Boudewijn Seapark is Ook bij stoere jongens en Verantwoording De krant 5 weken voor 15 euro! PZC Badgasten in strand gezakt 2 I Woensdag 20 augustus 2008 PZC Overige parken van Aspro ERNSTJAN ROZENDAAL Vandaag verschijnt het boek Klimaatactivist in de politiek van Wijnand Duyvendak. Een beetje als mosterd na de maaltijd, want door een iets te ronkend persbericht heeft het GroenLinks-Kamerlid inmiddels het veld moeten rui men. Bij zijn vertrek uit de politiek riep hij iedereen op verant woording af te leggen van zijn of haar daden tijdens de roerige jaren tachtig. Dat klonk me als muziek in de oren, want ook ik worstel met een onverwerkt verleden. Bij deze beken ik dat ik wel links lulde maar daar doorgaans niet naar handelde. Toen half Nederland op het Museumplein tegen kernwapens demonstreer de, verkocht ik spruitjes op de groentenafdeling van de plaatse lijke supermarkt. Ik verkoos geld boven idealen. De dertig gul dens die ik verdiende, brandden als zilverlingen in mijn zak. Een bezetting van de Vrije Universiteit - waarschijnlijk uit pro test tegen de basisbeurs of de tweefasenstructuur - liet ik aan mij voorbij gaan. Een nacht lang met leuke studentes in de col legebanken - behalve een lafaard was ik dus ook een sukkel. Ik herinner me nog de verontwaardiging van een kennis die als toeschouwer bij krakersrellen door een politiehond was ge grepen. Ja, hij had dan wel met stoeptegels gesmeten, maar dat was toch logisch als je tegenover zo'n fascistische overmacht kwam te staan? Vermoedelijk knikte ik hem begripvol toe, ter wijl ik me in werkelijkheid afvroeg wat hij daar in godsnaam had te zoeken. Twintig jaar lang heb ik niet over deze dingen durven praten, maar Duyvendaks ontmaskering voelt voor mij als een bevrij ding. Niet ik zat fout, maar hij. Femke heeft het zelf gezegd. Als GroenLinks nog iemand nodig heeft met een onbevlekt blazoen kan ze me natuurlijk altijd bellen. Ook ik worstel met een onverwerkt verleden Neeltje Jans is in Spaanse handen. Zes jaar geleden onderging het Boudewijn Seapark hetzelfde lot. Op zoek naar de Spaanse invloeden in Brugge. door Joeri Wisse Spaanse klanken schallen aanhoudend over het Bou- dewijnpark in Brugge. Ze ker de muziekkeuze van de directeur van de Aspro-groep, de Spaanse onderneming die zes jaar geleden het Vlaamse pretpark in haar gelederen sloot. De dame die vandaag de kaartjes van de naar binnendrommen bezoekers controleert, weet het niet. ,,'t Is 'n bandje, of een cd'tje, want het is el ke dag almaar precies hetzelfde", moppert ze. Nee, plezant is het beslist niet, om elke dag op je werk van dezelfde muziek te 'genieten'. „Ach, 't is be ter dan het bandje dat ze voor heen draaiden, daar stond enkel Disney-muziek op", constateert de Brugse droogjes. „Maar sinds het Boudewijnpark is overgenomen is het wel beter geworden hoor. Ik weet nog toen ik hier als kind kwam, er was niet veel meer te doen dan met een roeibootje over de vijver varen." De Spanjaarden hebben duidelijk hun sporen achtergelaten in het Belgische park. Zo lopen alle mede werkers met het logo van het moe derbedrijf op de borst. En al bij het entreegebouw worden de be zoeker middels een bordje geatten deerd op het feit dat het park sinds 2002 eigendom is van Aspro. Tijd om eens te kijken wat er op een zonnige dag te doen is in het park. Waar een jaar geleden nog de historische Hermeinsklok, een astronomisch uurwerk van acht bij vijf meter, stond opgesteld, draait nu een film over het leven van een jonge walvis. De verbou wing past perfect in het plaatje van het Spaanse leisureconcern, waarbij het waterleven de belang rijkste plaats inneemt. Het Boudewijnpark is de afgelo pen jaren flink gemoderniseerd. De attracties zijn voorzien van wervende, internationaal klinken de namen: het dolfinarium 'Dolfï- droom' en de roofvogelshow is omgedoopt tot 'Eagle Kingdom'. Ook het 'Sea Side Restaurant' heeft een gelikte naam. Binnen is het Aspro dat de klok slaat. Achter de balie waar frietjes en hambur gers (keurig verpakt in Aspro-doos- jes) worden warmgehouden han gen grote lijsten met 'Missie Aspro' en de 'Waarden Aspro' te lezen zijn. De teksten zijn door spekt van managementteksten die gaan over de immer 'veilig en klantvriendelijke' uitstraling van het bedrijf en over de noodzaak van 'permanent waken dat onze bezoekers tevreden terugkeren'. Met de Spanjaarden aan het roer lukt dat laatste aardig. Sinds de overname opende bijna elk jaar een nieuwe attractie, belangrijke voorwaarde voor extra bezoekers. „We hebben nu een recordaantal bezoekers van 250.000 per jaar", weet manager Benny Noppe. Een flinke opsteker voor het park, dat voor de overname kampte met fors teruglopende bezoekcijfers. De voordelen zijn voor algemeen directeur Bernhard Loggh dan ook duidelijk. „Als onderdeel van zo'n grote groep is het veel gemakkelij ker om grote investeringen te doen." Zoals vorig jaar, toen het gloednieuwe zeeleeuwentheater werd geopend: een uitgave van een miljoen euro. Voorlopig hou den de investeringen aan. Deze winter wordt gewerkt aan een overdekte binnenspeeltuin, om ook buiten het seizoen de pu- blieksstroom op peil te houden. COLOFON Directeur/uitgever Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Redactie Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315600 E-mail: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Buitenruststraat 18, Middelburg Postbus 8070, 4330 EB Middelburg Tel: 0118-493000 Redactie Bevelanden-Tholen Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315670 Redactie Zeeuws-Vlaanderen Willem Alexanderlaan 45, Terneuzen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen, Tel: 0115-645769 Redactie Schouwen-Duiveland Grachtweg 23a, Zierikzee Postbus 80, 4300 AB Zierikzee Tel: 0111-454651 Advertenties Verkoopteam Zeeland Tel: 0113-315520, fax: 0113-315529 E-mail: teamzeeland@pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend goed Tel: 076-5312277, fax: 076-5312274 E-mail: segmentteam@pzc.nl Familieberichten Tel: 0800-8060 pzcfamilieberichten@wegenernieuwsmedia.nl Personeelsadvertenties 0900-5628 722 Kleintjes 0900-6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? www.pzc.nl/lezersservice of bel: 0800 - 0231 231 (gratis) Toets 1: automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda lezersservice@pzc.nl U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 23,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 66,25 (acceptgiro €69,25) Jaar €254,00 (acceptgiro €257,00) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 66,25 per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 69,25 per kwartaal ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) Naam voorletters Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens In het colofon treft u nadere informatie COEDEREEDE - Twee badgasten zijn afgelopen week tot hun "middel weggezakt op het strand van Oud- dorp. Ze moesten door de red dingsbrigade en de brandweer uit hun benarde positie worden be vrijd. Dit gebeurde op een zoge noemde stroomgeul, die achter een zandbank ligt en is gevuld met modder en klei en op sommi ge plekken een diepte van 80 centi meter heeft. Bij vloed voert het wa ter klei en algen aan, die daar blij ven liggen en modder vormen. Zondag 31 augustus stappen in Goes bijna veertienduizend mensen op de fiets om te rijden voor het goede doel: kankerbestrijding. De Ride for the Roses leeft enorm. De PZC telt deze maand af naar 31 augustus. Elke dag verschijnt er een verhaal over de actie Ride for the Ro ses. door Emile Calon MIDDELBURG - Een leerling van de Christelijke Scholengemeenschap Walcheren haalt volgende week donderdag zeker vierhonderd euro op voor Ride for the Roses, weet docent Stef Abrahamse. Die scho lier van de Toorop-vestiging van de CSW had in de laatste week voor de zomervakantie al toezeg gingen voor dat bedrag als hij de sponsorloop van donderdag met succes volbrengt. De docent techniekbreed beseft maar al te goed dat lang niet alle leerlingen van de middelbare school zoveel sponsorgeld bij el kaar krijgen. Maar hij verwacht wel dat de scholieren van de klas sen drie en vier basis- en kaderop- PZC Willem Adriaansens O Aqualand Algarve, Portugal Aqualand Bahia de Cadiz, Spanje Aqualand Torremolinos, Spanje Aqualeon Tarragona, Spanje L'Aquarium de Barcelona, Spanje Marineland Palafolls, Spanje Aqualand St. Cyprien, Frankrijk Aqualand Port Leucate, Frankrijk Aqualand Cap d'Agde, Frankrijk AqualandSt. Cyr sur Mer, Frankrijk AqualandSte. Maxime, Frankrijk Aqualand Fréjus, Frankrijk Aquarium du Grand Lyon, Frankrijk Aqualand Bassin d'Arcachon, Frankrijk Boudewijn Seapark, Brugge, België Alpamare Zurich, Zwitserland Aqualand Magaluf, Spanje Marineland Mallorca, Spanje Aqualand El Arenal, Spanje Western Park Magaluf, Spanje Deep Sea World, Groot-Brittannië Blue Planet Aquarium, G.-B. Oakwood Theme Park, G.-B. Blue Reef Aquarium, Porthmouth, G.-B. Blue Reef Aquarium, Tynemouth, G.-B. Blue Reef Aquarium, Newquay, G.-B. Blue Reef Aquarium, Hastings, G.-B. Smugglers Adventure, Hastings, G.-B. Puuhamaa, Finland Visulahti, Finland Serena, Finland Tropiclandia, Finland Wasalandia, Finland Canarische Eilanden (Spanje) v Tenenfe ^GranCanaria Aqualand Costa Adeje, Spanje Aqualand Maspalomas, Spanje Palmolitas Park, Spanje Jungle Park, Spanje

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 2