Rondscheuren in de Zeelandhallen A 20 Karten, een goed alternatief op druilerige zomerdagen. door Daisy van Poelje GOES - Het geluid van gierende banden en voorbij zoevende karts. Op een regenachtige middag is het druk op de kartbaan bij de Zee landhallen in Goes. Dirk de Bock (37) uit Sint-Niklaas (België) baat drie maanden per jaar de kartbaan in Goes uit. „Ik ben hier reeds 11 jaar actief Drie jaar daarvoor had ik al een kart baan in Oostende. In die tijd kwam karten net een beetje op en ik zag dat er in België markt voor was. Andere kartbanen draaiden goed, dus ik was al snel geïnteres seerd. Uiteindelijk was ik er als één van de eersten bij", vertelt hij. „Helaas moesten wij na drie jaar weg uit Oostende. Mijn bedrijf pas te niet meer in die omgeving. Via via kwam ik bij de Zeelandhallen terecht. Ik hoorde dat zij in de zo mermaanden weinig evenemen ten hadden en dat er dan ruimte over is. En deze stap bleek een groot succes", vervolgt de Bock. Een goede locatie heeft hij nu ze ker en dat merkt De Bock goed. „Overdag hebben we voorname lijk veel toeristen en in de avondu ren zijn er juist weer meer Zeeuw- en. De leeftijd maakt niet zo veel uit, zolang men maar langer is dan Mitchell van Waveren bereidt zich voor op de revanche, foto Daisy van Poelje één meter vijftig. Als men kleiner is kan men niet bij de pedalen. Bij andere banen hebben ze soms kin- derkarts, maar dat is voor mij niet rendabel." De leeftijdscategorie voor karten ligt voornamelijk tussen de 18 en 38 jaar. Op de vraag waarom de Bock een hoge entreeprijs han teert, zegt hij: „Veertien euro voor vijftien minuten lijkt aan de hoge kant, maar dat valt wel mee. Bij an deren krijg je voor dat geld vaak maar 12 minuten. En je moet na tuurlijk rekening houden met de benzinekosten en het feit dat ik de ruimte moet huren en de karts moet onderhouden. Dat moet ik helaas doorberekenen aan de klan ten. Dat is de reden dat er minder 'Zo meteen ga ik nog een keer en dan ga ik wel winnen!' jongeren komen. Zij hebben niet zo veel te besteden." Toch is het vooroordeel dat karten Prijzen en informatie Openingstijden: van 20 juni tot 15 september elke dag van 14.00 tot 23.00 uur. Een race kost 14 euro per persoon en duurt 15 minuten. Race-overalls en helmen zijn bij de prijs inbegrepen. De karts zijn geschikt voor iedereen boven de 1 meter 50. De karts hebben een vermogen van 200 CC en rijden zo'n 70 kilometer per uur. Op de baan mogen maximaal 12 personen per keer rijden. Karten is op eigen risico. Het circuit heeft een oppervlakte van 4500 vierkante meter en de baan- lengte is tussen de 700 en 800 meter. Parkeren bij de Zeelandhallen kost 3,50 euro. Voor wie gaat karten geldt een tarief van 1,80 euro. Adres: Indoor Karting Zeelandhallen Goes, Da Vinciplein 1, Goes, Tel: 0113-25 04 63; www.kartinggoes.com. een mannensport is niet onte recht. „Er komen niet erg veel vrouwen. Ze denken dat het moei lijk is, maar dat valt wel mee. Het is gewoon gas, remmen en stu ren." De sport lijkt gevaarlijk, maar ook dat valt wel mee. De Bock legt uit: „De karts gaan zo'n 70 kilometer per uur, maar door de jaren heen is de techniek steeds verder verbe terd. Zo ligt de benzinetank tegen woordig niet meer bij de motor. Ook zit er een rand om de kart heen. Grote ongelukken heb ik ge lukkig nog nooit meegemaakt. Mensen moeten niet over de eigen grenzen heen gaan." Voordat er in de kart gestapt mag worden, krijgen rijders een helm en pak aangemeten en krijgt men een korte uitleg over de verschil lende vlaggen en tekens. Als men zich niet aan de regels houdt, wordt de zwarte vlag omhoog ge houden en moet men van de baan. Mitchell van Waveren (12) uit Bo degraven is hier voor het eerst. „We zijn hier met het gezin op va kantie bij de Barijaard. Omdat het niet echt lekker weer is, gingen we vandaag karten. Ik heb het al eens vaker gedaan, maar nog nooit hier. De baan hier is wel goed en de karts gaan echt snel. Ik ben maar één keer tegen de kant gegaan. De ze keer ben ik vierde geworden, maar zo meteen ga ik nog een keer en dan ga ik wel winnen." De karts in de Zeelandhallen gaan zo'n 70 kilometer per uur. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 20