak. Bel 0118-591000 of mail naar info@jcvastgoed.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31