200m2 straatjes repeterend probleem Rem schepen na vloedgolf Marike Jager Amendementen en alternatieven liggen klaar zeeland 2ÓQU9 t/mósept2008 nozomerfestivol.nl Papendrechter kampioen forelvissen SPUITCABINE SIGV VAN IWAARDEN Beste Zeeuw werd Peter de Pan uit Kamperland met een vijfde plaats. Mensen in problemen op strand door golf van passerende schepen. VöOl' a 11s(ninw*>r|({in lirmnot wtM k an irultisl He) Ampereweg 6 4338 PT Middelburg Telefoon 0118 64 0400 S PZC Maandag 18 augustus 2008 13 SCHILDERSBEDRIJF Het Karsteil, een van de oudste straatjes in het Havenkwartier, raakt snel verstopt. foto Marijke Folkertsma door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Het Verkeersplan Bin nenstad Zierikzee heeft van meet af aan veel losgemaakt bij met na me de bewoners van het Haven kwartier. Het plan is de directe aan leiding geweest voor de oprichting van vereniging Burgerbelangen Binnenstad Zierikzee (BBZ) die in middels een alternatief plan heeft gelanceerd. Ook de politiek laat van zich horen. Er liggen meerdere amendementen op het verkeersplan ter tafel. Voor BBZ gaat het vooral om het idee van de gemeente om eenrich tingsverkeer in te stellen op de Nieuwe Haven. Dat zorgt, vreest men, sluipverkeer in de achterlig gende - smalle - straten van het Ha venkwartier. Ook zijn de inwoners van het Havenkwartier bang dat het eenrichtingsverkeer op de Nieuwe Haven daar zorgt voor te hard rijdende automobilisten. BBZ-lid Pieter van Traa reageerde op het gemeentelijk verkeersplan met een alternatief verkeersplan. Van Traa gaat daarin uit van het ge heel afsluiten voor bezoekend ge motoriseerd verkeer van de bin nenstad van Zierikzee. Alleen be woners van de stad hulpdiensten en bijvoorbeeld geldtransportwa gens zouden dan de stad nog in mogen. Dat doel kan in de visie van Van Traa bereikt worden met - elders met succes toegepaste - be weegbare palen. Oppositiepartij Alert! Heeft inmiddels twee amen dementen ingediend op het ver keersplan. In het eerste pleit Alert! voor het weren van het door de Havenkwartier-bewoners gevrees de sluipverkeer. „Door extra ver keersbewegingen ontstaan er, door nauwe straatjes die niet ingericht zijn voor het huidige verkeer, on veilige situaties voor fietsers, voet gangers en met name kinderen." De fractie deelt de angst van BBZ dat voor de bewoners van het Ha venkwartier de kans op schade en overlast groot is. Middels het twee de amendement vraagt Alert! de gemeente af te zien van het plan om parkeerterrein Mosselboom gaard uit te breiden met 65 extra parkeerplaatsen. Extra parkeer ruimte trekt extra verkeer. Dat komt de verkeersveiligheid niet ten goede, vreest Alert! En dat zou zeker gezien de nabijheid van een school een heel slechte zaak zijn in de visie van Alert! De fractie gooit de deur niet hele maal dicht maar vraagt de gemeen te wel het geplande aantal van 65 los te laten. Verder wil Alert! dat, als het parkeerterrein al uitgebreid wordt, dat alleen gebeurt mits de veiligheid gewaarborgd is. De speel- voorzieningen bij de school mo gen door herstructurering van het parkeerterrein in de visie van Alert! evenmin gevaar lopen. KERKWERVE - Bas Leensvaart uit Pa- pendrecht is Zeeuws kampioen fo relvissen geworden. Beste Zeeuw werd Peter de Pan uit Kamperland die beslag legde op de vijfde plaats. Dorpsgenoot Hans Visser werd zesde. Cor Hart uit Kerkwer- ve eindigde op de negende plaats. De beslissende wedstrijd werd za terdag gehouden bij recreatieboer derij Van Langeraad in Kerkwerve. Aan de wedstrijd deden 24 vissers mee waaronder 16 zeeuwen. Het kampioenschap ging over vier ronden en daarbij werd in totaal 64,8 kilo aan forel opgevist. De wedstrijd zaterdag werd gewon nen door Piet Visser uit Papen- drecht, maar dat was uiteindelijk niet voldoende om stadsgenoot Leensvaart van de eindzege af te houden. Leensvaart eindigde zater dag pal achter Visser en voor Mari den Toom uit Schelluinen. Joop Se- bel uit Zierikzee werd vierde in de laatste voorronde. Leensvaart haalde gemeten over het hele kampioenschap 13.7 kilo forel uit het water. Leen Vogel uit Hardinxveld werd tweede met ruim 8 kilo forel. Papendrechter Piet Visser werd uiteindelijk derde in het kampioenschap met 6.7 kilo forel. Mari den Toom werd vierde en Peter de Pan vijfde. De eerste vijf gaan naar het Nederlands kam pioenschap forelvissen op 11 okto ber in Biest-Houtakker. door Nadia Berkelder VLISSINGEN - Voorlopig mogen schepen niet harder dan tien mijl per uur varen over de Westerschel- de bij Vlissingen. Rijkswaterstaat besloot zaterdag tot het instellen van een maximum snelheid voor schepen na twee nieuwe inciden ten met vloedgolven op het Bad- strand in Vlissingen. Het eerste schip passeerde rond kwart voor vier, het andere kwam iets na half vijf langs. Beide schepen produ ceerden zo'n grote hekgolf dat er op het strand 'een mini-tsunami' ontstond, vertelde strandwacht Al- bert Dijkstra. Het water trok eerst weg richting zee en kwam toen met een enorme kracht weer te rug. Een vijfjarig jongetje werd er door verrast en is door de strand- wachten uit het water gehaald. Een 63-jarige vrouw verdraaide haar knie toen ze tijdens een strandwandeling gegrepen werd door één van de golven. „We heb ben haar onder de douche gezet en we hebben haar knie verbon den", aldus Dijkstra. Ook op het Nollestrand en zelfs in Dishoek zouden de golven tot problemen met badgasten hebben geleid. Vol gens Dijkstra was minimaal één van de schepen vooraf nog gewaar schuwd om het rustig aan te doen. „Ik heb een klacht ingediend bij het Scheldecoördinatiecentrum. We hebben dit al eerder gehad. Het heeft puur te maken met de snelheid van de schepen." Dijkstra is boos. „Het is totaal onnodig dat dit gebeurt. Ik maak me er zorgen over. Die schepen komen ook voorbij als wij er niet zijn, 's nachts of in de winter, als mensen langs het strand wandelen. Van daag hebben we gezien dat je ook door de golven gegrepen kunt wor den als je gewoon aan het wande len bent." Rijkswaterstaat heeft loodsen en scheepsbemanningen al eerder gevraagd om het rustig aan te doen als ze langs Vlissingen varen. De beperking geldt in ieder geval tot er overleg is geweest met de loodsen. Ook de badgasten wor den in Vlissingen gewaarschuwd voor de golven. theater op locatie festivalhart Rbdij Middelburg Marike Joger zingt op een ontwapenende manier mooie, vrolijke en boeiende liedjes geïnspireerd door het werk van o.a. Carole Hing, Joni Mitchell en The Beatles. Aansluitend DJ Thomcts in het festivalcafé. di 2 sept 21 uOO 5 inclusief 2 consumpties festivalhart gratis brochure kaarten info nazomerfestival.nl of T 0900 33 000 33 (0.45 p/g)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57