Sport Hoek voetbalt in de sti VC Vlissingen doet portie vertj Schwarzman blundert, Georgiev glundert bij Hiltex Zeeland Open Vreemde afloop van Russische finale op damtoernooi in Goes. FC Utrecht kan alleen twee keer scoren uit een hoekschop: 0-2. Zondag-tweedeklasser wint 22e editie van de Borsele Sloepoort Cup. 30 Maandag 18 augustus 2008 PZC door Roeland van Vliet GOES - Een week topdammen in Goes werd zaterdag met een flater van jewelste afgesloten. Alexander Schwarzman, de regerend wereld kampioen, ging in de finale van het Hiltex Zeeland Open zomaar door zijn vlag. Daarmee gaf hij de eindzege wel heel makkelijk ca deau aan Alexander Georgiev, van wie hij de mondiale titel vorig jaar overnam. Schwarzman lachte om zijn fout, maar wel als een boer met kies pijn. De veertigjarige Rus leek zich een beetje te schamen en wilde zo snel mogelijk vertrekken uit Sport- punt Zeeland. Dat hij al om half vijf de trein naar Brussel moest hebben, kwam hem opeens goed uit. Dan hoefde hij tenminste ook niet naar de voor hem confronterende prijsuitrei king, waarop en passant bekend werd dat Hiltex tot in 2010 hoofds ponsor blijft. „Och, zulke dingen kunnen gebeu ren", zei Schwarzman voor zijn vertrek nog tussen neus en lippen door. „Ik dacht dat ik beter stond en wilde het niet op een remise uit laten draaien. Ik ben toen voor de winst gegaan. Maar Georgiev bleef goed verdedigen. Op een ge geven moment dacht ik te lang na en was mijn tijd op. Of ik niet op de klok had gelet? Natuurlijk wel, maar ik wist echt niet meer welke zet te doen." Daardoor verspeelde Schwarzman, die bijna elk jaar meedoet aan het zomertoernooi, zijn kans op zijn 1^ Tijdens de finale van het Hiltex Zeeland Open boekt dammer Alexander Georgiev een zeldza me overwinning op Alexander Schwarzman. Erelijst van de Zeeland Open eerste toernooioverwinning in Goes. De 33-jarige Georgiev, die juist zelden toernooien in West- Europa speelt en nu voor het eerst op een uitnodiging uit Zeeland in ging, profiteerde er automatisch van. Nogal onverwacht versloeg hij zijn aartsrivaal. „Ik denk dat dit pas de derde of de vierde keer is, rapidpartijen niet meegerekend", zei hij glunderend. „Dus het is wel bijzonder." Georgiev betwistte overigens het feit dat Schwarzman er in de eind fase beter voor stond. „In het mid den van de partij was dat mis schien het geval, maar op het mo ment dat hij door zijn tijd heen was niet meer. Ik had nog vier schijven, hij twee schijven en een dam. Hij weigerde voor remise te gaan en liep toen vast." Op de vraag of zijn tegenstander nogal dom was geweest, gaf hij een di plomatiek antwoord: „Ach, kan ge beuren." De twee Russen komen elkaar al snel weer tegen. Woensdag begint in Tallinn het EK, waar ze allebei aan meedoen. Mogelijk komt er la ter dit jaar ook nog een WK- match tussen Schwarzman en Ge orgiev. „Wanneer en waar is nog niet bekend", zei de jongste van de twee. „Maar ik hoop wel dat de tweestrijd er komt. Ik wil mijn ti tel terug." De derde plaats in Goes was voor de Oekraïener Yuri Anikejev. Hij boekte tijdens de strijd om het brons een plusremise tegen de Li touwer Edward Boezinsky. De Zeeuwen Bennie Provoost en Mar- tijn Rentmeester werden respectie velijk elfde en zestiende. In de open groep heersten de Rus sen. Alexander Kalmakov pakte veertien punten in acht duels en bleef daarmee zijn landgenoten Ni kolai Nikanorov en Irina Platono- va twee punten voor. Jan van de Weteringh was op de zesde plaats met elf uit acht de beste Zeeuw. Kees Thijssen was in 2000 de eerste winnaar in de hoofdgroep van de Zeeland Open. De geboren Brabander werd een jaar later opgevolgd door Martin Dolfing. In 2002 ging de eindzege naar N'Diaye Samb, terwijl Wadim Wirny en Guntis Valneris een jaar later de eerste plek moesten delen. Daarna wonnen Alexander Tsjizov (2004), Ron Heusdens (2005), op nieuw Tsjizov (2006) en weer Kees Thijssen (2007). Giovanni Siereveld wint een duel van de Deen Michael Silberbauer (onder) en maakt zo een aanval van FC Utrecht onsc door Frits Bakker HOEK - Op het veld was de hand van Paul Telussa goed te zien, daar buiten was het voor en naast de dug-out opvallend stil. Willem van Hanegem is toch al geen grote prater tijdens een wedstrijd en Jan Verdegem is ook niet een man die graag zijn stem verheft. Het ging zaterdag in Hoek, waar de thuis club eervol verloor van FC Utrecht (0-2), in de ontspannen sfeer voor en na het duel dan ook meer over de trainer die er niet was. Zal Telussa snel weer terugkeren op het veld, of moet Hoek de com petitie in zonder de man die einde lijk voor een vol jaar was vastge legd? Dat was de vraag die zowel in de bestuurskamer, op de tribu ne als in de kleedkamers rond- zong. Aanvoerder Ferry Alfons ver woordde wat er leeft in de spelers groep. „We hopen dat-ie snel te rug is, want hij is heel belangrijk voor ons." En voor Jan Verdegem kan het ook niet snel genoeg gaan, want zelf heeft hij te veel werk druk en te weinig ambitie om het trainersschap alleen te doen. Zeven dagen nadat Telussa werd getroffen door een stoornis in de hersenen, is er nog geen zicht op het vervolg van zijn carrière. Hij mocht vrijdag in elk geval het zie kenhuis nog niet verlaten, mis schien mag hij vandaag wel naar huis. Jan Verdegem was dan ook tegen het weinig imponerende FC Utrecht de dirigent van het elftal. „Paul heeft me vandaag wel al ge beld en zei dat we deze week ver der praten", maakte de Belg na af- loop duidelijk. Het voetbal dat Hoek voor een klei ne duizend toeschouwers speelde, kwam vooral uit het brein van de trainer die in de voorbereiding zo nadrukkelijk zijn stempel op de I** Hoek laat een goede indruk ach- ter tegen FC Utrecht (0-2). De ploeg speelt volgens de filosofie van Paul Telussa en incasseert twee goals uit hoekschoppen. Alexander land Open Georgiev in Goes. geniet na van zijn eindoverwinning in het Hiltex Zee foto Ronald den Dekker door Jan Dagevos NIEUWDORP - Ruud Pennings kent zijn klassiekers. De trainer van VC Vlissingen weet dat winst in de Borsele Sloepoort Cup geen garan tie voor succes is. Vandaar dat de oefenmeester zaterdagavond na de winst in de 22e editie ingetogen reageerde. „Het is meegenomen, maar het blijft de voorbereiding", zei Pennings. De voetballers van Vlissingen lie ten in elk geval zien op schema te liggen. De ploeg oogde fit, combi neerde goed en was trefzeker. Met aanvallend voetbal werd de volle buit gehaald in de finalepoule. Vlis singen begon met een 2-1-zege op concurrent RCS, versloeg vervol gens enigszins moeizaam HW'24 (1-0) en won in de laatste wed strijd met 2-0 van Bruse Boys. „Ik ben vooral blij met de ontwikke ling van de groep", stelde Pen nings. „Vorig jaar waren we erg af hankelijk van de flanken, nu heb ben we ook mensen in de as. De balans is ook beter. We hebben ons dit seizoen echt gericht kun nen versterken. Bésar (Xhoxhaj) hebben we nu als aanspeelpunt voorin, terwijl we achterin op links nu een echt linksbenige spe ler (Jihad Azzagari) hebben." Het geeft vertrouwen voor het her nieuwde avontuur in de tweede klasse van het zondagvoetbal. Vlis singen speelde twee seizoenen ge leden ook op dat niveau, maar dat werd een deceptie. De Walcherse formatie had grote ambities, maar degradeerde. „Iedereen begint over dat spookbeeld" zei Pennings, „maar ik heb er vertrouwen in. We hebben een aanvallende speel stijl, scoren gemakkelijk en we heb ben nu een groep, die elkaar ook de waarheid durft te zeggen." Vlissingen legde de basis voor de winst in het toernooi in de wed strijd tegen RCS. Het was het ope ningsduel van de finalepoule en het publiek genoot met volle teu gen. Beide ploegen speelden in een moordend tempo vol op de aanval. Vlissingen had in eerste in stantie de beste kansen via Joey van der Zweep en Xhoxhaj, maar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 64