Economie Aanleg Tweede Maasvlakte kan september beginnen Kaalslag voorzien bij verzekeraars deOndernemerm Free Record Shop voor het eerst in rode cijfers Blijf ik op de hoogte van he ondernemersnieuws uit mijn regi E3 LEZERSEMTRA PZC 'VS komt in recessie terecht' Respijt voor banken rond witwasregels Test je sportkennis en win! Al het nieuws e informatie uit de reg meer. Rotterdamse haven wordt uitgebreid met 2.000 hectare. Banen van drieduizend tussenpersonen zouden op de tocht staan. Hampshire PZC Woensdag 20 augustus 2008 I 1 5 Meld u nu GRATIS aan! deOndernemer.nl is hét bus ondernemersnieuws, geme* Meld u dus nu gratis aan bi 'mM :ss-to-business platform van Nederlanc elijke en provinciale informatie, nieuw a grootste regionale kennisbron voor o bcus op de regio. U Irijven zelf en nog vee Gericht op succes ROTTERDAM - De aanleg van de Tweede Maasvlakte voor de Rotter damse haven begint in september. Het project behelst de gefaseerde aanleg van 2.000 hectare aan nieu we haventerreinen, waarmee de ca paciteit van de haven met circa twintig procent wordt uitgebreid. Dat maakte directeur Hans Smits van het Havenbedrijf Rotterdam (HbR) gisteren bekend tijdens de presentatie van de halfjaarcijfers. De eerste fase van het project le vert 600 hectare aan nieuwe ha venterreinen op, die al grotendeels ZURICH - De economie van de Vere nigde Staten belandt de komende maanden in een recessie. Dat zeg gen economen van de Zwitserse bankgigant UBS. De enige reden dat dit tot nu toe niet is gebeurd, waren de scherpe renteverlagingen en belastingvoordelen die aan bur gers werden gegund. De effecten van deze maatregelen verdampen in de tweede helft van dit jaar, waardoor de VS dan 'onvermijde lijk uitzicht krijgt op een recessie', aldus UBS. Ook in de eurozone is sprake van teruglopende groei, maar het is volgens de Zwitserse bank onwaarschijnlijk dat Europa in een diepe recessie wegzakt. De vooruitzichten voor Azië zijn onze ker. De regio maakt hoogstwaar schijnlijk in ieder geval een 'con stant afzwakkende groei' door. is vergeven aan enkele grote contai- nerbedrijven. Volgende maand be gint de aanleg met het baggeren van zand, dat wordt getranspor teerd naar de plek waar de nieuwe terminals worden aangelegd. Di rect daarna wordt begonnen met de aanleg van de kustwering. Met de Tweede Maasvlakte is een investering van drie miljard euro gemoeid. Het project, waarover al vijftien jaar wordt onderhandeld, is omstreden vanwege de mogelijk schadelijke effecten voor het mi lieu. Het Havenbedrijf heeft echter alle vereiste vergunningen binnen. Lopende bezwaarprocedures van milieu-organisaties richten zich niet langer op de aanleg van het haventerrein maar op het gebruik. Ondanks de afzwakkende econo mische groei in Europa en de rest van de wereld kampt de Rotter damse haven met een nijpend te kort aan ruimte. In de eerste helft van dit jaar werd 213 miljoen ton overgeslagen, bijna acht procent meer dan in dezelfde periode vo rig jaar. Desondanks voelt Rotter dam de concurrentie van Antwer pen en Hamburg, waar de overslag capaciteit sneller groeit. Zie ook katern Zeeland. De aanleg van de Tweede Maas- vlakte voor de Rotterdamse ha ven begint in september met het baggeren van zand in de Yangtze- haven voor de nieuwe terminals. DEN HAAG - Free Record Shop (FRS) heeft voor het eerst in zijn bestaan verlies geleden. Proble men met de invoering van een nieuw computersysteem leverde de winkelketen een schade op van naar schatting drie miljoen euro. Daarnaast haperde in de tijd voor kerst 2006 de bevoorrading van de bijna tweehonderd winkels. Dat leidde in het boekjaar 2006/07 tot een verlies van acht ton op een omzet van 323 miljoen euro. Eigenaar Hans Breukhoven: „We hebben vanaf oktober 2006 een halfjaar lang problemen gehad. De winkels waren leeg, de magazijnen vol. We hebben met drieduizend medewerkers een jaar voor niets gewerkt." Ondanks een voorberei- dingsperiode van drie jaar lukte het bij FRS niet om de nieuwe software van SAP te laten samen werken met de andere computer programma's. Breukhoven be zweert dat de rode cijfers van zijn keten eenmalig zijn. „De winkels draaien weer prima, internet loopt ook goed." Volgens de onderne mer betekent de opkomst van in ternetmuziek niet het einde voor de platenwinkel. „De muziekver koop stijgt zelfs. Verder doen we veel in films, computerspelletjes, spelcomputers en concertkaartjes." Wel staat de marges op film-dvd's onder druk. „Die worden door an deren tussen de fluitketels ver kocht voor heel lage prijzen. Wij gaan dan mee met hun prijs." DEN HAAG - De verzekeringsmarkt wacht een harde sanering. Concur rentie en economische tegenwind kosten de komende jaren duizen den tussenpersonen de kop, ver wachten sectoranalisten. Matthijs Mons, partner bij IG&H Consulting spreekt van 'een aard schok'. Steeds meer tussenperso nen gaan failliet en kleine en mid delgrote spelers moeten hun zaak verkopen. Mons voorziet dat bijna eenderde van de circa tienduizend tussenpersonen de komende drie tot vijf jaar zal verdwijnen. Maar ten van Welsem, hoofd verzekerin gen bij adviesbureau Magnus, maakt eenzelfde taxatie „Over drie tot vijf jaar kunnen het er driedui zend minder zijn." De concurren tie is keihard, stellen de adviseurs. Daarbij worden consumenten steeds kritischer en zakt de econo mie volgend jaar in. Het aantal ver strekte hypotheken loopt al terug, terwijl dat juist een interessante markt is." Ook de schadeverzekeraars zitten Wl In de verzekeringsbranche is een saneringsproces begonnen. In de komende jaren zal dit mogelijk drieduizend tussenpersonen hun baan kosten. AMSTERDAM - Banken krijgen vijf maanden meer tijd om nieuwe re gels na te leven, om witwassen van geld en de financiering van ter rorisme te voorkomen. Dat meld den toezichthouders, waaronder de Autoriteit Financiële Markten (AFM) en De Nederlandsche Bank (DNB) gisteren. Banken moeten extra opletten bij handelingen van 'politiek prominente personen' en bij andere gevallen met verhoogd risico op witwassen of financieren van terrorisme. Zij moeten dat nu per 1 januari 2009 op orde hebben. in het nauw. Edmond Hilhorst, di recteur van vergelijkingssite Inde- pender, voorziet de komende ja ren een fusieslag door de minieme winstmarges en hoge kosten. „Dat proces is al begonnen, kleinere par tijen worden opgeslokt door grote re. Bij de autoverzekeringen is de concurrentie het felst." Het aantal merken dat schadeverzekeraars voeren zal dalen. Grote maatschap pijen voeren vaak meerdere na men. Zo heeft Fortis het merk Dit- zo en verkoopt Allianz het merk Allsecur. De marketingkosten voor al die merken liggen hoog. Mons verwacht een daling van het aantal merken: „Het neerzetten van een merk loopt snel in de mil joenen. Alleen partijen die in prijs vergelijkingen structureel hoog sco ren of zich onderscheiden met bij voorbeeld betere dienstverlening zullen mee kunnen." Het Verbond van Verzekeraars be aamt dat de concurrentie op de markt voor schadeverzekeringen fors is gegroeid. „De premies staan constant onder druk op de schade- markt, maar wij voorzien geen kaalslag." Onder zorgverzekeraars heeft zich al een fusiegolf voorgedaan na de invoering van de marktwerking. Daarnaast bieden steeds meer branchevreemde partijen verzeke ringen aan, stelt Van Welsem. Ook pensioenfondsen PGGM en ABP verkopen nu verzekeringen. Markt Goes 19 augustus Uien: Zaaiuien 6,00 - 7,00; Plant- uien droog uit de schuur 8,00 - 9,00 laatste notering Granen, zaden en peulvruchten (per ton) Tarwe maal 155,— Tarwe voer 155,— Brouwgerst 175,— Kar- wijzaad 1550,—. Fourage (per ton) Weidehooi ie kwaliteit droog uit de schuur 90,— 100,— Veldbeemd ie kwaliteit droog uit de schuur 80,85,— Roodzwenk ie kwaliteit droog uit de schuur 80,— 95,— Engels Raai- gras ie kwaliteit droog uit de schuur 90,— 100,— Tarwestro Gro te pakken 60,— 75,— Tarwestro Kleine pakken 75,— 90,-- Gers testro droog uit de schuur 50,— 60,—. Ready, Set, Go! De olympische zomerspelen van 2008 zijn offi cieel van start gegaan. Welke records worden er verbroken dit jaar en hoe doen onze landgenoten het? Uw krant volgt de spelen op de voet. U maakt kans op een arrangement in Hampshire Inn - Mooi Veluwe. Het arrangement bevat een overnachting voor 2 personen incl. ontbijt en een gratis leuke extra. De prijs wordt aangeboden door Hampshire Inns, Hotels Classics. Vraag 11 woensdag 20 augustus 2008 Waar waren de Olympische Zomerspelen van 1908? a. Londen b. Vancouver c. Madrid Sms uw antwoord als volgt door naar telefoonnummer 2002: ACTIESPELEN20spatie A, BofC Bijvoorbeeld: ACTIESPELEN20 B Spelregels: Sms uw antwoord naar telefoonnummer 2002 Prijs per ontvangen bericht is 0,60 Uw inzending dient voor middernacht bij ons binnen te zijn Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd Alleen de winnaar krijgt binnen 3 werkdagen bericht Deelname geldt voor personen vanaf 16 jaar Het arrangement is te boeken tot en met 31 juli 2009 Het arrangement is te boeken op basis van beschikbaarheid

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 15