eningen Zomer1 GRATIS 2 VOOR Davitamon Vitz 2 doosjes a 8 stuks 5 99 2 99 Promotie Zeeland Vlissingen Kunststad? Gezond verstand Koelte Brugbediening Campers WCT en ontpoldering Subsidie milieuclubs Banken OP OP ,sm> At fz séit% (envive KORTING PZC Woensdag 20 augustus 2008 1 1 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl 'De promotie van Zeeland is nu aan de Zeeuwen zelf, hebben we kunnen lezen in de PZC (16/8). Nu, laten we het eenvoudig en goedkoop houden maar daarom juist zo doeltreffend: maak een fo to van de veel gefotografeerde "Bruse mossel" bij het havenplein en plaats daar de tekst bij: 'Zee land, mosselland!' Succes verze kerd! Huib Stevense Nieuwstraat 22, Bruinisse De organisatie Kunststad 2008 (PZC, 13/8) zoekt steden die over het gehele jaar genomen een dyna misch, eigenzinnig en breed aan bod hedendaagse kunst brengen. Elke stad kan reageren. Vlissingen heeft met name ingezet op de com binatie particulier initiatief Water toren (IK eiland) - graffiti project Britannia (Martijn Prins) - Galerie Dumais in relatie tot gemeentelijk kunstbeleid deWillem3/ Kunst Openbare ruimte /collecties - pro jecten KSG terrein. In Zeeland vind je geen gemeente die in rela tie tot inwoneraantal en budget een zodanig avontuurlijk, dyna misch en met de stad verweven he dendaags kunstproduct in de markt zet als Vlissingen. „In Zeeland moet je van goeden huize komen om artistieks iets van de grond te krijgen. Kunst is niet bepaald een eerste levensprio riteit. Middelburg geeft een elitair gevoel, het kunstbeleid lijkt er ge stroomlijnd. Maar het is ook net een mammoettanker die op zee vaart en bijna niet van koers is te veranderen. Vlissingen is veel on dernemender en minder bang iets nieuws te proberen en kan daar door eerder een innovatieve of ex perimentele weg inslaan." (A. van der Have - Torch gallery) De inzending voor Kunststad 2008 beoogt om met nominatie of ver kiezing het politieke draagvlak te verbreden en daarmee extra facili teiten voor hedendaagse kunst. En daar gaat het om, niet meer en niet minder! Leon Riekwell de Cultuurwerf/Beeldende Kunst Oranjestraat 4 Vlissingen Op pag. 1 lezen we dat in Texas le raren toestemming krijgen om ge wapend voor de klas te staan (PZC, 16/8). 'Een kwestie van ge zond verstand', noemen ze dat. Hoe bedoelt u? Je ziet het al voor je: Wild West in de schoolklas. Wie was de snelste schutter? De prof of de leerling, die een dikke Colt vanonder zijn lessenaar tover de? 'I shot the teacher. Yippee!' Pag. 6: Nederlander bij ruzie om een waterput in Frankrijk ver moord door de Amerikaanse 'An nie get your gun', die zelfs haar schiettuig mee naar Europa neemt. Welja, het hoort blijkbaar bij de persoonlijke outfit zoals een paspoort en een tandenborstel. Rare jongens, die Amerikanen, want terwijl ze een wapen heel ge woon vinden, staan ze bij een blo te tiet op TV bol van verontwaardi ging. Belachelijk. Beter toch een warme zachte borst dan een harde kille kogel. Veel gezonder en je leeft ook lan ger. Wim van Gilst Boogerdlaan 23, Kortgene Juist inflatie is vernietigend in eco nomisch opzicht en desastreus voor lonen, prijzen, zet onmidde- lijk korte en lange termijn plan nen op losse schroeven en zwen gelt de hebzucht aan om alleen aan zich zelf te denken. Uw op roep het hoofd koel te houden is juist (commentaar PZC 15 augus tus), maar om de burger als hoofd oorzaak van prijsstijgingen aan te wijzen is een schande: de koop kracht van burgers is het meest aangetast door jarenlange gretig heid van ondernemers op lokale en wereldmarkten prijzen te ver hogen. Regering en Kamer zouden Nederland een enorme dienst be wijzen juist nu in te grijpen en een negatieve loon-en-prijs-spiraal te blokkeren met alle middelen die hen ten dienste staan. Hier pas sen geen sussende woorden van het CBS, of dat- we- het- nog-niet- zo-slecht- doen of geneuzel over het zoet en het zuur. Uw reactie suggereert eerder 'gaat u maar sla pen want de koopman en de domi nee waken over u'. Foei. J.F.Quatfass Strobbelhoekstraat 14, Ovezande Na alle, soms ongenuanceerde, kri tiek op de brugbediening van het Kanaal door Walcheren, wil ik een positief geluid laten horen. Je zal maar bediener van de brug gen zijn. Nooit is het goed Staat de brug te lang open voor de scheepvaart, is het niet goed en omgekeerd ook. Als wij met ons opleidingsschip Zaandam door het kanaal gaan, niets dan lof voor de vakkundige en accurate wijze waarop de bedie ners van de bruggen en sluizen werken. Of moeten we net als in Amster dam alleen doorvaart na 21.00 uur en voor 07.00 uur toestaan voor wat dhr. Roos sr. de tupeware-bak- jes noemt? (PZC, 14 /8 Tot die tijd, complimenten voor de stressbestendige bedienaars van de bruggen en sluizen. En als je de trein wilt halen, ver trek gewoon op tijd van huis. De openingstijden van de bruggen zijn bekend. Niek Peters Ruijs de Beerenbrouckstr. 20, Vlissingen Wat arrogant van camperaars om voor kleine bedragen staanplaat sen te eisen op mooie locaties. Op mooie locaties horen geen cam pers of wat voor voertuigen te staan, dat is m.i horizonvervuiling. Dat campingeigenaren vaak niet blij zijn met campers is begrijpe lijk, je zorgvuldig onderhouden grasveld zal stuk gereden worden door onhandig manoeuvreende camperbestuurders met zware voertuigen. Een oplossing is, campers een ver hard terreingedeelte aan te bieden met aangepaste voorzieningen zo als; meer stroom, water en afvoe ren voor wc- en vuilwatertanks. Hieruit volgt,dat het tarief voor camperplaatsen hoger zal uitval len dan voor 'gewone' kampeer plaatsen. Waar ik niets over lees, is het 'mi lieu'. Veel camperaars hebben ook nog eens een of meerdere voertui gen, kortom meer vervuiling. Ook parkeren in steden en bij grootwinkelbedrijven is een pro bleem een camper neemt min stens twee plaatsen in waardoor een personenauto geen plaatsje meer heeft. Met een vorige inzender ben ik het eens dat ieder recht heeft op vrijheid, maar laten we niet willen dat een groep vakantievierders ver heven wordt boven een andere. A. Colet Albert van Dalsumlaan 36, Vlissingen Aanleg van de WCT brengt een ge vaar met zich mee dat waarschijn lijk nog lang niet door iedereen doorzien en onderkend wordt. In de PZC van afgelopen maandag konden we lezen dat voor de ge noemde aanleg 'ongeveer 100 ha strand en zandplaat moet worden ingepolderd'. Dit zou dus organisaties als de Vo gelbescherming meteen een argu ment in handen geven om meer ontpoldering te eisen, want er is dan in de Westerschelde 100 ha na tuur verdwenen, die vast weer el ders gecompenseerd moet wor den. Het vergaat de provincie Zeeland dan uiteindelijk net als het Bel gische dorpje Doel. Door vergro ting van de Antwerpse havencapa citeit - al dan niet in samenwer king met Zeeland Seaports - zal er steeds meer land moeten wijken. Desnoods met inwoners en al. J.C. de Vos Siguitsedijk 29, Kwadendamme In Te Gast van Johan Robesin (PZC 15/8) zitten een aantal essen tiële denkfouten. Gezien mijn be perkte ruimte zal ik er slechts twee noemen. Ten eerste: het alge meen maatschappelijk belang is niet eenduidig te definiëren. Ik ga randeer Robesin dat Vogelbescher ming vindt dat zij dat maatschap pelijk belang uitstekend dienen. De PvZ vindt dat van zichzelf ook. Toch komen ze verschillend uit, en wie zal zeggen wat juist is? Ten tweede: de economische wel vaart in onze westerse samenle ving is mede gebaseerd op het principe van de 'destructieve crea tiviteit', dat wil zeggen dat de ene bedrijfstak sterft en wordt opge volgd door een andere. Zo werkt tegenwoordig nog maar 2% van de beroepsbevolking in landbouw en visserij en dat is door hun hoge productiviteit blijkbaar voldoende. Als die 2% net als vroeger veel ho ger zou zijn, zou onze materiële welvaart aanzienlijk kleiner zijn. Beslissen over subsidies is dus niet zo eenvoudig. Jan Janse Kokkelbank 2, Goes Vroeger had ik een rotsvast geloof in banken.De laaste jaren was dat geloof al aan het wankelen.Toen kwam de kredietcrisis in Amerika, nou ja... Toen kwam Fortis, veront rustend... Vorige week kwam ING met z'n kwartaalcijfers (PZC 14/8). De cijfers vielen mee zeiden de he ren in de nette pakken,want de be leggingsafdeling had net voor de beurs hard onderuit ging veel aan delen verkocht. Ik geloof nu dat ze op dat moment hun klanten advi seerden aandelen te kopen.Wie het vatte die vatte het... Leen Jobse, Esdoornlaan 17, Middelburg vitaminen in de vorm van kauwgom bij besteding van minimaal 20.00 Oral B Pulsar Tandenborstel Alle soorten, bijvoorbeeld: 2 x Pulsar Medium. Max Factor Lipfinity De ultra langhoudende lipstick. Alle soorten, bijvoorbeeld: Lipfinity Lipstick Lipfinity Colour& Gloss. /j/ifatp Always Envive Incontinentieverband Voor licht urineverlies. Alle soorten, bijvoorbeeld: Envive Regular Plus 15 stuks. Aanbiedingen geldig van 20 augustus t/m 26 augustus 2008 en zolang de voorraad strekt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 11