Zeeland Uitkijkposten zijn in zicht evacuatie zeiler Redder onwel door onderkoeling Auto in slip en over de kop SCHOUWEN-DUIVELAND Grondwerk op oude vuilstort Serooskerke begint deze week. Danken uflL» 11 Veel overbodige namen op zestiende Lowlands-festival wèê WBMMw* WMÊT i Inspraak begint weer voor Westerschelde Container Terminal 17 J<: -BB iK 15 Maandag 18 augustus 2008 Tip? redzzee@pzc.nl NOORDCOUWE - Wegens succes geprolongeerd. Die omschrij- dorpsraad. De bezoekers werden buiten getrakteerd op mu- waterbuikglijbaan stonden opgesteld. Zaterdag 30 augustus ving past het zaterdag gehouden dorpsfeest in Noordgouwe. ziek van de Scaldis Jazz band en rockband Bad Hair Day. Voor houdt het dorpshuis open huis. Vaste gebruikers de Aikidover- Vorig jaar werd het 25-jarig bestaan van het dorpshuis ge- de kinderen was er 's middags van alles te doen op het veldje eniging, muziekvereniging, badmintonclub, kaartclub, bo- vierd, dit jaar kwam het initiatief voor een feest van de lokale bij het dorpshuis waar onder meer een springkussen en een dy-shape en yoga zijn present. foto Marijke Folkertsma door Piet Kleemans SEROOSKERKE - Er zit schot in de plannen van Staatsbosbeheer voor het realiseren van twee uitkijkpos ten op de voormalige vuilstort aan de Hoosjesweg bij Serooskerke. De ze week begint de Dienst Lande lijk Gebied in opdracht van Staats bosbeheer met het grondwerk. Het is de bedoeling dat de uitkijk- plaatsen juli 2009 open gaat voor publiek. Met het creëren van de uitkijkposten bij Serooskerke wil Staatsbosbeheer inspelen op de wensen van toerist en recreant. NOORDCOUWE - Een 19-jarige auto mobilist uit de gemeente Schou- wen-Duiveland is gistermiddag rond drie uur op de Kloosterweg in Noordgouwe met zijn auto in een slip geraakt en over de kop ge slagen. De oorzaak van het eenzij dig ongeval is nog onduidelijk. De man is met onbekende verwondin gen per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis in Goes. De auto raakte totaal vernield. De laatste jaren is in het kader van natuurontwikkelingsplan Tureluur aan de Oostzijde van de Schelp- hoek 400 hectare brakwaternatuur gerealiseerd. Die ontwikkeling heeft ervoor gezorgd dat recrean ten het gebied vaker en in grotere aantallen hebben bezocht. Vanaf de voormalige vuilstort krij gen bezoekers straks een fraai uit zicht over de nieuwe natuur in de Prunje en de nieuwe inlagen en karrevelden lans de Schouwse zuidkust voorgeschoteld. Er komen, legt Dirk Fluijt van Staatsbosbeheer uit, twee uitkijk posten. Eentje midden op de belt en eentje aan de kant van de N59. Beide plaatsen zijn straks bereik baar vanaf het parkeerterrein RENESSE - Een vrijwilliger van de Strandreddingsbrigade Wester- schouwen (SRB) is zaterdag tij dens een oefening op het strand ter hoogte van de Jan van Renesse- weg onwel geworden. De man, een 25-jarige inwoner van Ede, speelde de rol van slachtoffer tij dens een training van de reddings brigade en lag hiervoor ruim een uur in het water. Hoewel de man een wetsuit droeg en het water een temperatuur van Schelphoek, te bereiken via een met verkeerslichten beveiligde af slag. Vanaf het parkeerterrein komt een glooiend pad naar de top van de oude vuilnisbelt. Fluijt: „En dat wordt een semi-verhard pad, geschikt voor rolstoelgebrui kers." De benodigde grond komt uit gronddepots elders in het na tuurontwikkelingsproject. Door de grond van dichtbij te halen wordt het grondtransport - wat overlast kan geven voor het druk ke (recreatie)verkeer - tot een mini- W* Deze week wordt een begin ge- maakt met het realiseren van twee uitkijkposten bij de voorma lige vuilstort van Serooskerke, aan de rand van Plan Tureluur. 20 graden had, raakte de man on derkoeld. Tijdens het douchen na de oefening werd hij onwel en raakte buiten bewustzijn. Zijn col lega-redders probeerden de man op te warmen met behulp van iso latiedekens en waarschuwden de hulpdiensten. Het personeel van de snel ter plaat se zijnde ambulance diende de on derkoelde man zuurstof toe en leg de een infuus aan. Het ambulance personeel riep de hulp van de trau- mum beperkt. Op de vraag hoe veel grond er precies verzet moet worden, blijft Fluijt het antwoord schuldig. Het werk wordt in twee fasen uitgevoerd. Het grondwerk dat deze week begint, wordt naar verwachting half september afge rond. Nadat de grond is gezet - en dat duurt zo'n tien maanden - worden de uitkijkplaatsen in de zo mer van 2009 ingericht. De inrich ting van de uitkijkposten sluit aan bij het plan 'Van Zierikzee tot Zee' dat gezamenlijk is ontwikkeld door provincie, gemeente, Recron, Natuurmonumenten en Staatsbos beheer. In de Scherpenissepolder wordt een vergelijkbaar project gereali seerd. mahelikopter in. Om een landings plaats te creëren moest een deel van het strand worden afgezet. Ver voer per traumahelikopter bleek uiteindelijk niet nodig. De Edenaar werd met de ambulan ce naar het ziekenhuis gebracht waar een lichaamstemperatuur van 52 graden werd gemeten. De li chaamstemperatuur van de man werd daar langzaam weer omhoog gebracht. Hij maakt het nu weer goed. NEELTJE JANS - KNRM-reddingboot Koopmansdank moest zaterdag in actie komen voor een medische evacuatie van een zeiler. Het be trof een opvarende van zeiljacht Safety uit Monnickendam. De man was er zo ernstig aan toe dat besloten werd hem met spoed van boord te halen en naar het zieken huis te brengen. In het ziekenhuis werd de zeiler onderzocht. Hij maakt het goed. ZEEUWSS Tip? redactie@pzc.nl Het weer was in de vakantie niet altijd geschikt om vertier buiten te zoeken. Maar kinderen moe ten wat te doen hebben. Daarom mocht de zesjarige Middelburgse jongen, op bezoek bij opa en oma, 's middags bij het buur meisje in huis spelen. Echter het bleef maar regenen en het werd etenstijd. Of hij bleef etenja dat wou hij wel. Dan konden zij daarna fijn verder spelen. Na de laatste hap stonden zij op, om weg te rennen. Tot buurvrouw riep: „Kom nog even aan tafel. We moeten nog danken. Of doen jouw opa en oma dat niet?" De jongen keek wat beduimeld en zei: „Nee, die eten altijd een appeltje."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55