Sport thuiswedstrijd Rinus van de Ven is bij clubcross in Vlissingen-Oost een klasse apart Braam en Inja winnen toernooi in Nisse Voetballers Rillandia maken favorietenrol op eigen veld waar Beachvolleyballer geeft geen set weg in toernooi Vlissingen. Vlissinger (20) heerst in beide manches op Sloehavencircuit. Tennisduo rekent af met Bruijnzeel en Altena. -astheer sterkste jdens tweede editie eimerswaal Cup. B PZC Maandag 18 augustus 2008 29 door Jasper Harthoorn VLISSINGEN - Beachvolleyballer Timko Lokerse is een introverte speler. Geen kreten van frustratie of extase bij een verloren of ge wonnen punt, zoals die regelmatig te horen waren op het Badstrand in Vlissingen. Zijn vader weet ech ter wel wat er in zijn zoon omgaat. „Reken maar dat hij blij is. Hij was erop gebrand om hier te winnen." Lokerse en partner Bart Bolsterlee toonden zich dan ook gelukkig na hun finalewedstrijd in het eredivi sie beachvolleybaltoernooi in Vlis singen. Lokerse: „Natuurlijk wilde ik hier heel graag de titel pakken. Dit is mijn thuiswedstrijd." 'Natuurlijk wilde ik hier heel graag de titel pakken. Dit is mijn thuiswedstrijd' Het duo kwam op het Vlissingen Vision Open nauwelijks in de pro blemen. Niemand won een set van Dishoeker Lokerse en Bolster lee uit Gouda. In de halve finale werden Sven Vismans en Frank van den Outenaar met 21-18 en 21-14 verslagen. Marco Daalmeijer en Tim Oude Elferinkgingen er in de finale met 21-15 21-17 af- Loker se: „Het liep soepel. Ik had nooit het idee dat we de controle zou den verliezen." Het was de tweede zege in de ere divisie van het beachvolleybal op rij voor Lokerse en Bolsterlee. Twee weken geleden wonnen ze ook al op het strand van Scheven- ingen. Lokerse (33) ziet veel poten tie in de samenwerking met de tien jaar jongere Bolsterlee, met wie hij voor het tweede jaar sa menspeelt. „Vorig jaar wonnen we nog geen toernooien, maar dit jaar doen we het al een stuk beter. Ook internationaal zetten we resul taten neer." Of het koppel Lokerse/Bolsterlee tot volle bloei komt, hangt vooral af van de ontwikkeling die Bolster lee doormaakt. De student aan de TU Delft is jong en kan nog veel groeien. Lokerse: „Bart is al goed, maar kan nog beter op het onder deel verdedigen. Het is niet voor niets dat de tegenstanders bijna al tijd op hem serveren. In de toe komst is het doel dat ik meer ver dedig en hij met zijn lengte en sprongkracht meer aan het net speelt." Ondanks het leeftijdsverschil zien Lokerse en Bolsterlee elkaar als ge lijkwaardige partners. Lokerse: „Ik heb meer ervaring, maar Bart is een hele slimme jongen met een goed spelinzicht. We zijn het vaak eens en we zijn vrienden. Dat is hartstikke leuk. Vorig jaar toerden we twee maanden door Nieuw-Zeeland en toen hebben we naast het beachvolleybal veel gave dingen kunnen doen. Dat is echt kicken." Lokerse en Bolsterlee zijn ook dit jaar weer van plan om naar Nieuw-Zeeland af te reizen en plakken er een periode in Austra lië aan vast. Ook speelt het duo in Mallorca en Blackpool. Lokere vindt het prachtig. „We speelden laatst in Klagenfurt. Daar stond een tribune van 15.000 mensen en die was tot de nok toe gevuld. Jam mer genoeg verloren we. Daarna zijn we een berg gaan beklimmen in de buurt. Zo werd het toch weer een mooi uitje." Ook Vlissinger Tomas Burgers doet mee op eigen strand De uit Vlissingen afkomstige Tomas Burgers (25) speelde weer mee in de eredivisie van het beachvolleybal. Samen met zijn partner Franke Beijer won hij het eerstedivisietoernooi in Scheveningen en promoveerde daar door naar de eredivisie. Burgers en Beije verloren in drie sets van de koppels Meeuwsen/Stiekema en Sturkenboom/Varenhorst. Zij waren met 21-15 en 21-10 wel veel te sterk voor het koppel Meijer/Otten. door Herman Heuvink VLISSINGEN - Op het Sloehavencir cuit In Vlissingen-Oost werd on der stoffige omstandigheden de derde clubwedstrijd van de motor sportvereniging De Uitlaat verre den. De 20-jarige motorcrosser Ri nus van de Ven was de sterkste in de klasse senioren. Het waren al leen Arno Ruttinger en Mark Boot, die een ontketende Vlissin ger nog enigszins konden volgen. In de eerste manche was Van de Ven iedereen te slim af Marco Pen- nings uit Tholen en Arno Ruttin ger uit 's-Heerenhoek konden in eerste instantie nog enigszins in het spoor blijven. Om de tweede plaats werd enige tijd fel gestre den, ook al omdat Boot zich bij dit duo voegde. Uiteindelijk bleef alleen Ruttinger over. Pennings handhaafde zich nog lange tijd op de derde plaats, nadat Boot met koppelingsproble men had opgegeven. Tegen het Rinus van de Ven eind moest echter ook de KTM-rij- der de strijd opgeven. Steven Ovaa uit Oost-Souburg nam nu de der de plaats over en behield deze tot aan de finishvlag. Daarachter werd stevig gevochten met als inzet de vierde plaats. Uiteindelijk kwam Thijs Lampio met zijn Kawasaki op deze positie terecht, net voor de aandringende Ronald Melse uit Meliskerke. In de tweede manche was er op nieuw sprake van een ontketende Van de Ven. De Vlissinger liet nu na de eerste bocht iedereen kans loos. Boot kwam in aanraking met een andere rijder en moest alle zei len bijzetten om overeind te blij ven. Dat lukte, maar hij kon slechts in de middenmoot vertrek ken en was op achtervolgen aange wezen. Haverwege de manche, die zestien ronden in beslag nam, had Boot eindelijk Ruttinger te pakken en nam de tweede plaats in beslag. In de buurt van koploper Van de Ven komen lukte echter niet. Rut tinger werd derde. Pennings zocht rijdend op de der de plaats al in het begin van de heat het rennerskwartier op. Het was niet zijn dag. Steven Ovaa reed deze manche eenzaam rond op de vierde plaats. Bij de veteranen was de winst an dermaal voor Erik van de Wekken uit Zierikzee. In de 250 cc junioren was Martijn Lampio uit Berend- recht de sterkste, terwijl Gian Car lo Buijs uit Oost-Souburg bij de i25CC-junioren heerste. Wl Er staat geen maat op Rinus van de Ven. De Vlissinger wint bij de clubcross in Vlissingen-Oost bei de manches met grote over macht. door Sven Bakker NISSE - Tegen de verwachtingen in hebben tennissers Marianne Braam en Mark Inja het dubbel- toernooi in Nisse op hun naam ge schreven. In de vijfde categorie van het gemengddubbelspel reken den zij in de finale af met Chantal Bruijnzeel en Djoeke Altena, die vooraf op basis van hun speelsterk- terating als favorieten waren inge schaald. De wedstrijd van gisteren ging ge- lijkop. Braam en Inja wonnen de eerste set met 6-2, maar verzuim den het karwei in twee sets te kla ren. Bruijnzeel en Altena sloegen terug met 6-2. Het derde bedrijf was spannend en werd met 6-4 ge wonnen door Braam en Inja. In het gemengddubbelspel 6 was er wel succes voor de favorieten. Esther Kole en Marco van Tuyl hadden op weg naar de finale alle- vier de wedstrijden in straight sets in hun voordeel beslist en konden ook in de eindstrijd die lijn door trekken. Kole en Van Tuyl reken den met 7-6 en 6-4 af met Moni que Rentmeester en Gerard Bone faas, die ongeplaatst waren. Mirjam de Jonge en Arjen van Steenoven legden beslag op de ti tel in het gemengddubbel 7. Met 6-4 6-2 wonnen zij van de als eer ste geplaatsten Ine van 't Westein de en Evert de Jonge. In Kapelle werd er gespeeld om de prijzen op het Summerkidsjeugd- toernooi. Daar werd Paul van Hoe ve de grote winnaar. Hij toonde zich verreweg de sterkste bij de jongens tot en met zeventien jaar. De als eerste geplaatste Van Hoeve won met tweemaal 6-1 van Niels van Herk, de nummer twee van de plaatsing. Bij de jongens tot en met veertien jaar was het Yaron Krombeen die de titel pakte. Met 6-3 6-4 won Krombeen van Roy Braam. Ook bij de meisjes werd er geten nist. In de categorie tot en met veertien jaar was er een lange fina le tussen Danielle Franke en Vi- vianne Nieuwenhuijse. Franke won met 6-0 4-6 7-5. Bij de meis jes tot en met twaalf jaar had Caro- lien Volleman een eenvoudige wedstrijd. Met 6-0 6-1 rekende Vol leman af met Tara de Keijzer. door Marco Puik RILLAND - Rillandia is winnaar ge worden van de strijd om de Rei- merswaal Cup. De gastheer van de tweede editie van het evenement was in de finale met 2-0 te sterk voor Kruiningen. De zaterdag-der deklasser volgt daarmee Krabben- dijke op, dat ditmaal derde eindig de. Trainer Eddie Kiesenberg toonde zich in zijn nopjes met de toer nooiwinst. „Ik ben zeer tevreden met deze prestatie. We zijn nu twee weken bezig met een nieuw spelsysteem en dat gaat tot nu toe erg goed. De manier waarop we willen spelen vraagt veel van de conditie van de spelers. Dat we 'yandaag enkele kansen hebben weggegeven is inherent aan onze speelstijl." Zijn collega John Tahapary van Kruiningen was eveneens te spre ken over zijn elftal. „Als team ston den we goed. We hebben lang mee kunnen doen en een paar he le goede kansen gehad. Het is jam mer dat we die niet konden afma ken. Dan zie je dat de kwaliteit en de ervaring bij Rillandia de door slag geven. De 1-0 was een schitte rende goal, maar wij hadden daar voor al twee doelpunten moeten maken." De Kruiningse oefenmeester, die met zijn ploeg in de vierde klasse dit seizoen mee wil doen om de bovenste plaatsen, doelde daarmee op de mogelijkheden die zijn elftal zowel voor de pauze (Gert-Jan van de Pol) als na rust (Urvin van He kelen) kreeg. Met Van Hekelen is meteen de beste man van Kruinin gen genoemd. De aanvaller zou ei genlijk zijn oude club Wemeldin- ge voor SSV'65 verruilen, maar koos uiteindelijk voor een over gang naar Kruiningen. De 250 toeschouwers kregen een fi nale voorgeschoteld waarin Rillan dia het meeste balbezit had maar tot weinig uitgespeelde kansen kwam. Daarbij kon de thuisclub zich wel beroepen op de absentie van het aanvalstrio Kustura, De- mir en Dolma. Volgens Kiesen berg komt laatstgenoemde vanwe ge een blessure waarschijnlijk voor de winterstop niet meer in actie. De 1-0 viel in de 53e minuut en kwam op naam van Raimon Schouten, die met een fraaie boog- bal de keeper kansloos liet. Zeven minuten voor tijd werd het duel beslist. Op het moment dat de thuisclub in ondertal was (Ricardo van Ast moest met tweemaal geel vroegtijdig naar de kant) zorgde Arjan Koopmans voor 2-0. De spelers, begeleiding en supporters van Rillandia vieren de eindzege in de Reimerswaal Cup. foto Hans Puik Kiesenberg, die duidelijk was over de doelstelling van Rillandia (top drie en minimaal een periodeti- tel), gaf de minder ervaren spelers van zijn selectie een pluim. „Er stonden vandaag vijf spelers in de basis die vorig jaar de meeste wed strijden in het tweede elftal heb ben gespeeld. Zij deden het uitste kend. Dat is de winst van deze week." Door loting werd bepaald dat Yer- seke volgend jaar de organisatie voor zijn rekening mag nemen. Finale: Rillandia—Kruiningen 2-0, 3e en 4e plaats: Hansweertse Boys-Krabben- dijke 2-3, 5e en 6e plaats: Yerse- ke-Waarde 4-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 73