zon, zee en strand' korting Even uitrusten in Baarland Beperking snelheid is geen punt voor haven Top occasion show! <5>fHarnTs Schepen zouden geen vertraging oplopen door maatregel. De Eikenhoutenvloer ambachtelijke eikenhouten vloeren vf-t-vi- - Zwarte ooievaar komt waarschijnlijk uit Polen en op weg naar Afrika. w PZC Woensdag 20 augustus 2008 2 7 VLISSINGEN - De snelheidsbeper king die Rijkswaterstaat zaterdag heeft opgelegd aan schepen die voorbij Vlissingen varen heeft geen nadelige gevolgen voor de Antwerpse haven. Dat zegt een woordvoerder. „Het zorgt niet voor vertraging." De maatregel werd ingesteld nadat badgasten op het Vlissingse strand in de problemen kwamen toen twee passerende schepen flinke vloedgolven veroorzaakten. Een vrouw raakte gewond, een jonge tje moest door strandwachten uit het water worden gered. Schepen mogen voorlopig niet harder dan tien mijl per uur varen. Het is vrij uniek dat Rijkswater staat schepen gebiedt om langza mer te varen. Voorheen werden schepen wel gewaarschuwd dat ze gevaarlijke golven konden veroor zaken, maar Rijkswaterstaat deed vooral een beroep op 'goed zee manschap' van bemanning en de loodsen aan boord. De loodsen in Vlissingen zijn niet gelukkig met de snelheidsbeper king. Ze vinden het vreemd dat die voor alle schepen geldt. www.de-eikenhoutenvloer.nl 06-45095218 20% Van zaterdag 23 t/m zaterdag 30 augustus ds RIJWIELCENTRALE (Voorheen Rijwieleentrale Fietspiós) Koudekerkseweg 51 4382 EG Vlissingen Tel: 01 !.S 412544 door Dewi Gigengack BAARLAND - De Zak van Zuid-Beve land heeft bezoek van een 'dwaal gast'. De zwarte ooievaar die de laatste dagen is gezien bij de wei landen tussen Baarland en Hoede- kenskerke, komt normaal gespro ken niet voor in Nederland. De vogel, die bijna één meter hoog is, komt waarschijnlijk uit Po len en is op weg naar West-Afrika, denkt Kris Struyf van natuurpark Zwin in Knokke-Heist (België). „Het gebeurt af en toe dat zwarte ooievaars op weg naar het zuiden in deze buurt terechtkomen. Dat komt door de oostenwind. Ze blij ven dan een paar dagen om op krachten te komen en trekken dan weer verder." „De laatste tien jaar hadden we bijna elk jaar bezoek van een zwar- De zwarte ooievaar is bij Baarland op jacht naar muizen, kikkers en jonge vogels. foto Dirk-Jan Gjeitema te ooievaar", zegt Chiel Jacobusse, hoofd ecologie van Het Zeeuwse Landschap. „De laatste keer dat ik er één zag was vorig jaar rond de ze tijd in natuurgebied Yerseke Moer. Deze ooievaar is hier op jacht naar kikkers, muizen of een denkuikens." De zwarte ooievaar zal één dezer dagen verder trekken naar het zuiden, vermoedt Struyf Na overwintering in bijvoorbeeld de vallei van de Niger, keert de vo gel in februari of maart terug naar Oost-Europa. De duinovergang van Dishoek zou wel wat minder steil mogen zijn, zodat strandgasten niet meer hijgend en puffend op het strand komen, oppert wet houder Wim van Tatenhove, projectleider van het grensoverschrijdende project kustkwaliteit. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29