Kritiek op Schouwenaar in kwestie-Goudswaard c§> PZC Gerecht weert uitzendkracht Derde goud Van Grunsven OQO Ministerie en burgemeester spelen elkaar de bal toe. Hertje op avontuur in Goes Word ook abonnee! HET WEER: Buien zie pagina 18t/m21 -m Woensdag 20 augustus 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 196 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 door Conny van Gremberghe MIDDELBURG - Burgemeester Koos Schouwenaar van Middelburg had in 2003 als korpsbeheerder op dracht moeten geven voor een on derzoek naar de levenswandel van de toen beoogde Zeeuwse politie korpschef Fup Goudswaard. Vol gens een woordvoerder van het mi nisterie van Binnenlandse Zaken heeft Schouwenaar dat destijds ver zuimd. Schouwenaar weigert de stelling van het ministerie te onderschrij ven dat de werkgever, de korpsbe heerder dus, verantwoordelijkheid draagt om een gedegen antecen- dentenonderzoek te gelasten bij kroonbenoeming. „Daarover kan men twisten. Ik ben van mening dat er ook een verantwoordelijk heid ligt bij de benoemende in stantie." Overigens voert het ministerie pas sinds 2005 standaard een contro le-onderzoek uit bij kroonbenoe mingen. Dat er vijf jaar na Goudswaards aanstelling alsnog door de AIVD onderzoek is gedaan naar de le venswandel van de Zeeuwse korps chef is opmerkelijk. Waarom dat nu gebeurd is, is voor Schouwe naar niet duidelijk. Vast staat dat hij dat onderzoek niet heeft gelast. Volgens ingewijden zou Gouds waard echter gesolliciteerd hebben naar een cheffunctie in Gelder land. Goudswaard was zelf niet voor commentaar bereikbaar. Voor die job was een antecenden- tenonderzoek noodzakelijk en dat is vervolgens alsnog door de AIVD uitgevoerd. Het resultaat viel nega tief uit: Goudswaard zou vanwege buitenechtelijke relaties chantabel zijn en kreeg een negatieve aante kening voor het verhandelen van een auto. Vervolgens heeft Gouds- I** AlVD-onderzoek is uitgevoerd op bevel van oud-hoofdofficier van jusitite Gerard Bouman waarmee Goudswaard in Zeeland nauw samenwerkte. waard zelf buitengewoon verlof ge nomen. Uit die laatste verwikkelin gen blijkt voor burgemeester Schouwenaar overduidelijk dat het onderzoek en de gevolgen ervan niet door hem zijn geïnitieerd. Saillant detail is dat het onderzoek naar de korpschef is uitgevoerd door een inlichtingendienst onder bevel van Gerard Bouman, voor malig hoofdofficier van justitie in Middelburg, een man waarmee Goudswaard nauw samenwerkte en op vriendschappelijke voet stond. De kwestie Goudswaard en de pe rikelen bij de politie worden don derdag 28 augustus uitvoerig be sproken tijdens een besloten verga dering van het Regionaal College. GOES - Een damhertje zorgde gisteren voor com motie in Goes door midden in de stad plots op te duiken op het spoor. De treinen moesten daar door een tijdje langzamer rijden. De in allerijl op getrommelde politie alarmeerde een dierenarts en probeerde het beestje tussen de spoorweg overgangen bij Ockenburg en de Buys Ballot straat te houden. Het hertje wist toch te ontsnap pen en liep over het spoor in de richting van Kloetinge. Daar wisten agenten het dier te over- MIDDELBURG - Een Vlissingse uit zendkracht (37) werkte een dag lang in de kantine van de Middel burgse rechtbank terwijl ze, gezien het veiligheidsbeleid van die instel ling, daar niet mocht werken. Pas nadat een rechter haar herkende, kreeg de vrouw te horen dat ze niet langer welkom was. Ze ver moedt dat de reden is dat er nog een strafzaak tegen haar loopt. pagina 31: Niet welkom bij recht- V3' bank STELLING Strak regime hoort bij legeroplei- ding zie pagina 6: Legeropleiding kent hoge uitval reageer op www.pzc.nl In een lang schooljaar hoort een week extra vrij m 35% oneens - 65% aantal reacties: 519 Anky van Grunsven showt haar der de gouden medaille. foto EPA HONGKONG - Dressuuramazone Anky van Grunsven heeft bij de Olympische Spelen de gouden me daille gewonnen. Ze deed dat door in de kür met Salinero haar Duitse rivale Werth te achterhalen. Voor Van Grunsven is het de der de opeenvolgende keer dat ze indi vidueel goud wint op de Spelen. In 2000 te Sydney won ze voor de eerste keer, met Bonfire. Bij de vo rige olympiade had ze net als nu Salinero onder het zadel. pagina 38: Het zwaarste en laat ste goud Stand na 205 van 302 onderdelen: goud zilver brons totaal 1 China 43 14 19 76 2 Ver. Staten 26 26 27 79 3 Gr. Brittannië 16 9 8 33 12 Nederland 4 5 4 13 meesteren, maar toen een trein naderde wist het toch weer te ontsnappen in de richting van Kapel- Ie. Het hertje is de bosjes ingedoken en niet meer gezien. Even na twee uur konden de trei nen weer normaal rijden. foto Chiel Platier pagina 38: Waterpolosters in trance naar finale pagina 39: Minderhoud wil patat en frikandelien pagina 41: De zeven levens van San Diego Voor het laatste Olympische nieuws: www.pzc.nl/olympischespelen Zeeland: 2, 3, 25 t/m 33; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7 t/m 9; Meningen: 11; Weer: 18; Cultuur: 34 en 35; Sport: 32 t/m 37; Televi sie: 38 en 39. „.cc A< Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1